کد خبر: ۵۴۸۹۹۴
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به اعلام نتایج آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ 25 شهریور ماه، برخی از داوطلبانی که در رشته های گروه پزشکی برای آنها نتیجه اعلام شد، در دانشگاه دولتی پذیرفته شدند و ثبت نام کردند؛ در نتیجه بخشی از ظرفیت زیر گروه پزشکی خالی ماند و ما اعلام دیگری امروز چهارشنبه 11 مهر ماه داشتیم تا این باقی مانده ظرفیت زیر گروه پزشکی را کامل کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :
 علیرضا شاهانی درباره این رشته ها توضیح داد: این زیر گروه پزشکی شامل سه رشته دکترای حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و علاوه بر آن رشته های کارشناسی و کاردانی زیر گروه پزشکی مثل علوم آزمایشگاهی ، پرستاری ، مامایی و ... است.

وی افزود: علاوه بر این رشته‌ها، رشته دامپزشکی هم در این اعلام نتیجه قرار دارد، چون باهم مرتبط هستند و معمولا به این شکل است که امکان دارد داوطلبان از دامپزشکی به پزشکی جابه جا شوند. لذا در رشته‌های زیر مجموعه گروه پزشکی اعلام نتیجه مجددی انجام می­‌شود.

شاهانی ادامه داد: شیوه اعلام نتیجه به این نحو است که قبولی قبلی را قبولی اصلی تلقی می­‌کنیم و آن چیزی که امروز اعلام می‌شود برای بخشی از داوطلبانی است که در دانشگاه آزاداسلامی در گروه پزشکی انتخاب رشته کردند و دارای رتبه‌های بالا بودند. برای این داوطلبان حداکثر سه رشته محل به صورت ذخیره اعلام خواهد شد. یعنی هر داوطلب که با شناسه دانشگاه آزاد اسلامی وارد پروفایل خود می‌شود احتمالا علاوه بر قبولی اصلی حداکثر سه رشته محل دیگر را به عنوان ذخیره مشاهده می‌کند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اضافه کرد: برای این رشته‌ها ردیف ذخیره مشخص شده است، به طور مثال اگر برای داوطلبی رشته علوم پزشکی تهران اعلام شده  ردیف ذخیره آن مشخص شده است.

وی یادآور شد: لزوما برای همه این داوطلبان سه ذخیره اعلام نشده است، زیرا برخی از این داوطلبان همان اولویت اول پذیرفته شده‌اند و دیگر نیازی به اعلام ذخیره‌های دیگر نیست. بیشتر برای افرادی سه ذخیره اعلام شده که در واقع نمرات پایین‌تری کسب کردند. بنابر این حداکثر سه رشته محل در زیر گروه پزشکی و رشته دامپزشکی برایشان اعلام خواهد شد.

شاهانی تاکید کرد: داوطلبان از طریق سامانه www.azmoon.org  می‌توانند نتایج خود را مشاهده کنند و این داوطلبان پنج شنبه و جمعه 12و 13 مهرماه فرصت دارند تا به واحد دانشگاهی مراجعه نمایند و با تکمیل فرم شماره 15 آمادگی خود را برای ثبت نام در رشته محل ذخیره مورد نظراعلام کنند.

وی ادامه داد: پس از این دو روز، واحدهای علوم پزشکی آمار را استخراج می‌کنند و بر مبنای آمار و ظرفیتی که دارند تعداد پذیرفته شده‌ها را در سایت واحد اعلام می‌کنند.

شاهانی افزود: از روز شنبه تا دوشنبه 14 لغایت 16 مهر ماه داوطلبان جهت ثبت نام در محلی که قبولی اعلام شده به واحد دانشگاهی مذکور مراجعه کنند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش متذکر شد: این سه رشته محل اعلام شده هر سه ذخیره است و  اعلام ذخیره حقی برای داوطلب ایجاد نماید . ذخیره بدین معنا است که در صورت وجود ظرفیت امکان ثبت‌نام وجود دارد. یعنی احتمال پذیرش داوطلب در یکی از این سه ذخیره وجود دارد .

به گزارش ایسنا،وی در خصوص رشته‌های غیر پزشکی گفت: برای گروه غیرپزشکی اعلام جدیدی نخواهیم داشت.

به گزارش مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شاهانی در پایان یادآور شد: داوطلبان پس از مشاهده نتیجه در اسرع وقت به واحدهایی که ذخیره اعلام شده مراجعه و نسبت به تکمیل فرم شماره 15 اقدام کنند و رسید لازم را دریافت نمایند تا جهت ثبت نام اعلام حضور کرده باشند؛ پس از مشخص شدن قبولی در سایت واحدها با توجه به تقویم آموزشی سریعتر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین