کد خبر: ۵۴۹۸۱۰
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
تعداد نظرات: ۲۲ نظر
"آقایان اجازه بدهید تا زمستان نشده مردم را در خانه‌های‌شان اسکان بدهیم"
علی دایی گفت: نظر من این است که آنها از اینکه مردم به امثال من اعتماد کرده‌اند ناراحت هستند و به همین خاطر این ناراحتی‌شان را با بستن حساب و احضار من بروز دادند. این مساله مرا برای کمک به مردم زلزله‌زده کرمانشاه جدی‌تر کرد و عزمم‌ را راسخ‌تر. بیشتر تلاش می‌کنم و وقتم را بیشتر برای این کار خواهم گذاشت. از رادیو هم زنگ زده بودند که در مورد ماجرای بسته شدن حساب‌های مردم و اداره آگاهی صحبت کنم که گفتم با صدا و سیما مصاحبه نمی‌کنم
آفتاب‌‌نیوز :
علی دایی طی چند روز اخیر سکوت کرده بود و در شرایطی که حساب مردمی او را بسته‌اند، شهریار فوتبال ایران با کسب بیشترین آراء از نظر AFC به عنوان بهترین گلزن ادوار جام‌ ملت‌ها شناخته شد

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ علی دایی طی چند روز اخیر سکوت کرده بود و در شرایطی که حساب مردمی او را بسته‌اند، شهریار فوتبال ایران با کسب بیشترین آراء از نظر AFC به عنوان بهترین گلزن ادوار جام‌ ملت‌ها شناخته شد تا این اتفاق هم نشان دهد آقای گل جهان محبوب همه نسل‌هاست؛ حالا چه حسابش بسته باشد چه باز!

بهترین مهاجم ادوار تاریخ جام ملت‌های آسیا شدید و این نظرسنجی نشان داد که نسل‌های بعد از شما هم دایی را دوست دارند.

در این باره نظر خاصی ندارم. فقط می‌توانم از مردم تشکر کنم که همیشه به بنده لطف داشتند و دارند.

کسب چنین عناوینی چقدر به شما برای موفقیت در عرصه مربیگری انگیزه می‌دهد؟

مطمئنا به آدم انگیزه می‌دهد. حتی موارد منفی هم به ما انگیزه می‌دهند تا تلاش‌مان را بیشتر کنیم.

احضار شما به خاطر کمک به مردم زلزله‌زده کرمانشاه یکی از همین موارد منفی است که به شما انگیزه می‌دهد؟

مطمئنا این مساله مرا برای کمک به مردم زلزله‌زده کرمانشاه جدی‌تر کرد و عزمم‌ را راسخ‌تر. بیشتر تلاش می‌کنم و وقتم را بیشتر برای این کار خواهم گذاشت. با این سنگ‌اندازی‌ها کاری از پیش نمی‌برند.

بسته شدن حساب شما و احضارتان به اداره آگاهی، بنا به گفته صادق زیباکلام تنها به این دلیل بوده که به مردم بگویند به شما اعتماد نکنند. آیا این‌طور است؟

نظر من این است که آنها از اینکه مردم به امثال من اعتماد کرده‌اند ناراحت هستند و به همین خاطر این ناراحتی‌شان را با بستن حساب و احضار من بروز دادند. من از این مساله به هیچ عنوان ناراحت نیستم که بخواهم جایی بروم و پاسخگو باشم. ما از اول هم پاسخگو بودیم.

اما نه مردم از شما شکایت کرده بودند و نه کسی مدعی شده بود که شما این پول را برای زلزله‌زدگان کرمانشاه هزینه نکرده‌اید!

اینها جواب‌شان را از مردم می‌گیرند و مردم می‌دانند که ما به آنها پاسخگو هستیم. این اعتماد بوده که مردم ما را امین خودشان دانسته‌اند. بارها این مساله را در زندگی‌ام نشان داده‌ام و مطمئن باشند که ریال به ریالش را برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه هزینه می‌کنیم. برای ریال به ریال هزینه‌ها مدرک داریم اما آقایان چرا به مردم پاسخگو نیستند؟! بهتر است آنها هم به مردم پاسخگو باشند.

شنیدم که شما را به عنوان مطلع احضار کرده‌اند. آیا به اداره آگاهی رفتید؟

من نمی‌خواستم جواب اینها را بدهم. اگر این کار را هم کردم، طرف حساب من مردم هستند. مردم مطمئن باشند بابت ریال به ریال پول‌شان جوابگو هستیم. اینها اگر در مورد احضار من کار درستی کرده بودند هرگز مصاحبه نمی‌کردند که به عنوان مطلع علی دایی را خواسته‌ایم. یکی نیست به اینها بگوید که چرا حساب زلزله‌زدگان را می‌بندید و می‌گویید به عنوان مطلع علی دایی را خواسته‌ایم! هنوز گزارش کار نداده‌ایم، در کار ما برای کمک‌رسانی اخلال ایجاد می‌کنند! باور کنید نمی‌دانیم در این مدت با چند نفر طرف حساب هستیم! دست به هر کاری می‌زنند تا کار ما را دچار اخلال کنند.

شاید هم با این کار خواسته‌اند که مردم دیگر به شما کمک نکنند و این پول را به حساب دولت بریزند؟!

درخصوص اعتماد مردم به دیگران کاری ندارم اما با این کاری که اینها کردند، اعتماد مردم به امثال من بیشتر می‌شود. مطمئنا این مساله انعکاس منفی برای خودشان دارد، نه من. من همه زندگی‌ام تلاش کردم تا نان حلال سر سفره‌ام ببرم و مردم علی دایی را خوب می‌شناسند. شاید گفتن نداشته باشد اما خود من صدها میلیون زمانی که حساب‌ها بسته شده یا اخلال ایجاد کرده‌اند برای پیشرفت روند کار از جیب هزینه کردم. از روز اولی که خواستم وارد این مساله بشوم می‌دانستم که این سنگ‌اندازی‌ها وجود دارد. من ریال به ریال هزینه‌ها را فاکتور گرفته‌ام. می‌شد بدون فرستادن بازرس هم این کارها را کرد.

به اداره آگاهی هم رفتید؟

من از اداره آگاهی رفتن ناراحت نیستم چون دستور از یک مرجع دیگری بود. بله، رفتیم و گزارش‌مان را دادیم. طلا که پاک است، چه منتش به خاک است.

از ادامه این کار دلسرد نشده‌اید و اگر دوباره چنین اتفاقی رخ بدهد پای کار هستید؟

اول از همه خدا کند که دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد اما مطمئن باشید اگر حساب‌ها را باز کنند دوباره از مردم خواهش می‌کنم به زلزله‌زدگان کمک کنند. مطمئن باشید دوبرابر گذشته تلاشم برای حضور و کمک به مردم کشورم در چنین مسایلی بیشتر شده است.

هنوز مشکل شما با صدا و سیما وجود دارد؟

نمی‌خواستم راجع به این مساله صحبت کنم. از رادیو هم زنگ زده بودند که در مورد ماجرای بسته شدن حساب‌های مردم و اداره آگاهی صحبت کنم که گفتم با صدا و سیما مصاحبه نمی‌کنم؛ نه در این خصوص بلکه راجع به هیچ چیزی با صدا و سیما مصاحبه نخواهم کرد. مردم هم بدانند که اگر با صدا و سیما مصاحبه نکردم تنها به خاطر این مساله نیست، چون مصاحبه نکردن من و ماجرای به وجود آمده دو مقوله جدا از یکدیگر است. بعد از اینکه صدا و سیما ماجرای آن آقای سیاهی‌لشکر را عنوان کرد، دیگر با صدا و سیما صحبت نکردم. این آقای سیاهی‌لشکر فراری است و حکم جلبش را گرفته‌ایم. حالا صدا و سیما بیاید و بگوید که این آقا کجاست تا او را به دادستانی تحویل بدهیم. پس از آن روز پشت هیچ میکروفن صدا و سیما ننشسته‌ام و خود شما هم شاهد این قضیه بوده‌اید. همه علی دایی را می‌شناسند و من باز هم می‌گویم که هر کس دوست دارد از روند کاری کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه مطلع شود می‌تواند از طریق صفحه اینستاگرام من در جریان قرار بگیرد.

با بسته شدن حساب‌ها و فرا رسیدن فصل سرما چه اتفاقی در پیش است؟

اگر خیلی نگران بیت‌المال هستند، بازرس بفرستند به روستای رولان و ببینند که ما در آنجا چه کار می‌کنیم و بعد بیایند حساب مردم را ببندند. این حساب علی دایی نیست، حساب مردم است. آقایان بگذارید تا زمستان نشده به اهداف‌مان در روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه برسیم. اگر سنگ‌اندازی‌ها و اخلال در کار نباشد، 60، 70 خانوار در خانه‌های‌شان اسکان پیدا می‌کنند. اینها با بستن حساب من در این سرما به مردم ضربه می‌زنند نه من.

هر کجای دنیا بود از شما تقدیر و تشکر می‌شد اما در ایران حساب شما را می‌بندند. خیلی جالب است!

من نیازی به تشکر امثال اینها ندارم. مردم خودشان بد و خوب را تشخیص می‌دهند. خواستیم با یک کار کوچک به هموطنان‌مان کمک کنیم. مردم همه چیز را می‌دانند و پای آنهایی که بهشان اعتماد دارند می‌ایستند. من کار خودم را انجام می‌دهم و صدها نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، نقدی و غیرنقدی به من کمک کرده‌اند. آقایان بیایند بگویند کدام ارگان بالای 147 کامیون و کفی به مناطق زلزله‌زده فرستاده است. حالا بقیه کارهایی که کردیم، بماند. هر کسی که به ما کمک کرده شماره تلفن و اسمش را گرفته‌ایم و برای همه کارمان مدرک و سند داریم. حالا هرچه اینها می‌خواهند بگویند.

پرسپولیس با شکست السد در قطر کار بزرگی کرد. به نظر شما در بازی برگشت کار آسانی مقابل قطری‌ها داریم یا نه؟

مطمئن باشید بازی برگشت سخت‌تر از بازی رفت است و بازیکنان پرسپولیس نباید اشتباه کنند تا بعد از سال‌ها نماینده خوبی در فینال آسیا داشته باشیم.

به نظر می‌رسد مهدی ترابی کیفیت فصل گذشته‌اش را ندارد و پیوستنش به پرسپولیس ذهن او را مشغول کرده است. شما نمی‌خواهید به او شوکی مثل کاری که آذری و نمازی با مسلمان کرده‌اند، بدهید؟

اینطور نیست. مهدی همه‌جوره به ما کمک می‌کند. مطمئنا ذهنش برای بازی در پرسپولیس مشغول است اما از نظر فنی و اخلاقی مهدی را قبول دارم و برای ما کم نمی‌گذارد.

چرا بازیکنانی که از پرسپولیس و استقلال جدا می‌شوند نمی‌توانند کیفیت‌شان را حفظ کنند و دوباره به دنبال برگشتن به این تیم هستند. مثل طارمی و رضاییان؟

من شاید با این نظر شما موافق نباشم. طارمی به قطر رفت که به نظر من کار بدی نبود چون زندگی‌اش را تا آخر عمر تامین می‌کند و فکر نکنم که افت کند. درباره رضاییان هم به نظرم مانده به انگیزه آدم‌ها که در فوتبال اروپا دنبال چه هستند. من جای آنها نیستم اما به طور کلی می‌گویم که مهم هدف است.

منبع: گل
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
0
18
تو بزرگی و عزیز مردم، پاینده باشی
پاسخ ها
رزمنده ولایی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
عده ای هستند که زیاد ادعای مردم مردم می کنند اما مردم آنها را دوست ندارند و این عده چون نمی توانند برای خودشان محبوبیت کسب کنند، در مقابل کسانی که مردم دوستشان دارندف تمام قد می ایستند تا انها را از میدان به در کنند و البته خیلی ها را هم به در کردند.
واقعا به حال خودمان متاسفم.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
0
15
علی جان دوستت داریم
توکار خود بخدا واگذار و دل خوشدار
که رحم اگر نکند مدعی خدا بکند
ناامید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
0
17
خداحفظت کنه برادر گرامی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
0
14
جناب دایی اگر شما در این منطقه واحد های مسکونی بسازید هزینه واقعی هر واحد مشخص می شود و دیگر امکان دزدی و اختلاس برای سایر پیمانکاران و سازنده ها و جود ندارد بنابراین باید در کار شما اختلال ایجاد شود تا دیگران بتوانند به دزدی و اختلاس هاشون برسند .
mosayeb
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
0
12
امثال دایی دل بسته مردم ÷وچه وبازارند ونیازی به بازی ندارند اعتماد مردم همیشه درست بوده وخواهد بود......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
0
11
یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگر معنی "جساب مردمی" این نیست که پولهایی که مردم با اختیار!! و میل خودشان!! از مال خودشان!! به آن حساب ریخته اند!!!!!!!! و علاقمند بودند که این مرد شریف به جای آنها به زلزله زدگان کمک کند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بستن حساب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ............... پولهای مردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مملی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
0
11
وقتی مردم به یک نفر اعتماد پیدا میکنند.به کسی ربط نداره در کارش دخالت به کنه تا زمانیکه خلافش ثابت بشه.این اقایون نخود هر اش هستن..زیاد من به کسی علاقه ندارم ولی نباید کسی را که دارد برای خلقش زحمت میکشد با ابروش بازی کرد....وسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
8
0
اینم که کلا شاکیه.
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
12
0
حساب جناب دایی از سیلبریتی ها جداست
هر چند کار جناب دایی شکل قانونی و قابل دفاعی ندارد دایی باید کار را به اهل خود واگذارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
10
0
جناب دايي به جاي فرافكني، رسانه اي كردن و حاشيه درست كردن، مثل خانوم نرگس كلباسي مدارك موجودتون را ارائه بديد و قضيه رو تمام كنيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
3
0
جانم فدای دایی و تتلو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
1
8
علی دایی با زحمت زندگی کرده سزاوار اذیت نیست نکنه میترسند اعتماد مردم به او باعث شود کسی کمک های مردمی را در اختیار اوبگذارد؟
....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
1
10
اقای دایی ملت از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب شما رو دوست دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
1
10
ناراحتند از اینکه مردم به دایی و زیبا کلام اعتماد پیدا کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
0
8
کسانی که می خواهند باهزینه خود ویا کمکهای مردمی کاری برای مشکلات کشور انجام دهند آزاد باشند
جوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
6
1
یک سوال آقای دایی شما پول جمع کردید ک برای زلزله زده ها کاری انجام بدین الان چندماه گذشته ب گفته استاندار و نماینده های اونجا هنوز هیچ کاری نکردید.ینی تعلل.ینی حق الناس.ینی اللن بااین وضعیت ارزش این پولی ک مردم چند ماه قبل ریختن ب حسابتان یک دهم قبل شده.بخاین ساخت ساز کنین همچی چندین برابرشده.ک این مستقیم دین گردن شماست.مردم تا کی منتظر باشن کامثال شما بخان پولایی ک با خلوص ب حساب شما ریخته شده ب صاحب واقعیش برسه.بهترنیست هرکسی وظیفه خودشو انجام بده.کار خودش رو.پاسخگوی حیف میل شدن کمک های مردمی ک او حساب شماو امثال شماس کیه؟سیمان و اهن و لوازم خانگی چندبرابر شده درحالیکه اگخ پولها تو حساب شما جاخوش نمیکردن میشد خیلی کارها کرد.گفتید مردم اعتراث نکردن!!شما کجایین ک مردم بهتان اعتراق کنن .نماینده مردم توی مجلس اعتراض کرده بس نیس!!شلوغ بازی نکنین.جواب واضح بدین ب مردم.البته مردم ما سریع جوگیر میشن وگرنه شمایانتخاب نمیکردن برای کاری ک در صلاحیت و تخصص شما نیس.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
مگه خونه را یه روزه میسازن که میگی چرا علی دایی تندی خونه نساخته؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
اولا من خودم هم پول به حساب ایشون ریختم و کاملا اعتماد دارم و حق الناس نیست چون میخواد تحقیق درست و حسابی کنه که مثل مسکن مهر محمود جون شما نشه.ثانیا شما برو یکم سواد یاد بگیر غلط املاییت کم بشه وقتی که از من خواننده مطلب گرفته میشه حق الناس واسه خودت نشه
IRAN
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
1
8
دایی مردی راستگوست و مردم این را بدرستی میدانند و آنهایی که میخواهند مثلا برایش دردسر درست کنند بدانند که یک ملت پشت اوست و او در قلب تک تک ملت جای دارد زنده باد ایران و ایرانی یاینده باد علی دایی افتخار ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
1
9
به یک هنرمند و ورشکار و دانشگاهی شهروندان حق دارند اعتماد کنند .
خلیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
1
1
علی جان تو به اعتماد مردم جواب بده . این پولها حق الناسند .برسان به دست صاحبان اصلی . نکند حساب بازکتی و خرید و فروش و سود و سود انرا به حساب مردم ببخشی . قربانت نکن اینکار را . ببر بده به صاحبان اصلی ..
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x