کد خبر: ۵۴۷۳۴۸
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
موضوع صادرات و واردات برق بعد از ایام پیک مصرف برای تبادل انرژی با کشورهای همسایه قوت گرفت که بر اساس آمار موجود از تاریخ بیست و هفتم شهریورماه تاکنون بالای ۱۰۰۰ مگاوات صادرات صورت گرفته و در واردات نیز ارقام مختلفی ثبت شده که میانگین آن بالای ۳۰۰ مگاوات است.
آفتاب‌‌نیوز :
با آغاز فصل پائیز و کاهش دمای هوا، مصرف برق کشور نیز سیر نزولی گرفت و در حال حاضر برق پایدار در شبکه برق کشور در جریان است. به گونه‌ای که باید گفت طی یک هفته گذشته مصرف برق کشور زیر مدار ۴۰ هزار مگاوات بوده که نسبت به سال گذشته در زمان‌های مشابه کاهش مصرف دیده می‌شود.

در حوزه صادرات و واردات برق نیز بعد از ایام پیک این حوزه برای تبادل انرژی با کشورهای همسایه قوت گرفت که بر اساس گزارش موجود از تاریخ بیست و هفتم شهریورماه تاکنون بالای یک هزار مگاوات صادرات داشتیم و در واردات نیز ارقام مختلفی ثبت شده که میانگین بالای ۳۰۰ مگاوات است.

 مصرف برق صنایع نیز بعد از ایام پیک و هم اکنون در مدار بالای ۴۰۰۰ مگاوات قرار دارد و می‌توان گفت که حوزه صنایع در این ایام توانست کمک فراوانی را به صنعت برق کشور در کاهش مصرف داشته باشد.

در حال حاضر ایران به کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق برق صادر می‌کند و از ترکمنستان و ارمنستان در مواقع لزوم برق را وارد می‌کند. علاوه بر این تمهیداتی برای مذاکره با کشورهای ترکیه و آذربایجان برای صادرات برق در حال انجام است.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین