کد خبر: ۵۴۷۶۱۳
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸
امام جمعه مشهد گفت: جهاد در تحصیل موجب پرورش نیرو برای جنگ نرم می شود.
آفتاب‌‌نیوز :
 آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر سه شنبه در مراسم تحلیف فرماندهان بسیج مدارس مشهد اظهارکرد: باید گفت از صدر اسلام تا کنون همه در حکومت های طاغوتی در طول زمان بودند و خدا بر نسل ما منت گذاشت و با خلع تمام فاسدان بر جریان قدرت نسل ما در زیر سایه حجت امام زمان سرنوشتش مدیریت شود.

وی افزود:تقارن هفته دفاع مقدس با ایام محرم که تقارن این دو در مقاومت دانش آموزی پیام خاصی دارد که باید تحلیلگر و مبین این پیام باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: دفاع مقدس ما هشت سال طول کشید و برگشت به این هشت سال سبب ایجاد این نگرش های دفاع و مقاومت برای نسل های بعدی که این دوره را ندیده اند می شود.

امام جمعه مشهد گفت: وجود ‌رزمندگان نوجوان و دانش آموز در عملیات دفاع مقدس، شما را به افراد برجسته ای می رساند که شما شکل و شمایل خود را در آنها می بینید.الان هم همان عرصه جنگ و دفاع و مقاومت است و فقط نوع عملیات فرق کرده و به شکل فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی شده است.

وی اظهارکرد:امروز میدان جنگ ما سر مرز نیست بلکه محیط فرهنگی و دانش آموزی و دانشجویی است، فرمانده عرصه شما هستید و باید کارنامه فرماندهی خود را در عرصه این جنگ نرم با احساس و فکر خود به پیش ببرید و جریان عملیات این عرصه را مدیریت کنید و این بسیار مهم است.

علم الهدی گفت: امید دشمن در شرایط فعلی به نسلی است که امام و دفاع مقدس را ندیده است چون وجود امام برای انقلاب معجزه بود و نفوذ نگاه امام سبب حرکت مردم بود، جبهه هم برای ما دانشگاه انسان سازی بود.اگر تولید نیروی همفکر و بعد سازماندهی و ایجاد تشکیلات کردیم دشمن حریف ما نخواهد شد.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: مقام‌معظم رهبری دانشجو را افسر جنگ نرم و دانشگاه را میدان این جنگ دانستند و شما باید خود را برای ورود به این میدان جنگ آماده کنید.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانشگاه را شما پرکردید ما در میدان جنگ نرم نیرو داریم لذا جهاد امروز شما در کنار فرمانده بسیجی بودن جهاد در تحصیل است.
مهر 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین