کد خبر: ۵۴۶۳۹۲
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
اسرائیل رژیمی جعلی است و تلاش دولت آمریکا برای تحقق معامله قرن به نتیجه مطلوب ختم نخواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :
عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه پرداختن ترامپ به طرح مسئله فلسطین اقدامی برای رهایی از استیضاح است، گفت: طرح معامله قرن با هیچ یک از قوانین بین المللی و حقوق بشری سازگاری ندارد.

جلیل رحیمی جهان آبادی در رابطه با اقدامات رییس جمهور ایالات متحده آمریکا برای اجرای طرح معامله قرن، گفت: اشغال سرزمین یک ملت و آواره کردن بیش از 7 میلیون نفر در کشورهای مختلف، ایجاد چندین جنگ بزرگ و اشغال کشورها از جمله بزرگترین فجایع تاریخ در خاورمیانه رخ داده است که آمریکایی ها در آن نقش پررنگی داشته اند.

آمریکا نقش پررنگی در فجایع رخ داده خاورمیانه دارد

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر این اساس ترامپ مانند سایر روسای جمهور دولت های گذشته آمریکا تلاش می کنند اقدامات رخ داده را توجیه و کشورهای منطقه را برای رفع مشکلات صهیونیست ها با خودش همراه کنند.

طرح معامله قرن با هیچ یک از قوانین بین المللی و حقوق بشری سازگاری ندارد

وی با اشاره به اینکه روسای جمهور سابق ایالات متحده نتوانستند فلسطین را از مردمش جدا کنند و ترامپ نیز توانایی این مهم را ندارد، ادامه داد: در واقع سرزمین فلسطین اشغال شده، بیش از 7 میلیون نفر آواره هستند و حتی چهار نسل از این ملت در اردوگاه ها به دنیا آمده اند و این در حالیست که چنین اقدامی با هیچ یک از قوانین بین المللی و حقوق بشری سازگاری ندارد.

ترامپ نمی تواند دروغ بزرگ معامله قرن را برای اذهان عمومی دنیا خوب جلوه دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه ترامپ نمی تواند دروغ بزرگ معامله قرن را برای اذهان عمومی دنیا خوب جلوه دهد، اظهار کرد: در واقع دولتی که به هیچ اصولی از حقوق بین الملل پایدار نیست، بمب اتم تولید می کند، مردم فلسطین را آواره کرده و اجازه تعیین سرنوشت به دست خودشان را نمی دهد، نمی تواند با اعزام نماینده به کشورهای منطقه دغدغه هایش را رفع کند.

رحیمی جهان آبادی افزود: اسرائیل رژیمی جعلی است و تلاش دولت آمریکا برای تحقق معامله قرن به نتیجه مطلوب ختم نخواهد شد.

منبع: خانه‌ملت
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x