کد خبر: ۵۴۸۳۰۷
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
آفتاب‌‌نیوز :
روزنامه فرهیختگان در گزارشی از پشت پرده تهدیدهای جدید علیه وینفرد شفر نوشته است.

در روز‌های گذشته همواره اخبار ضد‌ونقیضی درمورد اولتیماتوم مدیران باشگاه استقلال به شفر به گوش رسیده است. این درحالی است که مدیران استقلال و شخص امیرحسین فتحی در تمام مصاحبه‌های خود صریحا این موضوع را تکذیب کرده‌اند.

در شروع لیگ برتر سال 97 مشکلات عدیده‌ای برای مربی آلمانی به وجود آمد که هرکدام جای ساعت‌ها بحث کارشناسی دارد تا بتوان تاثیر آنها را بر روند شکل‌گیری یک تیم مورد بررسی قرار داد. خروج پنج بازیکن تاثیر‌گذار سال قبل و اضافه‌شدن بازیکنان مصدوم و گاهی بازیکنان غیرقابل‌اتکا بدون نظر سرمربی، یکی از این مشکلات است که با اطمینان می‌توان گفت هر نیمکتی را متزلزل خواهد کرد.  

با این همه نمی‌توان شفر را در این‌باره بی‌تقصیر دانست. عدم‌شکل‌گیری استخوان‌بندی تیم بعد از گذشت هشت هفته از لیگ برتر و عدم‌شناخت نفرات اصلی تیم، همه و همه وظیفه سرمربی تیم است که علت آن را فقط سرمربی تیم باید توضیح دهد. ناکامی‌های استقلال برای هواداران این تیم قابل‌تحمل نیست، هرچند که نسبت به سال‌های گذشته شاید بتوان شرایط تیم را مناسب‌تر دانست. در این شرایط که تیم استقلال و شخص وینفرد شفر نیاز به حمایت و البته انتقادهای منطقی و دور از حب و بغض از سوی هواداران و پیشکسوتان استقلال دارند، شایعاتی همچون دادن اولتیماتوم به پیرمرد آلمانی فقط شرایط را برای او و استقلال بدتر می‌کند.

بسیاری از مربیان و مدیران ناموفق پیشین استقلال، این شرایط را بهترین موقعیت برای تبرئه خود از نتایج گذشته می‌دانند و با طرح شایعاتی اینچنینی سعی در برهم‌زدن آرامش تیم و سرمربی آن دارند. چه‌بسا در این شرایط باز هم بتوانند درصدر اخبار قرار گیرند و سکان هدایت این تیم پرطرفدار را بار دیگر در دست داشته باشند و صد‌البته با بهانه‌هایی همچون نبستن تیم توسط خودشان، عدم‌موفقیت احتمالی را توجیه کنند و درعوض با تنگنایی که برای مدیران استقلال ساخته‌اند، قراردادهای مالی مناسبی برای خود بسازند.

در این بین تعداد انگشت‌شماری از اصحاب رسانه نیز که در این مجال، عوایدی نصیب آنها می‌شود با صرف‌نظر از وظایف و رسالت اجتماعی خود در شکل‌گیری این شرایط و بحرانی کردن فضای باشگاه استقلال بی‌تقصیر نیستند.

باید قبول کرد باشگاه استقلال در شرایط مناسبی به سر نمی‌برد اما به‌طور قطع می‌توان گفت شرایط این تیم به هیچ‌وجه بحرانی نیست و مطمئنا پیرمرد آلمانی توانایی خارج‌کردن این تیم از این شرایط را دارد که در این راه حمایت همه‌جانبه پیشکسوتان استقلال می‌تواند این سیر را سریع‌تر کند. هدف ما حمایت از نتایج ضعیف استقلال و شفر نیست اما ایجاد شایعاتی اینچنین که از سوی پیشکسوتان و نزدیکان باشگاه استقلال به گوش می‌رسد، از منطق هواداری باشگاه استقلال به دور است و بیشتر دست‌اندازی برای رسیدن به جایگاهی در باشگاه می‌ماند. باید دید در روزهای آتی تصمیم مدیران باشگاه در مورد شفر و باشگاه استقلال چیست.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین