کد خبر: ۵۶۴۲۱۴
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: اولین ماموریت محوله از سوی رییس جمهوری به استاندار، ایجاد بستر تردد امن و آسان برای مردم استان با توجه به تنگناهای موجود در راه های البرز بود، از این رو با اهتمام ویژه ای در این راستا اقدام می کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :
 عزیزاله شهبازی در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرج که صبح یکشنبه دوم دی ماه برگزار شد، با اشاره به اینکه به احترام اعضا و رای مردم، جلسه بعدی در محل شورای اسلامی شهر کرج برگزار خواهد شد، افزود: مردم فرهیخته کرج هوشمندانه اقدام کرده و افراد شایسته‌ای را انتخاب کرده‌اند.

وی ادامه داد: با گذشت ۱۶ ماه از پنجمین شورای اسلامی شهر کرج، اعضا با فراز و نشیب‌های بسیاری بخصوص در انتخاب شهردار مواجه بودند ولی در نهایت سرفرازانه از چالش‌ها عبور کردند.

در مقابل چالش‌ها و مشکلات کرج، فرصت‌های بسیاری نیز برای جبران کمبودها وجود دارد

شهبازی با بیان اینکه از مشکلات و در مقابل فرصت‌های موجود در کلانشهر کرج آگاه هستیم، گفت: ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف کرج موجود است، از این رو به تصمیمات موثر و کارگشای شورای اسلامی شهر در راستای بهره برداری از فرصت‌ها امید داریم.

وی افزود: انتخاب شهردار کرج و اتحاد و انسجام موجود بین اعضای شورای اسلامی شهر کرج، گواه بر همدلی اعضا در راستای بهبود و پیشرفت این کلانشهر است.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون دولت به دنبال تفویض اختیارات به مردم و بخش خصوصی است و در این رابطه شورای اسلامی شهر با تصمیمات خود نقش بسزایی در این روند دارد.

وی گفت: استانداری به عنوان ناظر عالی در استان، تنها به دنبال  نظارت و تسهیل گری در امور است بنابراین قصد دخالت در تصمیم منتخبان مردم را ندارد ولی اگر اعضای شورا نیاز به همراهی و مساعدت داشته باشند، در کنار آنها خواهیم بود.

شهبازی افزود: شهردار عامل تصمیمات شورای اسلامی شهر محسوب می‌شود و به طور قطع خارج از این چارچوب، اقدامی صورت نمی‌گیرد. شوراهای اسلامی می‌توانند بر اساس قانون، به مجلس شورای اسلامی طرح ارائه دهند از این رو چنین جایگاهی بسیار ارزشمند و موثر است.

استاندار البرز گفت: بر اساس منظومه فکری و باورهای خود به هیچ عنوان درصدد دخالت در امور و مصوبات شورای اسلامی شهر نیستم ولی در صورت نیاز به مساعدت، این جمع را همراهی خواهم کرد.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته با معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه افزود: در این نشست به بزرگراه همت اشاره شد و اینکه این پروژه تاثیر چندانی در کاهش ترافیک کرج ندارد بنابراین کنارگذر شمالی کرج برای تکمیل این طرح توسط شهرداری کرج در دستور کار قرار گرفت.

شهبازی خاطرنشان کرد: معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه با توجه به توضیحات ارائه شده در خصوص اهمیت کمربند شمالی کرج، قطار شهری و متروی کرج-هشتگرد اعلام آمادگی برای مساعدت در این امور داشت.

دولت با اعتماد به بخش خصوصی درصدد برون سپاری مسئولیت‌هاست

استاندار البرز افزود: دولت به دنبال جبران نقص‌ها و کمبودها در جهت ایجاد امنیت، آرامش و رفاه مردم است بنابراین با برون سپاری مسئولیت‌ها درصدد تسریع در تحقق این اهداف است. البرز بسترهای فراوانی برای فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی، فناوری‌های نوین است که باید از چنین فرصت‌هایی در جهت رشد و توسعه استان به نحو مطلوب بهره برداری کرد.

شهبازی گفت: فرصت‌ها کم و عمر مسئولیت‌ها کوتاه است بنابراین باید از این ظرفیت‌ها برای ارائه بهترین عملکرد در دوران خدمت خود اقدام کنیم. ضرورت دارد شوراها و شهرداری ها به سمت درآمدزایی بروند چراکه با کمک های موردی و ارزش افزوده نمی‌توان برنامه‌های بزرگ را برای شهر محقق کرد.

استاندار البرز اضافه کرد: شهرداری با استفاده از نیروهای متخصصی که در اختیار دارد، می تواند در حوزه های مختلف برنامه ریزی دقیقی داشته باشد. صاحبان صنایع افرادی هوشمند هستند که می‌توان از ظرفیت‌های آنها نیز در حوزه سرمایه گذاری و درآمدافزایی شهرداری بهره برد.

ساماندهی متکدیان در شهر نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است

شهبازی با تاکید بر لزوم ساماندهی متکدیان، افزود: باید در این راستا بر اساس برنامه‌ریزی دقیق و تعاملی ویژه با دستگاه‌های مربوطه اقدام کرد. مسائل اجتماعی و برنامه‌ریزی در راستای بازسازی بافت‌های فرسوده از اهم اموری است که شهرداری باید در دستور برنامه‌های خود قرار دهد.

شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش مهمی در ارتقا فرهنگی و اجتماعی شهرستان‌های البرز دارند

استاندار البرز گفت: اختلاف نظر، بحث و بررسی در شوراها طبیعی است ولی جای خرسندی دارد که شورای اسلامی شهر کرج در نهایت طی زمان کوتاهی به اجماع نظر می‌رسد.

وی با بیان اینکه به جد درصدد برنامه ریزی در حوزه ارتقا وضعیت اجتماعی و فرهنگی شهرستان‌های استان هستیم، افزود: در این رابطه شوراها نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

شهبازی با بیان اینکه از روند تکمیل قطار شهری کرج بازدید میدانی خواهیم داشت، عنوان کرد: یکی از ظرفیت‌های استان، منطقه ویژه اقتصادی پیام است که این امکان فرصت مغتنمی محسوب می‌شود که باید از آن استفاده کرد.

شهرداری الکترونیک در هماهنگی با دولت الکترونیک اجرایی می‌شود

رییس شورای اسلامی شهر کرج با قدردانی از نگاه استاندار البرز در راستای حمایت و تسهیلگری برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های شورا، گفت: شوراهای تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت شهرها دارند.

عباس زارع افزود: تاکنون پنجمین شورای اسلامی شهر کرج گام‌های بلندی برای ساماندهی و اقدام در راستای اجرایی شدن اهداف رشد و توسعه کلانشهر کرج دارد. یکی از اقدامات ویژه شورای شهر در حوزه انضباط مالی و کاهش هزینه‌های جاری با افزایش کیفیت و تعدیل هزینه‌ها در اعتبارات جاری بوده است.

زارع گفت: امسال با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته روند کسب درآمد از سال 96 بهتر بوده است. طبق اهداف تعیین شده اکنون درصدد تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام شهر هستیم و در شرایط کنونی قصد تعریف پروژه جدید به جز حوزه فرهنگی و اجتماعی نداریم.

رییس شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: اجرای شهرداری الکترونیک را در راستای تحقق دولت الکترونیک در دستور کار داریم که این امر در گرو هماهنگی با دولت الکترونیک است.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین