کد خبر: ۵۵۰۰۴۷
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
معاون اجتماعی وزیر بهداشت به مسمومیت ناشی از الکل 460 نفر در یک ماه اخیر پرداخت و اعلام کرد: 42 نفر فوت، 170 نفر دیالیز و 16 نفر به واسطه مسمومیت نابینا شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
معاون اجتماعی وزیر بهداشت،‌گفت: در یک ماه اخیر 460 مورد مسمومیت ناشی از الکل داشتیم که براساس آن 42 نفر فوت، 170 نفر دیالیز و 16 نفر نابینا شدند.

محمدهادی ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت در مراسم افتتاح طرح ارتقاء سلامت رانندگان در مقر پلیس راهور ناجا به آ‌مار جانباختگان حوادث رانندگی پرداخت و گفت: در شهریور ماه هر روز 66 نفر جان خود را از دست دادند؛ یعنی به اندازه تعداد افرادی که در سقوط هواپیمای تهران- یاسوج جام خود را از دست دادند.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت به آمار مصدومین پرداخت و گفت: حدود 10 هزار تخت بیمارستانی به مصدومین و مجروحین حوادث رانندگی اختصاص یافته است؛ همچنین چند میلیارد تومان صرف این موضوع می‌شود.

ایازی با اشاره به این مطلب که همواره گفته می‌شود 70 درصد علت حوادث رانندگی به عوامل انسانی مرتبط است، گفت: اصلاح رفتارهای ترافیکی می‌تواند در کاهش تصادفات موثر باشد و هرچه بر روی این موضوع سرمایه‌گذاری کنیم ضرر نکرده‌ایم.

این مقام ارشد وزارت بهداشت رفتار پرخطر ترافیکی را دغدغه اصلی پلیس و وزارت بهداشت و مسئولان دانست و تصریح کرد: یک دسته از افراد هستند که به فرهنگ ترافیک توجه ندارند؛ رانندگانی هستند با سنین کم که سوار خودروهای گران قیمت می‌شوند.

وی افزود: دو گروه دیگر نیز داریم که رفتارهای پرخطر ترافیکی انجام می‌دهند؛ یک دسته از آنها از مواد مخدر استفاده می‌کنند.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت اعلام کرد: براساس آمارها حدود 2میلیون و 850 هزار نفر ابتلا به اعتیاد مواد مخدر دارند؛ قریب به 6 درصد از افرادی که برای گواهینامه اقدام می‌کنند اعتیاد داشته و در حدود 30 درصد از افرادی که در جاده‌ها تردد می‌کنند نیز ابتلا به مواد مخدر دارند.

وی به تصور این افراد از مصرف مواد مخدر پرداخت و گفت: فکر می‌کنند اگر مواد مخدر مصرف کنند سرحال‌تر می‌شوند اما متاسفانه میزان بروز حوادث را بیشتر می‌کنند.

ایازی به حوزه الکل وارد شد و گفت: درصد قابل توجهی از جامعه متاسفانه از الکل استفاده می‌کنند؛ بعضا میزان استفاده‌شان مشکلات زیادی در سطح جامعه ایجاد کرده است.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت به مسمومیت ناشی از الکل 460 نفر در یک ماه اخیر پرداخت و اعلام کرد: 42 نفر فوت، 170 نفر دیالیز و 16 نفر به واسطه مسمومیت نابینا شدند.

این مقام ارشد وزارت بهداشت به ذکر مثالی در این خصوص پرداخت و گفت: رانندگانی که الکل مصرف می‌کنند می‌توانند تصادفاتی را بوجود آوردند که تلفات جانی دارد. درست مثل فردی که به ماموران خدوم شهرداری زد و پنج نفر را کشت.

وی تصریح کرد: قریب به 50 درصد تصادفات رانندگی ناشی از الکل، مصدوم و تلفات دارد و با توجه به این موضوعات هرچقدر پلیس تجهیز شود می‌تواند با انجام اقدامات کنترلی در پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی و سوانح ترافیکی مثمرثمر باشد.

ایازی خاطرنشان کرد: افرادی که از این الکل استفاده می‌کنند باید پشت خودرو ننشینند چرا که هم جان خود را به خطر انداخته و هم جان سایر رانندگان را دچار مخاطره می‌کنند.
منبع: فارس
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین