کد خبر: ۵۶۷۸۵۸
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
میزان حاشیه نشینی در مشهد افزایش یافته است
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: خراسان از سیاسی بودن اشباع شده است. مردم نیز از چپ، راست و مستقل خسته شده اند.
آفتاب‌‌نیوز :
حمید بنایی شامگاه چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان رضوی در برج سپید اظهار کرد: تا به امروز 275 جلسه علنی در مجلس برگزار و به سبب آن 148 مصوبه مطرح و 121 مورد آن تبدیل به قانون و به دولت ابلاغ شده است.

وی افزود: یکی از این قانون‌ها که مورد استقبال جوانان، نخبگان، مقام معظم رهبری و آحاد مردم قرار گرفت، قانون منع به کار گیری بازنشستگان بود.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی بیان کرد: کار وزیر در حوزه مدیریت استانی بسیار درست است. 50 نفر از بزرگان معرفی و انتخاب شدند و این کار در کمتر از دو ماه توسط وزیر کشور انجام گرفت که این اقدام جای تشکر از ایشان را دارد.

بنایی تصریح کرد: پیش بینی ما بازنشستگی پنج هزار نفر بوده است. در دولت 1700 نفر، در مجلس و دیگر نهادها 4800 نفر در حال بازنشستگی هستند و 1000 نفر نیز در حال پیگیری کارهای آنان برای بازنشستگی هستیم.

وی اضافه کرد: از آقای رشیدیان و مجموعه ایشان تشکر دارم اما تعامل ایشان با نمایندگان در طول پنج سال مدیریت خود بسیار کم بود.

مشهد مقدس، پیشانی نظام است 

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی عنوان کرد: مشهد مقدس پیشانی نظام است و علت حضور وزیر کشور در اینجا به دلیل وجود امام رضا(ع)، مردم و 6.5 میلیون جمعیت استان است تا استاندار قبلی را تکریم و استاندار جدید را معرفی کنند.

بنایی تشریح کرد: ما در خراسان مشکلات زیادی داریم و انصافا کارهای زیادی نیز انجام شده و تا چهلمین سال انقلاب فعالیت های زیادی صورت گرفته است، همچنین نباید نسبت به خدماتی که انقلاب برای کشور در بر داشته ناشکر باشیم.

وی ادامه داد: زمانی که ما 8 درصد جمعیت کشور را در خراسان دارا هستیم چرا باید 4.5 درصد از بودجه به ما تعلق بگیرد؟ این ممکن است از‌ بی همتی ما و بی کفایتی برخی از مدیران باشد.

‌وی افزود: آقای رزم حسینی، خراسان از سیاسی بودن اشباع شده است. مردم نیز از چپ، راست و مستقل خسته شده اند و این خیلی بد است‌. از شما خواهش می‌کنیم که به فکر سفره مردم باشند.

میزان حاشیه نشینی افزایش یافته است


‌نماینده مردم گناباد در مجلس ‌خاطرنشان کرد: میزان حاشیه نشینی در سال 65 در خراسان حدود 80 هزار نفر بوده اما اینک این رقم به یک میلیون و 600 هزار نفر رسیده است و این امر سبب خالی شدن روستاهای استان شده است.

بنایی در خصوص اولویت های استاندار جدید گفت: اولویت اول شما باید اشتغال و سپس اقتصاد و فرهنگ باشد. این تصور که استاندار باید صرفا کار سیاسی انجام دهد، تصوری اشتباه است.

وی ادامه داد: استاندار باید به اقتصاد، اشتغال، عمران،  زائران و دانشگاه های استان رسیدگی کند. 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس تصریح کرد: اگر به کارخانجات توجه بیشتری شود، 70 تا 80 درصد اشتغال خراسان حل خواهد شد. ما پتروشیمی را صادر می کنیم اما مواد اولیه مورد نیاز ساخت درب آب معدنی  را نداریم و مجبور به خالی کردن کارخانه جات از کارگران هستیم. صادرات خوب است. نباید خام فروشی کنیم اول از همه باید نیاز های داخل را حل کنیم.

انتقال آب از دریای عمان اجتناب ناپذیر است

بنایی در رابطه با مشکلات مربوط به موضوع  آب در استان تشریح کرد: انتقال آب از دریای عمان برای ما اجتناب ناپذیر است و کارهای آن نسبتا تمام شده در کمیسیون عمران مجلس نیز مطرح شده است. همچنین با استاندارهای استان خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان جلسه ای برگزار و جمع بندی صورت گرفت و آقای وزیر نیز آن را تایید کردند.

وی اضافه کرد: چرا در بعضی از استان ها 2.5 تا 3 برابر در بحث آبیاری هزینه شده ولی خراسان رضوی که 6.5 میلیون جمعیت دارد کمتر از آنان باید باشد. از استاندار خواهشمندیم که این موضوع را جد پیگیری کنند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی عنوان کرد: ما در کمیسیون عمران 81  هزار پروژه نیمه تمام کشور را مدیریت کردیم که چیزی حدود 500 تا 600 هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد. بودجه امسال 407 هزار میلیارد تومان است و بالغ بر 500 هزار میلیارد تومان در زمینه پروژه های نیمه تمام سرمایه نیاز داریم.

بنایی گفت: ما نتوانستیم بخش خصوصی را وارد کنیم و به سرمایه گذاران بها دهیم. در بحث سرمایه گذاری امیدواریم که کارگروه ‌خوبی تشکیل داده شود.

بنایی با اشاره به پروژه برقی کردن قطار مشهد- تهران خطاب به رزم حسینی گفت: آقای جهانگیری وعده اجرای پروژه را دادند، آقای نوبخت اعلام کردند که 15 درصد بودجه آن واریز شده اما اخیرا اعلام شد که این پروژه کنسل شده است. این مشکلی است که شما می‌توانید آن را حل کنید.

وی تصریح کرد: ما در بحث ریل و زیرساخت ها علی رغم خدمات زیاد انقلاب، بسیار ضعیف هستیم. این درخواست نمایندگان است که از ظرفیت های آستان قدس استفاده کنید. 

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x