کد خبر: ۵۴۵۷۹۴
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان این صندوق با توجه به شرایط کنونی کشور حداقل ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
آفتاب‌‌نیوز :
جمشید تقی زاده در نخستین نشست کمیته برنامه و بودجه صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور مدیران ارشد صندوق و علی حیدری عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم اظهار داشت: با توجه به اینکه بحث بودجه نویسی سال ۹۸ به زودی فرا خواهد رسید، نیاز است تا ما نیز برای تعیین و تدوین بودجه برای صندوق هرچه سریعتر اقدام کنیم و رایزنی ها و ایجاد حساسیت لازم در این زمینه در سطوح مختلف کشور را از هم اکنون آغاز کنیم.

تقی زاده با بیان اینکه برای اجرای کامل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیاز به ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات از سوی دولت و مجلس وجود دارد، تصریح کرد: اعتباراتی که تاکنون به این امر اختصاص یافته حدود چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در ۲ سال اخیر است که برای همسان سازی حقوق و بهبود معیشت بازنشستگان است؛ به همین دلیل برای همسان سازی حقوق در بودجه ۹۸ حداقل به تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری علاوه بر پرداخت حقوق بازنشستگان به مسائلی چون درمان، بیمه تکمیلی، سفر و مسائل رفاهی بازنشستگان تحت پوشش توجه دارد گفت: برای بودجه سال آینده صندوق بازنشستگی کشوری حتما باید اتفاق جدید و بزرگی بیافتد و ما به عنوان مسئولان صندوق باید حضور و اثرگذاری پررنگ‌تری در فرایند بودجه نویسی سال ۹۸ داشته باشیم.

وی افزود: شرایط کنونی کشور به خصوص با بالا رفتن نرخ ارز، میزان تورم و وضعیتی که بازنشستگان به ویژه با آن روبرو هستند، ایجاب می‌کند که حقوق بازنشستگان بیش از رقم کنونی افزایش یابد تا حداقل بخشی از مشکلات معیشتی و فشار موجود بر این قشر فرهیخته کاهش یابد.

تقی زاده با تاکید بر اینکه نیاز است تا تمام وزارتخانه ها، قوه قضاییه، مقننه و دستگاه‌های اجرایی در این فرآیند حساس شوند اظهار کرد: مباحث دوران خدمت و اشتغال و دوران بازنشستگی باید برای همگان به ویژه مسئولان ذیربط و برنامه ریزان به طور کامل و شفاف مشخص و تشریح شود و برنامه‌ای تهیه شود که هر یک از این نهادها چه سهمی در رفع مشکلات موجود دارند و چه نقشی می‌توانند برای رفع مشکل بازنشستگان ایفا کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین گفت: کانون‌های بازنشستگی که در تمام استان‌ها فعالیت می‌کنند یکی از بازوهای این صندوق برای بودجه و دفاع از بودجه صندوق هستند که باید برای رایزنی و تعامل بیشتر با نمایندگان از کانون ها و ظرفیت آنها استفاده کرد.

تقی زاده با بیان اینکه بازنشستگان در حال حاضر در همه استان‌های کشور حساس بوده و مسائل و انتظارات و حق خود را مطالبه می‌کنند اظهار کرد: در سفرهای استانی مشخص شد که بسیاری از مطالب و مسائلی که بازنشستگان عزیز مطرح می‌کنند از مهمترین مطالبات و نیازهایی است که باید در دستور کار و توجه مسوولان قرارگیرد؛ بنابراین نیاز است دولت و نظام برای همه این مشکلات راه حل و برنامه مشخصی ارائه کنند.

تقی زاده نقش آفرینی رسانه ها در جلب افکار عمومی و ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه را مهم ارزیابی کرد و گفت: ما باید برنامه مناسب داشته باشیم تا از طریق رسانه ها به عنوان یکی از ابزار اطلاع رسانی و گفتمان سازی استفاده کنیم و مسائل و مشکلات یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته کشوری و خانواده آنها و همچنین شاغلین که یا مشغول به کار هستند یا در شرف بازنشستگی هستند را به طور گسترده‌ای مطرح کنیم.

وی در این نشست از انتصاب مدیرکل امور مجلس صندوق بازنشستگی کشوری نیز خبر داد و گفت: با وجود اینکه این اداره کل در ساختار صندوق دیده نشده است، اما با توجه به ضرورت و اهمیت تعامل با مجلس شورای اسلامی و پیگیری مطالبات بازنشستگان از مجلس نیاز بود تا این جایگاه در صندوق ایجاد شود.

تقی زاده تصریح کرد: ما تلاش کردیم در وهله اول حقوق بازنشستگان پیش از پایان هر ماه پرداخت شود، اما بحث همسان‌سازی، موضوع و مطالبه‌ای بسیار مهم و حیاتی برای بازنشستگان بوده که نیازمند توجه همگان به این موضوع است.

تقی زاده افزایش اعتماد بازنشستگان به تصمیمات فعالیت‌ها و برنامه‌های صندوق را بسیار مهم و حیاتی عنوان کرد و گفت: ما با آنچه در کلان کشور در بحث بودجه نویسی اتفاق خواهد افتاد کاری نداریم، بودجه صندوق بازنشستگی کشوری باید از هم اکنون مشخص و مدون شود. ما باید با عملکرد خود به بازنشستگان نشان دهیم که جزئی از جامعه بازنشستگان هستیم و برای آنها تا آخرین لحظه ایستادگی خواهیم کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه هدف ما ایجاد رفاه نسبی و حداقلی برای بازنشستگان تحت پوشش است گفت: باید فاصله ها کم شود و به خصوص بین دستگاه های مختلف از نظر نوع خدمات و کیفیت خدمات یک همگونی و همسانی بین بازنشستگان و شاغلین ایجاد شود. ما باید سیاست هایی را دنبال کنیم که بازنشستگان از رفاه نسبی که در دستگاه های اجرایی وجود دارد بهره مند شوند و در این فرآیند دستگاهها پای کار آمده و به ما کمک کنند.

در این نشست، علی حیدری نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی نیز در سخنانی گفت: فرایند تنظیم بودجه در سازمان برنامه و بودجه کشور شروع شده و نشست های آن نیز در حال حاضر برقرار است. طبیعتا گزارش های مقدماتی که دفاتر بخشی تهیه و ارسال می‌کنند در این فرآیند بسیار اثرگذار و مهم است.

حیدری با بیان اینکه در امر بودجه نویسی صندوقهای بازنشستگی مسائل و عوامل متعددی دخیل هستند گفت: حتی اینکه کارمند در دوران اشتغال چگونه بیمه پردازی کرده، فرایند اشتغال چگونه بوده و زمان بازنشستگی به چه شکل بازنشسته شده است همگی در منابع و مصارف صندوق ها اثرگذار است و این مسائل باید به صورت ریز و دقیق توسط کارشناسان در بودجه نویسی این صندوق ها دیده شود.

وی یکی از مسائل مهم را افراد تبعی عنوان کرد و گفت: اجرای طرح حکمت در صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح یکی از نمونه‌های بارز این امر است که به جای پرداختن به بازنشستگان به صورت مستقیم به افراد تابعه آنها توجه می شود، مثل کمک به فرزند بازنشسته ها در قبولی دانشگاه یا اشتغال آنها که توقع و هزینه های آینده صندوق ها را کاهش می دهد. بنابراین نگارش و تدوین برنامه ها و سیاست‌های تبعی در امر بودجه نویسی مهم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، حیدری تصریح کرد: تلاش برای ایجاد تعادل بین مصارف و منابع صندوق، تلاش برای تعادل در ورودی و خروجی‌های صندوق از نظر ریالی و تعدادی، تلاش برای پایداری مالی و تهیه منابع مالی پایدار برای صندوق، واگذاری و تصدی گری ها در صندوق های بازنشستگی که خود سبب کاهش ورودی های صندوق شده و طبعاً نیازمند اخذ عوارض از دستگاه ها یا فرآیندهای مربوطه است تا به نوعی این کاهش ها جبران شود، تلاش برای جبران معوقات و تعریف مزایای جانبی جدید همانند طرح حکمت، شفاف سازی فعالیت های صندوق و اثرسنجی بحران پیش روی کشور به خصوص تحریم های جدید همگی از جمله محورهای قابل طرح در امر بودجه نویسی سال ۹۸ در صندوق است.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
0
1
میوه وسبزی جات تورم 200درصدی -حبوات وغلات تورم 100درصدی-مواد پروتئینی تورم 150درصدی-لبنیات تورم 100درصدی لوازم خانگی تورم 300درصدی و..........تورم 100درصدی حقوق ودستمزد کارگر وکارمند مفلوک افزایش 0درصدی مروت کو مردانگی کو صداقت کو دیانت کو و............................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
0
1
بازنشستگان افراد اسیب پذیر پر خرجی هستند که دولت بایستی به وضعیت حقوقی آنها دراین دوره حساس اهمیت داده وحداقل حقوق آنان را150درصد افزایش دهد وگرنه ازدست خواهند رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
0
1
هل من ناصر ینصرنی
رسانه محترم، ما بازنشستگان و خانواده هایمان در شرایط بسیار دشواری بسر می بریم،مشکلات موجود در خانواده های چند برابر دیگر خانواده هاست.
من با دریافتی دو میلیون تومانی آنهم تازه امسال به این مبلغ رسیده، که سه میلیون تومان زیر خط فقر اعلامی از سوی دولت است، دارای دو فرزند بیکار در خانواده هستم که از سن ازدواجشان گذشته و با نهایت شرمندگی نتوانسته ام کاری برایشان انجام دهم ، من شرمنده خانواده ام هستم که بعد از ۳۰ سال خدمت صادقانه نتوانسته ام برای خانواده ام کاری کنم،ولی چه باید بکنم؟فرزندانم که پا به میانسالی گذاشته اند و هنوز ازدواج نکرده اند و شغلی ندارند چه باید بکنند؟ آیا گناه منست که مال مردم خور نبوده ام،دزد نبودم،اختلاس و رانت نکرده ام و رشوه نپرداخته ام، گناه من و فرزندانم ،صداقت و درستی من است؟
تا چه زمانی من و فرزندانم می توانند منتظر همسان سازی حقوق مصوب مجلس بمانیم، وقتی که دلار ۴۰۰۰ تومانی شد ۱۴۰۰۰ تومان یا ۲۰۰۰۰ هزار تومن یا بیشتر؟ یا تا زمانی که مرگ من و امثال من فرا رسد؟
آینده این مملکت و فرزندان همسان من چه می شود؟ اینده این کشور در دست فرزند، فرزندان ژن های خوبه آقای عارف و ساشا سبحانی و… است
خوشا بحالتان،چه فرهنگی،چه الگویی و چه آینده ای…
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
0
0
ما بازنشتگان از تجارب ذی قیمتی برخوردار هستیم نه میگذارید کار کنیم نه حقوق ما را افزایش میدهید برو.ید از سایر کشورها یاد بگیرید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x