کد خبر: ۵۶۳۲۹۲
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
جلسه رای‌گیری پارلمان عراق برای تکمیل کابینه عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر این کشور به روز پنجشنبه آینده موکول شد.
آفتاب‌‌نیوز :
نمایندگان پارلمان عراق عصر امروز سه‌شنبه برای تکمیل کابینه جدید به ریاست «عادل عبدالمهدی» و تعین تکلیف هشت پست خالی وزارتی آن، تشکیل جلسه دادند.

نوزدهمین جلسه پارلمان عراق به ریاست «محمد الحلبوسی» امروز با حضور ۲۶۱ نماینده برگزار شد و نمایندگان به تعدادی از هشت وزرای پیشنهادی باقی‌مانده رای اعتماد دادند.

به گزارش السومریه نیوز، در جلسه رای‌گیری امروز پارلمان عراق، آقایان «عبدالامیر الحمدانی»، «نوری الدلیمی» و «قصی السهیل» به ترتیب به عنوان وزیر فرهنگ، وزیر برنامه ریزی و وزیر آموزش عالی انتخاب شدند.

نمایندگان در جلسه روز سه شنبه به «صبا الطائی» و «هناء عمانوئیل» به عنوان دو وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش و وزارت مهاجرت رای اعتماد ندادند.

در جلسه رای‌گیری امروز، اسامی دو نامزد پیشنهادی نخست‌وزیر جدید عراق برای تصدی دو وزارتخانه مهم و حساس دفاع و کشور مشخص نبود.

این چهارمین جلسه نمایندگان پارلمان عراق برای رای‌گیری درباره وزرای پیشنهادی عبدالمهدی و تکمیل کابینه جدید بود و قرار است پنجمین جلسه آن پنجشنبه آینده برگزار شود.

نخست‌وزیر عراق بیش از دو ماه است که مأمور به تشکیل کابینه جدید این کشور شده است، ولی هنوز نتوانسته تشکیل کابینه خود را تکمیل کند.

نمایندگان ماه پیش در اولین جلسه راگیری پارلمان از میان 22 وزیر پیشنهادی نخست‌وزیر، تنها به 14 وزیر رای اعتماد داده‌ بودند و به همین دلیل، پست‌های وزارتی برای تصدی ریاست هشت وزارتخانه، خالی باقی ماند که امروز به سه وزیر پیشنهادی دیگر رای اعتماد دادند و پست پنج وزارتخانه دیگر همچنان بدون تکلیف باقی مانده است.

فارس 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین