کد خبر: ۵۵۷۰۴۷
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۳
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از بازسازی دو هزار بقعه متبرکه در سطح کشور خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
محمد نوروزپور شامگاه چهارشنبه ۲۳ آبان در حاشیه افتتاحیه موزه وقف امامزاده عبدالله(ع) شهر همدان در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یکی از وظایف ادارت و امور خیریه استان‌ها ایجاد موزه برای حفظ آثار تاریخی است، اظهار کرد: ایجاد موزه وقفی برای حفظ و حراست از آثار تاریخی و آشنایی عموم مردم با تاریخ کشور مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه همدان یک استان تاریخی است و امامزادگان واجب التعظیم زیادی در همدان وجود دارد، افزود: مردم از قدیم الایام لوازم و ابزاری را وقف امامزادگان کرده اند که باید از آنها به خوبی محافظت کرد.

نوروز پور با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه استان و متولیان امامزاده عبدالله(ع) تصمیم به افتتاح موزه‌ وقفی گرفته‌اند، ادامه داد: امیدواریم به زودی سالن های دیگر موزه آماده و اشیاء تاریخی امامزادگان سراسر استان در این موزه به نمایش گذاشته شود.

وی با بیان اینکه ۸۰۰۰ بقعه در کشور وجود دارد که ۲۰۰۰ بقعه متبرکه در حال ساخت، تعمیر و بازسازی است، عنوان کرد: بازسازی بقاع متبرکه با کمک مردم و متدینان منطقه و گاهی خارج از کشور که علاقه خاصی به بقاع متبرکه دارند، صورت  می‌گیرد.

نوروزپور با بیان اینکه اوقاف تمام استان‌ها را موظف کرده‌ایم که برای هر امامزاده‌ای طرح جامعی داشته باشند و فاز به فاز آن را  جلو ببرند، اظهار کرد: مردم می‌توانند در ساخت و بازسازی سالن‌های اطراف امامزادگان نظیر تربت‌خانه‌ها و نمازخانه‌ها کمک‌ کنند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مردم ما علاقه وافری به امامزادگان واجب‌التعظیم دارند، گفت: سعی ما بر این بوده که امامزاده را به فضای فرهنگی، مذهبی و گردشگری تبدیل کنیم و احداث زائرسرا، شهربازی و سالن‌های فرهنگی را با توجه به قابلیت بقاع متبرکه مورد توجه قرار داده‌ایم.

نوروزپور با بیان اینکه امامزداگان سراسر کشور باید به عنوان قطب مذهبی، فرهنگی و گردشگری مورد توجه قرار گیرند، افزود: خوشبختانه نهضتی ایجاد شده که مردم در تمام عرصه‌ها کمک‌هایی دارند و ما برای تسریع در امور به کمک مردم نیاز داریم.

وی با بیان اینکه دولتمردان نیز ما را در تحقق اهداف یاری کنند، اضافه کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی یکی از اقدامات مهمی بوده که در جوار امامزادگان در حال اجراست همچنین بقاع متبرکه مربوط به تمام مردم است.

وی با اشاره به اجرای طرح آرامش بهار،نشاط معنوی، ضیافت الهی و بصیرت عاشورایی در ایام مختلف سال عنوان کرد: امیدواریم هرچه سریع‌تر اقدامات توسعه‌ای بقاع متبرکه را به سرانجام برسانیم.

به گزارش ایسنا،نوروز پور با اشاره به فعالیت مرکز حفظ ملی و مجازی قرآن کریم در جوار بقاع متبرکه سراسر کشور گفت:بیش از ۱۰۰۰ نفر در مرکز مجازی حفظ قرآن کریم استان همدان ثبت نام کرده‌اند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x