کد خبر: ۵۴۹۱۴۵
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
در دو مطالعه تحت حمایت پنتاگون، چین به عنوان تهدیدی فزاینده علیه منافع دفاعی آمریکا با تامین تجهیزات و ظرفیت‌های جدید اطلاعات جنگی عنوان شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
در این گزارش ۱۵۰ صفحه‌ای آمده است که بیش از ۳۰۰ نقطه آسیب‌پذیر می‌تواند بر مولفه‌ها، منافع و نقاط ضروری برای ارتش آمریکا تاثیر گذارد. در این گزارش توصیه شده که بر این نقاط حساس در صنایع آمریکا سرمایه‌گذاری‌های مستقیم صورت گیرد. 

در این گزارش از چین به عنوان کشوری که بر تامین جهانی مواد نادر معدنی حساس برای ارتش آمریکا و همچنین تجهیزات الکترونیکی و مواد شیمیایی مورد استفاده در تسلیحات و مهمات آمریکایی تسلط دارد، نام برده شده است. 

یکی از یافته های کلیدی این گزارش این است که چین خطری رو به رشد و مهم علیه تامین این منابع و فناوری‌های استراتژیک و بسیار مهم برای امنیت ملی آمریکاست.

در این گزارش همچنین آمده که ۹۰ درصد از بردهای مدار چاپی در آسیا تولید می‌شوند و بیش از نیمی از آن تولید چین هستند که این امر پکن را قادر می سازد تا تامین مواد اولیه را متوقف کرده یا در این فناوری خرابکاری کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اریک چوینگ، معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور صنایع خارجی گفت: ما در آمریکا با شکست بازار روبرو هستیم. ما باید انگیزه‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در این بخش ایجاد کنیم تا بتوانیم به فروش بیشتر کمک کنیم.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x