کد خبر: ۵۶۶۸۹۹
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: تهران فقیرترین استان کشور به لحاظ بودجه‌ای است.
آفتاب‌‌نیوز :
قاسم میرزایی‌نیکو با بیان اینکه پایین‌ترین تخصیص و اعتبار برای استان تهران لحاظ شده افزود: این استان، بیشترین درآمد را در کل کشور به خود اختصاص داده است.

وی ضمن اشاره به بودجه سال 98 اظهارداشت: بودجه امسال، بودجه انقباضی و مبتنی بر شرایط تحریم، براساس اولویت کالاها و مباحث اساسی کشور تهیه و تنظیم شده است.

میرزایی نیکو ادامه داد: ساکنان استان تهران از تمامی اقوام و شهرستان‌های کشور را شامل می شوند و بر همین اساس، نمایندگان سایر استان‌ها و شهرستان‌ها باید به این مهم توجه داشته باشند که در صورت حل مشکلات استان تهران در حوزه‌های آب، برق، گاز، فاضلاب و مسائلی از این دست، مشکلات تمامی اقوام ساکن در استان مرتفع خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کل درآمدهای بودجه از دو ناحیه نفتی و مالیاتی صورت می‌گیرد؛ زمانی که درصدی از درآمدهای نفتی به استان‌های نفتخیز اختصاص می‌یابد، باید شاهد تخصیص درصدی از اعتبارات مالیاتی به استان تهران به عنوان بیشترین‌ مالیات‌ دهنده در کشور با رقم بیش از 60 هزار میلیارد مالیات در سال باشیم.

میرزایی نیکو خاطرنشان کرد: دومین اقدامی که باید ترتیب داد، این است که تلاش کنیم وضع موجود بودجه را حفظ و از لطمه به آن جلوگیری کنیم تا بتوانیم تخصیص‌های پرداخت نشده در استان تهران را احیا کنیم.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین