کد خبر: ۵۴۶۵۳۰
تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
براساس گزارش‌ها، رئیس‌جمهوری آمریکا به اسپانیا پیشنهاد داده است تا با ساخت دیواری در سراسر صحرای بزرگ آفریقا ریشه بحران مهاجرتی به این کشور را بخشکاند!
آفتاب‌‌نیوز :
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست با دیوسپ بوری، وزیر خارجه اسپانیا گفته است: این دیوار در صحرای بزرگ طولانی‌تر از دیوار مرزی ما با مکزیک نیست.

دیپلمات‌های اسپانیایی هم در تلاش برای توضیح خواسته ترامپ تاکید کردند که در واقع این بیابان حدود ۳۰۰۰ مایلی در شمال آفریقا، نزدیک به ۱۰۰۰ مایل بیشتر از مرز کشور ایالات متحده-مکزیک است. مرز اسپانیا در شمال آفریقا با مراکش است.

براساس این گزارش، وزیر خارجه اسپانیا در ضیافت نهاری در مادرید به حاضران گفته است این پیشنهاد حین سفر به آمریکا در ماه ژوئن مطرح شد. یک سخنگوی وزارت خارجه اسپانیا به گاردین گفت، بوری این سخنان را بر زبان آورده اما افزود: بیش از این درباره اظهارات این وزیر اظهارنظر نمی‌کنیم.

اینکه این سخنان ترامپ به شوخی طرح شده است یا خیر مشخص نیست. وزیر خارجه اسپانیا در همان ضیافت مادرید همچنین تاکید کرد بحران مهاجرتی اروپا در آینده نزدیک حل و فصل نمی‌شود زیرا این یک بحران هویتی و فرهنگ است و کشورهای اروپایی بیش از "درصد توافق" مهاجران را به ویژه اگر آنها مسلمان باشند، نمی‌پذیرند.

دونالد ترامپ حین کمپین ریاست جمهوری خودش به ساخت دیواری "بزرگ و زیبا" در امتداد مرز با مکزیک وعده داده و گفت که همسایگان جنوبی کشورش بهای آن را پرداخت خواهند کرد؛ درخواستی که مکزیک تاکنون زیر بار آن نرفته است.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین