کد خبر: ۵۴۷۸۹۶
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
با دفاع از چندجانبه‌گرایی
نخست وزیر انگلیس از رهبران جهان در نیویورک خواست که ملی گرایی را رد کرده و برای حفظ سیستم چندجانبه گرایی مبارزه کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
 نخست وزیر انگلیس با به چالش کشیدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و مواضع ضد جهان شمولی وی هشدار داد: ملی گرایی خصمانه ممکن است جایگزین نظم بین‌الملل شود مگر اینکه رهبران جهان اعتماد عمومی را در سیستم کنونی احیا کنند.  

نخست وزیر انگلیس اعلام کرد:‌ ما دیده‌ایم زمانی که ملی گرایی عادی به ملی گرایی خصمانه تبدیل می‌شود چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. عدم اطمینان باعث ایجاد سیاست‌های هویتی در داخل و سیاست‌های مقابله و متخاصم در خارج از کشور می‌شود.

با این حال مقامات انگلیسی اعلام کردند که هدف می در سخنرانی خود در مجمع عمومی دونالد ترامپ نبوده است.

ترزا می در ادامه سخنرانی‌اش اعلام کرد: ما باید از درس‌های گذشته عبرت بگیریم و نشان دهیم که چگونه به همکاری‌ها میان کشورهای قدرتمند و مسؤولیت پذیر با اقتصادهای باز شکل می‌گیرد و امنیت و رفاه را برای همه مردم به ارمغان می‌آورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز ترزا می،او در ادامه اظهاراتش از رسانه منصف و آزاد حمایت کرد.

می گفت: من نیز همانند بسیاری از رهبران همواره از آنچه رسانه‌ها در مورد من می‌نویسند لذت نمی‌برم اما من از حق آنها برای بیان حقایق به صورت مستقل حمایت و دفاع می‌کنم. برای استقلال رسانه یکی از بزرگترین دستاوردهای کشور من است و در راستای دموکراسی من است.

ترزا می این اظهارات را در حالی بیان کرد که دونالد ترامپ بارها از خبرنگاران برخی از رسانه‌ها انتقاد و آنها را رسانه‌های جعلی اعلام کرده است.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین