کد خبر: ۵۶۳۵۴۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
نماینده‌ای که با لکسوس به گمرک رفت و طلبکار شد!
از گمرک می‌خواهیم فیلم‌ دوربین‌های مداربسته گمرک را از لحظه‌ای که این نماینده با خودروی لکسوس خود وارد می‌شود تا زمانی که بیرون می‌رود،‌منتشر کنند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد. در این صورت مشخص خواهد شد که آیا ایشان ۶-۵ دقیقه در گمرک بوده و انتظار داشته در همان دقایق و بدون هماهنگی و در نظر گرفتن نوبت سایرین وارد شود یا واقعاً ۴۵-۴۰ دقیقه پشت در معطلش کرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :
سید محمود رضوی نوشت: آیا نمایندگان مجلس در جلسه غیرعلنی دیده‌اند که درازهی با لکسوس آبی پشت درمانده بود و بعد با پرشیا وارد گمرک شده؟

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ وی افزود: آیا واقعیت دارد که با خودرو مربوط به آقای حاجب واردکننده مشهور خودرو بوده؟ می‎‌دانند برای چه کاری بایک وارد کننده به گمرک می‌رفته؟ رفع درد مردم یارفع مشکل یک واردکننده؟ مرکز نظارت مجلس چه می‌کند؟ هیئت رئیسه چه می‌کند؟ عکس‌ها و فیلم‌ها چه می‌گویند؟ این همه هزینه‌زایی برای حل مشکل یک واردکننده؟ اعتماد مردم به چند؟ استیضاح برای چه؟

افشای جزئیاتی تازه از پشت‌پرده حضور نماینده مجلس در گمرک+عکس

نماینده‌ای که با لکسوس به گمرک رفت و طلبکار شد!

سایت عصر ایران نیز نوشت: «ماجرای محمد باسط درازهی، نماینده مردم اصلاح‌طلب سراوان در مجلس شورای اسلامی و گمرک، هیاهویی که به راه انداخته، تا بدانجا که وی گفته است تا پای استیضاح وزیر اقتصاد و اخراج رئیس گمرک و کارمند هتاک ایستاده است.

او می‌گوید که برای پیگیری مطالبات مردم به گمرک رفته بوده است: بنده حدود ۴۰ الی ۴۵ دقیقه جلوی در معطل بودم. دو کارمندی که در آنجا حضور داشتند در واکنش به پیگیری بنده با رییس گمرک ضمن توهین گفتند که هر چه می‌کشیم از دست امثال شماست. بحث و چالش حدود سه دقیقه به طول انجامید و افرادی که مبادرت به فیلمبرداری کرده بودند با تدوین فیلم قسمت‌هایی را که بنده را مورد توهین قرار داده بودند، حذف کرده‌اند. کارمندی که تصویرش در فیلم مشخص است با ادبیات بسیار سخیف، بیان دشنام، از ملاقات بنده با رئیس گمرک ممانعت کرد که در نهایت درگیری پیش آمد و بنده را با بی‌احترامی از اداره بیرون انداختند.

نماینده سراوان سپس پای مسائل قومی و مذهبی را پیش می‌کشد و می‌گوید که به قوم بلوچ و مذهب اهل سنت توهین شده است! (غافل از این که آن کارمند، خودش از اهل سنت بوده است) و سرانجام در مجلس به نمایندگان می‌گوید که اگر برخورد نکنید، فردا نوبت شماهاست.

در این باره نکاتی چند قابل توجه است:

۱- نماینده سراوان مدعی است که ۴۰ الی ۴۵ دقیقه جلوی در معطل شده است.

آنجایی که ایشان در فیلم دیده می‌شود، پشت در اتاق رئیس گمرک نبود. بلکه در ورودی اصلی ساختمان گمرک بوده است. مردم در آنجا به نوبت وقت می‌گیرند و آن کارمند هر ارباب رجوعی را به بخش مربوطه دلالت می‌کند.

از گمرک می‌خواهیم فیلم‌ دوربین‌های مداربسته گمرک را از لحظه‌ای که این نماینده با خودروی لکسوس خود وارد می‌شود تا زمانی که بیرون می‌رود، منتشر کنند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد. در این صورت مشخص خواهد شد که آیا ایشان ۶-۵ دقیقه در گمرک بوده و انتظار داشته در همان دقایق و بدون هماهنگی و در نظر گرفتن نوبت سایرین وارد شود یا واقعاً ۴۵-۴۰ دقیقه پشت در معطلش کرده‌اند.

اگر معلوم شود که این نماینده دروغ گرفته است، مجلس در قبال چنین عضو دروغگویی چه خواهد کرد؟ در واقع بحث در اینجا فراتر از اتفاقی است که افتاده و مساله راستگویی یا دروغگویی یک عضو پارلمان مطرح است و به تبع آن، آبروی مجلس و نمایندگان همکار او.

۲- می‌گوید که با ترفندهای کامپیوتری فیلم را تحریف و کلمات را همگام‌سازی کرده‌اند؛ حال آن که در فیلم منتشره، نشانه‌ای از دستکاری نیست. بهتر است برای راستی‌آزمایی این ادعا، کارشناسان فیلم و رایانه نظر فنی دهند تا معلوم شود که فیلم دستکاری شده است یا ایشان از همان شگرد نخ‌نمای شده همیشگی بسیار از مسئولان که بعد از گاف دادن، مسئولیت را متوجه مونتاژ و کج‌فهمی مترجم و خبرنگار می‌کنند، استفاده کرده است؟

۳- ایشان مدعی است برای پیگیری مطالبات مردم به گمرک رفته بود. با توجه به فرد همراه ایشان به نام آقای "ح" بهتر است دقیق‌تر توضیح دهند که آیا برای پیگیری مطالبات موکلانشان به گمرک رفته بودند یا برای کار آقای "ح"؟ درباره آقای "ح" اگر لازم باشد، بعداً توضیح خواهیم داد. فعلاً منتظر پاسخ آقای نماینده هستیم که بفرمایند آن روز دقیقاً پیگیر کدام مطالبه مردم بودند؟

۴- جای شگفتی است که فردی به عنوان قانونگذار، در ملأ عام، مرتکب جرم توهین می‌شود و طلبکار هم هست و شگفت‌انگیزتر و تأسف‌بارتر این که سایر قانونگذاران در مجلس نیز چشم بر جرم توهین همکارشان می‌بندند و خواهان برخورد با کارمندی می‌شوند که مشغول انجام وظایف قانونی‌اش بوده است.

چنانچه در فیلم آمده است کارمند گمرک در پاسخ به اصرار نماینده مجلس که "گیت را باز کن من بروم داخل" می‌گوید که من باید اجازه بگیرم و سپس گیت را باز کنم. نماینده اصرار می‌کند و کارمند با کلمات "نمی‌توانم عزیز من، برادر من، ما که از شما دستور نمی‌گیریم" پاسخ می‌دهد. اینجاست که نماینده شروع به توهین می‌کند و می‌گوید (با عرض معذرت از خوانندگان عزیز): "تو گ... می‌خوری از من دستور نمی‌گیری! تو غلط می‌کنی از من دستور نمی‌گیری! مرتیکه عوضی."

به راستی آن کارمند باید از نماینده دستور می‌گرفت یا مقام مافوق اداری‌اش؟!

خب آقایان و خانم‌های نماینده که دو روز است وقت مجلس را صرف حمایت از این نماینده کرده‌اید، آیا این رفتار در شأن مجلس است؟ آیا طبق قوانینی که در همین مجلس تصویب شده است، ایشان مرتکب جرم توهین نشده است؟ توهین جرم نیست؟ آیا باید به کارمندی که مؤدبانه می‌گوید که باید از مقام مافوقش اجازه بگیرد باید چنین توهین‌های رکیکی کرد و سپس طلبکار هم شد؟

۵- بعد از این ماجرا، کارمند مورد توهین قرار گرفته خطاب به ارباب رجوع می‌گوید: ایشان نماینده مجلس است که این گونه صحبت می‌کند.

در اینجا یکی از ارباب رجوع می‌گوید: خاک بر سر مملکتی که تو نماینده مجلس‌اش هستی.

و این نماینده پارلمان جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: خاک بر سرش بشه، بله!

آیا گفتن این جمله از زبان یک نماینده توهین به کشور نیست؟ آیا رواست که در مجلس بنشینی و چنین حرف بزنی؟! دردا و دریغا!

۶- با بالا گرفتن ماجرا یکی از حاضران که گویا ارباب رجوع است او را از اتاق بیرون می‌کند. شاید هر کس دیگری هم جای او بود این کار را می‌کرد چون در جایی که خانم هم حضور دارد، ادامه حضور فردی که فحاشی می‌کند، دور از اخلاق و وجدان جمعی است.

۷- در مجلس گفته شده است که باید عامل تصویربرداری و انتشار و نیز کسی که نماینده را بیرون کرده است، شناسایی و تحت پیگرد قرار گیرند! گویا کسانی که این مطالبه را مطرح کرده‌اند، نمی‌دانند که امروز همه مردم یک گوشی دوربین‌دار در جیب‌شان دارند و گرفتن عکس و تصویر از یک محل عمومی و انتشار آن جرم نیست. ضمن این که باید از منتشرکننده این فیلم قدردانی شود که این زشتی را عیان کرد تا بلکه درمانی برایش پیدا شود. کسی هم که نماینده را بیرون انداخت، آن قدر غیرت داشت که نگذارد فردی که فحش می‌دهد، به حضورش در جایی که خانواده‌ها نیز حضور دارند ادامه دهد. عجالتاً اگر نمایندگان و احیاناً قوه قضائیه دنبال کسی هستند که قانون و اخلاق را یکجا زیر پا گذاشته است، محمدباسط درازهی را دریابند.

۸- واقعاً جای تأسف دارد که یک نماینده به خاطر این که چند دقیقه پشت یک در معطل شده و تازه فحاشی هم کرده، ماجرا به اهل سنت و بلوچ بودن خود ربط داده و به نوعی درصدد قومی و مذهبی کردن ماجرا برآمده است؟ کجای این اتفاق به قوم و مذهبی اشاره شده است؟ این آسمان و ریسمان به هم بافتن‌ها چیست آقای نماینده؟ چرا درصدد تحریکات قومی و مذهبی هستید؟!

۹- بحث‌هایی مانند استیضاح وزیر و برکناری یک مدیر ارشد، صرفاً در جایی موضوعیت می‌یابد که آن مقام، در مسیری خلاف منافع ملی عمل کند اما متأسفانه می‌بینیم که یک نماینده به خاطر چند دقیقه معطلی خودش، تهدید به استضاح و برکناری می‌کند و بدتر از همه این که برای یک کارمند معمولی که دم در یک اداره خدمت می‌کند هم خط و نشان کشیده است! شخصی کردن مسائل در شأن مجلس است؟!

۱۰- از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود به جای نگاه صنفی به این موضوع، قانون و انصاف را مد نظر قرار دهند و کمترین کاری که می‌توانند بکنند این است که فیلم‌ دوربین‌های مداربسته گمرک را بگیرند و بنگرند و آنگاه درباره هر که دروغگویی و هتاکی و سوء استفاده کرده است، قاطعانه تصمیم بگیرند. این که چون فلانی همکار ماست، پس باید حق را ناحق کنیم، منطقی نابخردانه و مردود است.»

افشای جزئیاتی تازه از پشت‌پرده حضور نماینده مجلس در گمرک+عکس
عکس از سایت فردا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۴
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
0
1
... از خدا به دورند.
ناشناس
|
Oman
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
0
0
باید آن کارمند وظیفه شناس که با وجود توهین و تهدیدهای این نماینده مرتکب کار غیر قانونی نگردید مورد تشویق قرار گیرد.
ستاره جوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
0
0
رفتار ان کارمندقابل تقدیره واقعاو واقعابایدفاتحه مجلس روبایدخوندبجااینکه جواب داش اموزهای سوخته روبدن جلسه برای عذرخواهی یکی ازخودشان میذارن
آمنه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
0
0
مرحبا به این متن که واقعا حق نوشته شده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین