کد خبر: ۵۴۹۵۵۶
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
جلسه امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی CFT نمایندگان مخالف این لایحه با در دست گرفتن پلاکاردهایی از دیگر بهارستان‌نشینان خواستند که با این لایحه مخالفت کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی CFT نمایندگان مخالف این لایحه با در دست گرفتن پلاکاردهایی از دیگر بهارستان‌نشینان خواستند که با این لایحه مخالفت کنند.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ حسینعلی شهریاری و پورمختار پلاکاردهایی در داشتند که روی آن‌ها نوشته بود «به این لایحه استعماری رأی ندهید»

همچنین نصرالله پژمانفر، حسینعلی حاجی دلیگانی، سید صادق طباطبایی هم پلارکاردهایی با مضمون «اطلاعات اقتصادی کشور را در جنگ اقتصادی به دشمن نمی‌دهیم» در صحن مجلس در حال حرکت بودند که در ادامه حسینی‌کیا، ترکی و موسوی لارگانی هم پلاکاردهایی با عنوان «به کنوانسیون استعماری رأی نمی‌دهیم» «نه به شفایت برای دشمن» و «با تصویب CFT سفره مردم را کوچکتر نکنیم» در دست گرفتند.

درگیری لفظی لاریجانی و نقوی حسینی در صحن علنی

همچنین سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی که به عنوان دومین مخالف پشت تریبون مجلس قرار گرفت، خطاب به نمایندگان گفت: برجام هیچ دستاوردی نداشت. مگر این نبود که در ۲۰ دقیقه تصویب شد؛ نگذارید برای این لایحه هم این اتفاق بیفتد.

 علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده دارد خطاب به نقوی حسینی گفت: اصلا اینگونه نبود ما چهار ساعت برجام را بررسی و سپس آن را تصویب کردیم.

نقوی حسین در پاسخ به وی گفت: اینجور که می‌گویید نیست؛ شما حتی نمی‌گذارید ما اخطار دهیم این چه وضع اداره کردن مجلس است؟

لاریجانی گفت: شما خلاف می‌گویید به مشروح مذکرات مراجعه کنید آن وقت متوجه می‌شوید که چه اتفاقی برای برجام افتاده است.

نقوی‌حسینی گفت: من از صبح بارها خواستم اخطار دهم ولی شما نمی گذارید این چه وضعی است ؟

در ادامه جلسه نقوی حسینی با صدای بلند فریاد می‌زد که جمعی از اعضای فراکسیون ولایی از وی خواستند به سخنرانی خود ادامه داده و به این درگیری لفظی پایان دهد.


هیاهوی پایداری‌ها در صحن علنی

همچنین برخی نمایندگان تلاش کردند با ایجاد هیاهو این جلسه را به حاشیه ببرند.

 هنگام نطق بهروز نعمتی، محمد دهقان نماینده مردم طربقه به نطق وی اعتراض کرد و خطاب به علی لاریجانی که ریاست پارلمان را بر عهده داشت، گفت: آقای نعمتی توهین کرده و مخالفان CFT را دروغگو خطاب کرده است.

لاریجانی خطاب به نعمتی گفت: آقای نعمتی شأن مجلس را حفظ کنید.

دهقان به این تذکر رئیس مجلس بسنده نکرد و پشت تریبون کنار نعمتی قرار گرفت و با فریاد به نعمتی گفت شأن مجلس را رعایت کنید.

احمد امیرآبادی فراهانی هم خود را به دهقان رساند و او را از پشت تریبون به کنار کشاند اما هیاهو همچنان ادامه داشت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی و نصرالله پژمانفر نیز هرکدام با گفتن « تذکر» و «اخطار» جو را متشنج کردند.

در ادامه جلسه، مجتبی ذوالنور نماینده عضو جبهه پایداری قم در مجلس که با حرکت لابه‌لای صندلی نمایندگان مشغول جمع‌آوری امضاء از آن‌ها بود، در توضیح این اقدام خود به ایلنا گفت: با رایزنی که با هیات رییسه داشتیم، قرار شد کسانی که تمایل دارند رای‌شان در این برگه به‌طور شفاف در خبرگزاری‌ها منتشر شود. 

پیش از این، نمایندگان در رای‌گیری علنی خواستار رای‌گیری شفاف با استفاده از برگه رای شده بودند.

منبع: ایلنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین