کد خبر: ۵۶۳۲۶۶
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
«در حالی که وقت مجلس باید صرف مشکلات کشور شود، نمایندگان به دنبال رسیدگی به یک دعوا هستند. دقیقا دیدن بعضی رفتارها و تصمیمات احساسی باعث می‌شود آدم تصور کند مسؤولان کشور نمی‌توانند باری از دوش مشکلات کشور بردارند.»
آفتاب‌‌نیوز :
فیلمی از دعوای لفظی محمدباسط ‌درازهی، نماینده سراوان در مجلس، با یک کارمند گمرک و بعد برخی از مردم در فضای مجازی منتشر شد. فیلم کوتاه بود و نشان نمی‌داد چه کسی آغازگر این جر و بحث نه چندان مودبانه بوده است.

پای این فیلم به مجلس باز شد. بهروز نعمتی عضو هیات رییسه مجلس ماجرای دعوا در این فیلم را به نقل از درازهی را اینگونه روایت می‌کند:« آقای درازهی در این جلسه گفت که ۴۵ دقیقه جلوی درب گمرک جلویش را گرفته بودند و فحش های بدی به وی دادند و وی را عصبانی کردند. نهایتا فارغ از فضاهایی که وجود دارد باید با موضوع منطقی برخورد شود.»

وزیر اقتصاد هم از این نماینده و نمایندگان مجلس به خاطر رفتار کارمندان گمرک معذرت خواهی کرد. گویا این عذرخواهی برای نمایندگان مجلس کافی نبوده است و به گفته علی کُرد نماینده خاش «تعدادی از نمایندگان، استیضاح وزیر اقتصاد را به دلیل «توهین به نماینده سراوان» کلید زدند. ما خواستار عزل رییس گمرک و حراست گمرک هستیم.»

همانطور که در بالا اشاره شد، نمی‌شود بر اساس این فیلم قضاوت کرد که چه کسی مقصر است اما بر اساس همین فیلم کوتاه هم می‌شود گفت، یک نماینده مجلس نباید اینگونه عصبانی شود و الفاظی را به کار ببرد که در شان یک نماینده نیست.

نماینده مذکور می‌توانست بعد از دیدن توهین مورد ادعا با مسؤولان گمرک تماس بگیرد و مشکل را حل کند یا می‌توانست آنجا را ترک کند و امروز از طریق معاون پارلمانی وزیر پیگیر مشکل بودجود آمده می‌شد.

واقعا بعد از دیدن این رفتار از یک نماینده مجلس، دیگر چه انتظاری از مردم کوچه و خیابان می‌شود داشت. چگونه می‌شود به مردم گفت که عصبانی نباشید و با عصبانیت تصمیم نگیرید.

دانش آموزان مدرسه هیچگاه از معلمان خود انتظار رفتار غیرمتعارف ندارند. مثلا آنها هیچگاه نمی‌توانند باور کنند معلم‌شان در خیابان چاقو کشیده است یا فردی را کشته است. این انتظار از نماینده مجلس هم وجود دارد. او هم باید بداند که در چه جایگاهی حضور دارد.

نباید با موضوعات برخورد شخصی داشت و بخش تاسف بار ماجرا تهدید به استیضاح وزیر است. وزیری که به تازگی انتخاب شده و فکر و ذکر او سروسامان دادن به اوضاع اقتصادی بعد از بازگشت تحریم‌ها باشد نه اینکه از او بخواهیم ذهن خود را درگیر امور خرد کند.

در حالی که وقت مجلس باید صرف مشکلات کشور شود، نمایندگان به دنبال رسیدگی به یک دعوا هستند. دقیقا دیدن این رفتارها و تصمیمات احساسی باعث می‌شود آدم تصور کند مسؤولان کشور نمی‌توانند باری از دوش مشکلات کشور بردارند.

آیا نمایندگان حرف‌های آن کارمند گمرک را هم شنیدند؟ یا تنها بر اساس سخنان همکار خود قضاوت کردند؟

کافی بود به جای این همه هیاهو، فیلم‌ها و حرف‌های دو طرف را می‌دیدند و می‌شنیدند و بعد از مشخص شدن مقصر، حکم صادر می‌کردند. بالاخره در این میان یکی مقصر است.

منبع: عصر ایران
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
1
چيزي كه در فيلم مشهود و قرين به واقعيت است اينست كه نماينده مجلس..... برخورد ميكنه كه سبب اعتراض كارمند و ديگر ارباب رجوع شده كه اورا به رعايت ادب و نزاكت دعوت ميكنند و صراحتآ كارمند عنوان ميكند كه اين آقا نماينده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
1
برخی ......سازمانهای بازرسی و ... همچنان در خواب زمستانی.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
3
مقصر نماینده مجلس است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
2
سلام
بهتر است از رییس مجلس بپرسند در زمان حضور نماینده در گمرک جلسه علنی در مجلس بوده یا خیر
عدم حضور ایشان موجه است یا خیر
و مهم تر اینکه ایشان در سه ماه گذشته چند بار به گمرک مراجعه داشته اند و دلیل اصلی ان چه بوده ؟
چرا نماینده محترم بندرعباس بعنوان بزرگترین گمرک کشور حداقل مراجعه را به گمرک دارند سراوان مهم تر از بندر عباس شده!!!!!!!
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
1
بنظرم رفتار و برخورد نماینده مجلس شرم آور و جرم است
او فحش رکیک میدهد و انتظار غیر عادی دارد
چرا نماینده مجلس انتظار ویژه داشته باشد؟ او در گمرک قطعا کار شخصی داشته و باید مثل مردم عادی باشد
بیچاره ملت ایران که چنین نمایندگانی دارد
...............................
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
0
1
توهین نماینده به کارمند گمرک به هر دلیلی درست نبوده و دفاع هریک از نمایندگان از چنین فردی بی ادب و نزاکتی قرار گرفتن دربرابر مردم خواهد بود
موسوی
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
0
0
به نظر من اینکه حرفهای غیر اخلاقی نماینده سروان خوب نبوده درست است ولی آیا اکر مقام دولتی دیگری سرزده شبیه نماینده سروان وارد میشود الحق وانصاف این کارمند کمرگ همین گونه به دلیل نبود جا برخورد میکرد؟!!! اگر به علت کمبود جا کلا مدل اخلاقیش اجازه ندادن برای همه است خوب است ولی اگر اینطور نباشد ؟؟؟؟؟؟!!!!!!به نظرم هم کارمند وهم نماینده هردومقصرند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین