کد خبر: ۵۶۷۸۴۱
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
فوتبال به کدام ساز امثال شما برقصد آقای ده نمکی!
مسعود ده نمکی درباره فوتبال تریبون پیدا کرده تا در تلویزیون حرف بزند. البته او حق دارد هرآنچه دوست دارد را بگوید ولی قرار نیست بقیه هم بگویند به به!
آفتاب‌‌نیوز :
حتما ویدئوی اخیر مسعود ده نمکی را دیده اید. او امشب تریبون زنده در اختیار داشته تا از هر آنچه دل تنگش خواسته بگوید و خب حالا که تب فوتبال داغ است، خواسته جمله ای هم فوتبالی بگوید.

تیم ملی در یک بازی رسمی و در افتتاح جام ملتهای آسیا، درحالی که دعواهای اخیر داخلی در فوتبال مان محبوبیت فوتبال ملی را به پایین ترین سطح ملی رسانده بود، ۵ گل به یمن زده، دو مهاجم زیر فشارش با گل هایشان کمی از فشار کشنده در آمده اند و جو کمی بهتر شده اما یکباره آنتن دست آقای ده نمکی می افتد؛ او می گوید به یمنی که ۵ سال در جنگ است، ۵ گل زدن که هنر نیست! مدیریت باید می گفتند که یک گل که زدید دیگر بس است.

برادر من! چه می شود که یکبار کیهان بعد از بازی ایران و لبنان، این ها را می نویسد، یکبار برای بازی ایران و سوریه همگی شما و همفکران تان اینچنین می گویید و بعد تیم ملی در تهران جلوی سوریه یکباره دو گل می خورد و مساوی می کند و آماج حملات می شود؟

تیمی از یمن که اردوهایش را خارج از کشورش گذرانده و حوثی ها آن را تیم ملی خود نمی دانند ولی آنچه هست به عنوان رقیبی فوتبالی پیش روی تیم ملی ایران ایستاده است. این چه رسم جوانمردی است که برابر حریف در رقابتی رسمی شل بگیریم؟ کجای این رفتار پایبندی به اصول اخلاقی است؟ کم فروشی در ورزش، تعریف مشخصی دارد، تبانی!

آن هم در رقابت هایی از این دست که تیم ملی نیاز به گل شماری پیدا می کند. اینکه جلوی تیمی مثل  عراق حسرت گل های زده کمتر به یمن را بخوریم آیا با اصول مان همخوانی پیدا می کند؟
نه آقای ده نمکی فوتبال و اساسا ورزش میدان این جنس معادلات سیاسی نیست. مردانگی یعنی با تمام وجودت برای تیم ملی کشورت بازی کنی، تا آخرین توانت بجنگی و فارغ از برد و باخت و نتیجه، بی کم فروشی به رختکن بروند.

حواستان باشد که زمین بازی را اشتباه نگیرید؛بگذارید فوتبال، فوتبال بماند...

منبع: خبرآنلاین
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
AMIN BOUSHEHR
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
0
1
واقعا دمت گرم... حرف دل ما زدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
1
0
این آفتاب یزد نمونه بارز یک نشریه سبک و کم عمق با تفکرات کوچه بازاری هست واقعا. آخه این موضوعات چیه؟!؟! نشریه زرد واقعا برازندتون هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
0
1
من نمیگم ما بریم به این و اون عمدی ببازیم یا کم فرشی کنیم. ولی این تفاوت انسانهاست که برای برخی جوانمردی وبزرگ منش بودن و پوریا وار بودن شیرین تر از شنیدن سوت و کف هست. این در همه ابعاد هست البته نه فقط فوتبال. و البته نویسنده محترم این مطلب هم معلوم است در کدام دسته هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
0
1
ده نمكي ... فكر مي كند همه مثل خودش ...هست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
0
2
من نمیذونم اینا چرا تو ایران موندن تشریف ببرند سرزمین ارزوهاشون
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x