کد خبر: ۵۴۹۷۰۴
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۷
جاری شدن سیلاب و ورود گل و لای به مخزن سد شیرین دره، شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی را ناگزیر به خارج کردن آب این سد از مدار آشامیدنی شهر بجنورد کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
حدود دو سوم آب آشامیدنی شهروندان مرکز استان خراسان شمالی از سد شیرین دره تامین می شود که اکنون ورود سیلاب به مخزن این سد، سبب کاهش شدید کیفیت آب آن شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: آب سد شیرین دره شهرستان مانه و سملقان از 32 ساعت گذشته از مدار مصرف شهر بجنورد خارج شده است.

غلامحسین ساقی اظهار داشت: گل و لای موجود در آب سد، چند برابر وضعیت نرمال بود و به همین علت از مدار خارج شد که این موجب قطع آب بخشی از شهر شده است.

وی افزود: به علت کاهش ذخیره مخازن آب، بخش هایی از شهر نیز که در نواحی مرتفع قرار دارند با افت فشار آب مواجه شده اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اظهار داشت: اکنون آبی که در شبکه شرب شهری جریان دارد، از چاه ها تامین می شود که البته برای نیاز شهر بسنده نیست.

وی افزود: البته از چند روز پیش بروز مشکل برقی در یکی از چهار ایستگاه پمپاژ در مسیر انتقال آب سد به بجنورد، سبب شد تا در زمینه تامین آب شهر دچار مشکل شویم و اکنون با ورود گل و لای سیلاب به مخزن سد، ناچار به حذف آن از مدار شدیم.

به گزارش ایرنا، ساقی گفت: مخازن ذخیره آب بجنورد بشدت پایین آمده است اما پیش بینی می شود این وضعیت تا اواخر یکشنبه شب، به حالت نرمال برگردد و با کاهش کدورت گل و لای در آب، بتوانیم آب را تصفیه و وارد مدار کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین