کد خبر: ۵۵۳۴۶۲
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
نگاهی به طومار بلند شخصیت‌های‌ عالی‌رتبه‌ی حوزوی و غیر حوزوی، که مورد هتک قرار گرفته‌اند به خوبی نشان می‌دهد، این رویکرد، که پیوسته از تریبون‌ها و مصادر وابسته به قدرت و معمولا به واسطه صورت گرفته، به تدریج به سنتی نامیمون در کشور تبدیل گردیده است.
آفتاب‌‌نیوز :
ابوالفضل فاتح- تحکم آمرانه به ساحت مرجع متخلق و عالی مقام حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی، پرده‌ای دیگر از حریم‌شکنی‌هایی است که متاسفانه سابقه‌ی طولایی در دهه‌های اخیر داشته و هر چه سکوت و تحمل شده، بیشتر عمق و نضج پیدا کرده است.

نگاهی به طومار بلند شخصیت‌های‌ عالی‌رتبه‌ی حوزوی و غیر حوزوی،  که مورد هتک قرار گرفته‌اند به خوبی نشان می‌دهد، این رویکرد، که پیوسته از تریبون‌ها و مصادر وابسته به قدرت و معمولا به واسطه صورت گرفته، به تدریج به سنتی نامیمون در کشور تبدیل گردیده است. این جریانات که معمولا در پشت افراد موجه و با سابقه نیز پنهان شده‌اند، متاسفانه نه صلاح دین و میهن و نه صلاح نظام و انقلاب و نه صلاح حوزه های علمیه و دانشگاه‌ها و نه حتی صلاح خود را مد نظر قرار نمی دهند و هر که را که غیر خود بپندارند هدف قرار می دهند و گویا فراموش شده است که اسلام صرفا برپایه حکومت و سیاست نیست که استوار می گردد و پایه های اصلی بر دیانت و عدالت و اخلاق و درایت نهاده شده است و حکومت بدون این مبانی، فاقد ارزش‌های معنوی و حقیقی است.

این سنت نخبه کشی که بسیاری از شخصیت های مستقل، صاحب رای و با وجدان دینی و ملی را نشانه رفته و باب های حریت و استقلال رای را می‌بندد، سنت سیئه ایست که  اگر از آن به فوریت و جدیت ممانعت نشود، خدایی نکرده دامن گیر همه خواهد شد و چیزی نخواهد گذشت که حریمی بر زنده و رفته ی این دیار باقی نخواهد ماند. البته آنان که چنین می کنند و یا آگاهانه و ناآگاهانه واسطه چنین هتاکی‌هایی می‌شوند نیز معمولا به نیکی یاد نمی‌شوند. امید است که جبران کنند. 

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
0
0
با خواندن این نوشتهء جناب آقای فاتح و توصیف ایشان از حضرت آیة الله العظمی شبیری زنجانی به متخلق وخلیق بودن لازم دیدم خاطره ای در این مورد عرض کنم : بنده از مراتب بالای علمی ایشان زیاد شنیده بودم ولی توفیق زیارت خود ایشان را نداشتم ؛ حدود ده یازده سال پیش در یکی از تابستانها که حضرت آیةالله شبیری مشهد تشریف آورده بودند از حسن اتفاق خدمت یکی از علمای عارف واصل که به رحمت حق رفته اند بودم که آیةالله شبیری هم برای دیدار با ان مرحوم به منزل ایشان تشریف آوردند وخواستار اجازهء ذکری از ایشان بودند ! این جلسه بیش از یک ساعت به طول انجامید وآیت الله شبیری همچنان از اول تا آخر دوزانو نشستند با وجودیکه رتبهء علمی ایشان به مراتب بیش از آن مرحوم بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x