کد خبر: ۵۶۷۸۲۴
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۹
سرپرست فرمانداری یزد با بیان این که گزیدگی هر نوع حیوان باید توسط شهروندان جدی گرفته شود گفت: سرایت ویروس هاری به گربه‌ها تهدیدی جدی برای شهروندان یزدی است.
آفتاب‌‌نیوز :
 احمد ترحمی در نشست بیماری‌های مشترک انسان و حیوان اظهار کرد: گسترش انتقال بیماری هاری در بین حیوانات و سرایت آن به «گربه‌ها» زنگ خطر را برای شهروندان یزدی به صدا درآورده است.

وی با بیان این که آمار حیوان گزیدگی‌ها در استان یزد متفاوت با نمونه‌های کشوری است، افزود: افزون بر 50 درصد حیوان گزیدگی‌ها در یزد مربوط به گربه‌ها است و به جهت همزیستی گسترده این حیوان با مردم ضروری است هر نوع گزش با دقت و توجه ویژه‌ای پیگیری شود.

سرپرست فرمانداری یزد گفت: طغیان در انتقال ویروس هاری به سایر حیوانات ازجمله اسب، روباه، گوسفند، شغال، سگ و گربه ضرورت و حساسیت بیشتر شهروندان در مراقبت و ارتباط با حیوانات را می‌طلبد.

ترحمی، هماهنگی بیشتر نمایندگان دولت در سایر شهرستان‌ها را خواستار و تصریح کرد: اجرای طرح مشترک و هماهنگ زنده‌گیری حیوانات در معرض خطر در کنترل شیوع این ویروس مؤثر است.

به گزارش ایسنا،وی، تأمین داروی مورد نیاز برای کمپ‌های نگهداری حیوانات ولگرد و واکسیناسیون آن‌ها را بااهمیت عنوان کرد و بر لزوم تداوم پروسه زنده گیری، نگهداری، عقیم‌سازی و رهاسازی حیوانات ولگرد تأکید کرد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x