کد خبر: ۵۶۳۱۰۲
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳
نائب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه جامعه کارگری مخالف فروش شرکت‌های شستا است، اصلاح ساختار و تغییر مدیریت‌های زیرمجموعه‌های شستا را خواستار شد.
آفتاب‌‌نیوز :
ناصر چمنی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تغییر مدیریت‌ها در شستا برای جامعه کارگری امیدوارکننده است، گفت: ما در بحث مدیریت شستا انتقاداتی داریم ولی منظور ما این نیست که شستا و کارخانه هایش فروخته شود؛ اتفاقا معتقدیم که فروش اموال سازمان تامین اجتماعی و شستا راهکار نیست و اگر درختی آفت گرفت باید آفت‌زدایی شود نه آن که آن را از ریشه کند.

وی ادامه داد: جامعه کارگری مخالف این است که به شستا چوب حراج زده شود و اگر شستا دچار مشکل شده این مشکل را دولتی‌ها به وجود آوردند که مدیرانشان را به این حوزه تحمیل کرده‌اند و از طرفی مدیران دوشغله زیادی در شستا وجود دارند که عملکرد برخی از آنها موجب شده که امروز کنایه‌هایی نظیر این که شستا حیات خلوت عده‌ای شده است را بشنویم.

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه نمایندگان کارگری باید در شستا و مباحث مربوط به آن ورود کنند، گفت: متاسفانه اراده‌ای هست که نمی‌خواهد نمایندگان کارگری در تامین اجتماعی و شستا نقش داشته باشند یا در جریان تصمیم‌گیری‌های مربوط به این حوزه‌ها قرار گیرند، در حالی که شستا و سازمان تامین اجتماعی از پول کارگران درست شده و اگر از توانمندی‌های بخش کارگری استفاده شده بود، هشدارهای لازم و به موقع داده می‌شد.

چمنی در ادامه درباره فروش شرکتهای زیانده شستا و واگذاری‌ آن به بخشهای غیردولتی، گفت: با فروش شرکتهای شستا حتی اگر زیان‌ده باشند مخالفیم و معتقدیم با تغییر رویه و ساختار می‌توانیم این شرکتها را به سوددهی برگردانیم. اگر امروز مشکل شستا برخی بنگاههای زیان‌ده است ناشی از عدم مدیریت صحیحی‌ است که بر این بنگاه‌ها حاکم بوده است.

وی پیشنهاد کرد که کارگران شرکتها و کارخانه‌ها تشکیل تعاونی بدهند و چنانچه احتمال واگذاری‌ در شستا مطرح شد، در واگذاری‌ زیرمجموعه‌های شستا سهیم شوند.

این مقام ارشد کارگری از مدیرعامل جدید شستا خواست که کارگران را در تصمیم‌گیری‌های این سازمان دخالت دهد؛ در غیر این صورت تکرار سوء استفاده‌های عظیم در بحث واگذاری‌ها و مدیریت شستا را شاهد خواهیم بود.

به گفته چمنی، مدیران ناتوان و ضعیفی که شستا را به ورطه زیان‌دهی و نابودی کشانده‌اند باید کنار گذاشته شوند و به جای فروش شرکتهای شستا، تغییر در ساختار و نحوه مدیریت‌ها ایجاد شود.

درروزهای گذشته با انتصاب مدیرعامل جدید شستا، حواشی متعددی در خصوص مدیریت شرکتها و زیرمجموعه‌های آن به وجود آمد اما مدیرعامل شستا بخشی از اظهارات در این خصوص را نابحق و نوعی کم لطفی دانست و با تاکید بر لزوم توجه به سلامت اداری و مبارزه با فساد گفت که مدیریت بهینه دارایی‌ها را دنبال می‌کند و بورسی کردن شستا را حتما مدنظر قرار می‌دهد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین