کد خبر: ۵۵۵۷۸۸
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
آمریکایی‌ها اعتراف کردند نمی‌توانند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند
ملت ایران بار دیگر با استقامت و ایستادگی خود نقشه‌ها و توطئه‌های آمریکایی‌ها را نقش بر آب کردند/هدف تحریمهای نابجا و غلط آمریکا تاثیر بر زندگی و معیشت مردم ایران است/یکی از مباحث مهم جلسه سران قوا ترسیم نقشه راه برای ماه‌های آینده، طبق فرمایش و دستور مقام معظم رهبری بود/ آمریکایی‌ها در ماه‌های آینده خواهند فهمید که راه غلط و اشتباهی را انتخاب کرده‌اند/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/این هیات حاکمه آمریکا است که به فکر فشار و ظلم بر ملت ایران است/تحریمی که به اصطلاح آنها از پنجم نوامبر آغاز شد، هیچ تأثیری در روند اقتصادی کشور نداشت چون آمریکایی‌ها هر چه تیر در ترکش داشتند، قبلاً علیه ملت ایران رها کرده بودند/وضعیت تولید در کشور نسبتاً شرایط خوبی دارد و این افزایش به معنای، افزایش تولید و افزایش کسب و کار مردم است
آفتاب‌‌نیوز :
رئیس جمهور در پایان نشست مشترک سران سه قوه تاکید کرد: مردم ایران یکبار دیگر با استقامت و ایستادگی خود، نقشه ها و توطئه های آمریکایی ها را که فکر می کردند 13 آبان مبدایی برای رسیدن به آرزوهای نادرست شان نسبت به ملت ایران خواهد بود، نقش بر آب کردند.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه با تبریک و تهنیت ماه ربیع المولود به محضر ملت بزرگوار ایران و عاشقان خاندان رسالت، گفت: مردم ایران دقیقاً به عکس عمل کرده و با استقامت و ایستادگی خود کاملا روشن کردند این هیات حاکمه آمریکا است که به فکر فشار و ظلم بر ملت ایران است.

روحانی: شرایط کشور بهتر از گذشته خواهد بود| توزیع اولین بسته حمایت غذایی در آبان| آمریکا راه غلطی انتخاب کرد

رئیس جمهور افزود: آمریکایی ها با تحریم های نابجا و غلط خود و هدف قرار دادن سیستم بانکی و صادرات نفت و برخی دیگر از اقلام صادراتی که مرتبط با درآمد و منابع کل کشور  و واردات کالاهای اساسی است، می‌خواهند بر زندگی و معیشت روزمره مردم تأثیر منفی بگذارند.

روحانی تاکید کرد: بنابراین، این حرف که آمریکا به دنبال فشار بر مردم نیست و به دنبال فشار بر نظام و حکومت است، کاملاً ناصحیح و نادرست است و خودشان در عمل این واقعیت را آشکار کردند.

رئیس جمهور اظهارداشت: نکته دوم  و بسیار مهم این بود که این دور تحریمی که به اصطلاح آنها از پنجم نوامبر آغاز شد، هیچ تأثیری در روند اقتصادی کشور نداشت چون آمریکایی‌ها هر چه تیر در ترکش داشتند، قبلاً علیه ملت ایران رها کرده بودند و چیز جدیدی نداشتند که ارایه کنند و لذا ناچار شدند یک لیست بلندبالایی را درست کنند، از یک طرف نام بانک‌هایی را ببرند از یک طرف شعبات بانک‌ها را اضافه کنند و از یک طرف نام یک شرکت هواپیمایی را ببرند و از طرف دیگر شماره سریال هواپیماها را ذکر کنند تا صفحه را پرکنند. این شیوه کار و نحوه این اعلام نشان می دهد که هدفشان صرفا تاثیر روانی علیه ملت ایران است.

روحانی گفت: نکته بعدی اینکه روشن شد آمریکایی های نمی توانند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند.

رئیس جمهور اظهارداشت: مسئولین جمهوری اسلامی ایران از روز نخست می گفتند که آمریکا قادر نیست صادرات نفت ایران را به صفر برساند و در مقابل آمریکایی‌ها مرتب تکرار می‌کردند که ما این کار را انجام می‌دهیم اما  اخیرا خودشان اعتراف کردند که نمی توانیم نفت ایران را به صفر برسانیم.

روحانی  تصریح کرد: استدلال آنها این بود که اگر نفت ایران را به صفر برسانیم،‌ قیمت هر بشکه نفت به 150 دلار افزایش پیدا می‌کند و این تبیین همان حرفی است که از روز اول ‌گفتیم که آمریکا قادر نیست، نفت ایران را صفر کند و در منطقه یا نفت همه صادر می‌شود و یا اگر نفت ایران متوقف شود، ‌بقیه هم دچار مشکل خواهند بود.

 رئیس جمهور تاکید کرد: آمریکایی‌ها به دلیل اینکه مورد هجمه افکار عمومی دنیا قرار گرفته بودند، ناچار شدند عقب‌نشینی دیگری را انجام دهند و بگویند که موضوع مواد غذایی، مسأله دارو و تجهیزات پزشکی استثناء است که البته حرف آنها نادرست است چراکه وقتی سیستم بانکی را تحریم می‌کنند، همه چیز را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

روحانی خطاب به ملت بزرگ ایران خاطرنشان ساخت: در زمینه کالاهای اساسی و مورد نیاز و ضروری مردم هیچ مشکلی نداریم و انبارهای ما برای تامین کالاهای اساسی مردم برای ماه‌های طولانی، از همیشه بیشتر آمادگی دارد و برای تولید کالاهای اساسی، واردات کالاهای اساسی و دارو و سایر نیازمندی‌ها، مشکلی نداریم.

رئیس جمهور افزود: امروز بحمدالله ‌وضعیت تولید در کشور نسبتاً شرایط خوبی دارد و صادرات در هفت ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است که افزایش به معنای، افزایش تولید و افزایش کسب و کار مردم است.

وی  همچنین گفت: امسال توانستیم پول گندم‌کاران را به موقع پرداخت کنیم و این به معنای آن است که زندگی کشاورزان رونق می گیرد و برای سال آینده نیز تمهیدات لازم در زمینه اقلام کشاورزی و خرید تضمینی محصولات مدنظر قرار گرفته است.

روحانی اظهار داشت: از طرف دیگر امروز برای مردم روشن شد که تبلیغات آمریکایی ها درباره 13 آبان و 5 نوامبر، صرفا یک تبلیغات در مسیر  جنگ روانی بود و فشارهای اقتصادی که تبلیغ می شد از این تاریخ اعمال خواهد شد، همان فشارهای اقتصادی است که از ماه‌ها پیش علیه ایران اعمال می‌کردند و باز هم آن را ادامه خواهند داد.

رئیس جمهور اضافه کرد: هر چه زمان بگذرد هم مسئولین برای جبران مشکلاتی که برای مردم پیش آمده آماده‌تر می‌شوند و هم مردم استقامت‌شان در برابر این توطئه‌ها بیشتر خواهد شد. آمریکایی‌ها در ماه‌های آینده به خوبی خواهند فهمید که راه غلط و اشتباهی را انتخاب کردند. این مسیر، ‌ملت ایران را خسته نمی‌کند، ملت را برای تولید بیشتر و برای اینکه روابط نزدیک‌تر با همسایگان و کشورهای دوست داشته باشد، آماده می‌کند.

دکتر روحانی در ادامه تصریح کرد: در جلسه امروز سران سه قوه، در خدمت ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و ریاست محترم قوه قضائیه، یکی از مباحث مهم، بررسی آخرین وضعیت اقتصادی کشور و ترسیم نقشه راهی بود که باید برای ماه‌های آینده، طبق فرمایش و دستور مقام معظم رهبری، انجام شود.

رئیس جمهوری افزود: امروز راجع به این نقشه راه و روابط نزدیک‌تر با همسایگان‌مان و همچنین روابط اقتصادی‌مان صحبت کردیم.

روحانی تاکید کرد: در این نشست روابط اقتصادی با کشورهای دوست‌ از شرق و غرب جهان را مورد بحث و بررسی قرار دادیم و همچنین مشکلات احتمالی که فرا روی تولید و بانک های ما وجود دارد ،از جمله مباحث این جلسه بود.

رئیس جمهوری افزود: این مباحث را در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که به صورت هفتگی تشکیل می شود  نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

روحانی در ادامه سخنان خود اعلام کرد که دولت اولین بسته حمایت غذایی را در ماه آبان به افرادی که مشکلات بیشتری دارند و در فشار بیشتری هستند پرداخت خواهد کرد و ان شاء الله این روند تا پایان سال در چند نوبت ادامه می یابد تا بتوانیم  مشکلاتی که برای مردم پیش آمده است را تا حدی جبران کنیم.

رئیس جمهوری افزود: در بودجه سال آینده نیز برای حقوق و دستمزد پیش‌بینی‌هایی می‌کنیم که بتوانیم تا حدی مشکلات اقتصادی را جبران کنیم.

روحانی ادامه داد: خدمت ملت بزرگوار و عزیز اعلام می کنم که در ماه پربرکت ربیع‌المولود و ایام ولادت با سعادت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و امام صادق(ع) شرایط کشور بهتر از ماه‌های گذشته به پیش خواهد رفت و ملت ما در کنار وحدت، انسجام، یگانگی و یکپارچگی به مسیر خود ادامه خواهند داد  و بهانه‌های آمریکایی‌ها را از دست آنها می‌گیرند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه آمریکایی ها به دروغ ادعا می کنند ایران حامی مالی تروریسم است، گفت:  همانطوری که ملت ایران همواره در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده و از تأمین مالی برای گروهک‌های تروریستی جلوگیری کرده است، امروز هم مصمم‌تر در قوانین و مقررات خود بر آن تأکید می‌کند و این بهانه‌های واهی را نیز از دست دشمنان‌ خواهد گرفت.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۴
عصیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
6
وضع کشور برای آقای روحانی و امثالهم الان هم خیلی عالیه و در آینده هم عالی خواهد بود . مشخصه . علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
5
اقایی روحانی ب اندازه کافی ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
4
راهی راکه... دارید می روید تکرارنکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
4
دیگر زمان عقب ماندگی به سر آمده تغییرات اساسی درسایر بخشهای اقتصادی -سیاسی-اجتماعی وفرهنگی ایجاد کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
4
ملت نیاز به یک سری تغییرات اساسی درسایر بخشهای زندگی دارد آن رامحیا کنید نه به دنبال مسکنهای مخرب بروید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
5
قسمتون میدم به تمام اعتقتدات وجدانتون این قدر بااحساسات مردم بازی نکنین وضعیت اقتصادی ملت فوق العاده خرابه بااین قولها نمک به زخم مردم نریزین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
اگه اعتقاد داشتند اينجوري نميشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
5
توگفتی وملت هم باور کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
4
با این حرکات هیچوقت درست نخواهد شد خودتان هم می دانید
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
4
جناب روحانی با این اوضاع هیچ رشد و پیشرفتی امکان پذیر نیست حد اکثر وضع موجود را حفظ کنید با مردم صادق باشید و حقیقت را بگویید تا خود مردم فکری بکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
3
یعنی ارزش پولمان برمیگرده سال های 74
هر دلار 1000 تومان بود
الان هر دلار 15000 هزار تومانه
معجزه هم بشه نمیشه ده تومان
نمیشه زمانی که شما تحویل گرفتید
پس امید واهی نده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
4
بسته حمایتی رو دیگه گرفته فرض کنید چون آبان داره تموم میشه احتمالا گرفتیم یادمون نمی یاد مثل همون افزایش 20 درصدی حقوق اول سالمون که گرفتیم ولی یادمون نمی یاد در ضمن ایشون برای افزایش حقوق کارکنان دولت برای سال آینده هم ی پیش بینی هایی خواهند کرد فعلا که همه چی خوبه الحمدالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
1
1
ان شاءالله به امید خدای بزرگ، نفس تان حق است و به یاری او، همینطور که می فرمائید خواهد شد ان شاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
0
3
بسه ديگه
بسته ارزاني خودتان و دورو برياتون باشه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین