کد خبر: ۵۵۷۲۹۴
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۲
سازمان تحقیقاتی "Verily" چهار سال پیش برای توسعه لنزهای چشمی اقدام کرد که تولید کرده بود که بتوانند قند خون را تشخیص دهند ولی هم‌اکنون این موسسه تصمیم دارد که این پروژه را به کلی لغو کند.
آفتاب‌‌نیوز :
در سال ۲۰۱۴ بود که سازمان تحقیقاتی "Verily" یک لنز تماسی ارائه داد که برای اندازه‌گیری سطح گلوکز دیابتی‌ها طراحی شده بود.

به گزارش آفتاب‎نیوز و به نقل از انگجت، این سازمان تحقیقاتی که وابسه به "آلفابت" است، به بررسی و مطالعه علوم زیستی می‌پردازد.

ایده ساخت این لنز به این خاطر بود که راهی برای اندازه‌گیری دقیق‌تر و آسان‌تر قند خون به دست آید.

ولی شرکت سازنده هم‌اکنون تصمیم گرفته است که این پروژه را لغو کند. زیرا کار تحقیقاتی محققان پروژه نشان داد که اندازه‌گیری دقیق گلوکز خون از طریق اشک چشم امری دشوار است.

دیابت به مشکل رو به رشد در جهان تبدیل  شده و افراد مبتلا به این بیماری باید روزانه سطح گلوکز خود را کنترل کنند، زیرا قند خون کنترل‌نشده، آن‌ها را در معرض طیفی از مشکلات کوتاه‌مدت و درازمدت شامل آسیب به چشم‌ها، کلیه و قلب قرار می‌دهد. در این لنز هم گلوکز در محیط چشم اندازه‌گیری می‌شد.

با این حال موسسه "Verily" دو طرح دیگر راجع به لنزهای تشخیص دهنده قند خون دارد که در حال پیگیری آن‌ها است.

این موسسه همچنین لنزی هوشمند ارائه داده بود که مجهز به یک دوربین جاسازی‌شده بود و به نابینایان در تشخیص مسیر و شناخت افراد کمک می‌کرد.

این لنز دارای ویژگی‌هایی مانند زوم کردن و همچنین ارائه امکاناتی برای کمک به نابینایان بود.

تحلیل‌های انجام شده توسط این لنز تماسی، داده‌های تصویری خام دوربین را پردازش کرده و در نهایت، داده‌های تصویری پردازش‌شده‌ای را مبنی بر اینکه شخص نابینا در حال نزدیک‌ شدن به یک تقاطع و یا نزدیک‌ شدن یک خودرو به تقاطع است، ارائه می‌کرد.

این موسسه اعلام کرد که هنوز هم در حال کار و تلاش در پروژه‌هایی است که به تشخیص آسان‌تر قند خون کمک کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین