کد خبر: ۵۶۸۱۲۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۷
گزارشی از سخنان امامان جمعه در سراسر کشور
توجه به آنچه که در فضای مجازی می گذرد و نیز غیرقابل اعتماد بودن اروپا برای تلاش در جهت رفع تحریم‌ها در چارچوب برجام از محورهای سخنان امامان جمعه در استانها بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :
 امام جمعه شیراز معتقد است که دشمنان نظام همواره از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز برای ترویج ناامیدی در جامعه ایران تلاش کرده‌اند و اکنون با استفاده از فضای مجازی این هدف را دنبال می‌کنند و اما از سوی دیگر امام جمعه تبریز معتقد است خارج کردن نیروهای ارزشی از تلگرام باعث شده فضای مجازی دست دشمن داده شود و گفته حضور فعال و آگاهانه جوانان در فضای مجازی منجر به خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن می‌شود.

علاوه بر آنکه به عقیده برخی امامان جمعه دشمنای در فضای مجازی در حال ناامید کردن مردم هستند برخی امامان جمعه همچون امام جمعه زاهدان معتقد است، تمام تلاش و توطئه دشمنان جلوگیری از برپایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن امسال است اما او تاکید کرده که این توطئه همانند دهه های گذشته با آگاهی، وحدت مردم و تبعیت آنان از رهبری معظم شکست خواهد خورد و جشن 40 سالگی انقلاب در 22 بهمن امسال باید باشکوه‌تر برگزار شود.

گروهی از امامان جمعه هم معتقدند از برجام برای حل بیکاری، مشکلات اقتصادی و معیشتی و برطرف کردن مشکلات تولیدی آبی گرم نمی‌شود و معتقدند اگر مسئولان ما طی سالیان گذشته دل‌خوش به برجام نمی‌شدند و وقت مردم و کشور را تلف نمی‌کردند، اوضاع بهتری داشتیم اما در عین حال در مرحله بعدی مسئولان کشور به سراغ اروپایی‌ها رفتند و امید به کشورهایی بستند که مثل امریکا قابل‌اعتماد نیستند.

تبریک میلاد مبارک حضرت زینب کبری(س)،  قیام 19 دی قم، یادآوری سالروز شهدای هسته‌ای، فرارسیدن روز پرستار و قدردانی برای پرتاب ماهواره به فضا با موشک‌های ساخت داخل از دیگر محورهای سخنان امامان جمعه بوده است.لزوم توجه ویژه به کارکنان کارخانه المهدی بندعباس و یا انتقاد از  تغییر مکرر و کوتاه مدت مدیریت ارشد در فارس، لزوم شناسایی عوامل سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد و لزوم ریشه کن شدن فقر در خراسان رضوی و عمل به مصوبات طرح ستاد احیای زاینده رود در هیئت دولت  از جمله مسائلی بوده است که امامان جمعه در استانهای تحت پوششان آن را مورد توجه قرار داده و به مسئولان امر گوشزد کرده‌اند.

امام جمعه اصفهان: اگر کنترل قیمت‌ها از دست دولت خارج شده بگویند تا ما دعا کنیم

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه اصفهان گفته، اگر کنترل قیمت‌ها به دست دولت است به میدان بیایند و اگر هم کنترل از دستشان خارج شده است بگویند تا ما دعا کنیم.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: ۲۴ دی ماه سالروز انتصاب مقام معظم رهبری به امامت جمعه تهران است، که امام خمینی در این رابطه می فرمایند شما سربازی فداکار در جنگ، معلمی دلسوز و خطیبی توانا و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب هستید.

طباطبایی نژاد با اشاره به فرار شاه در ۲۶ دی ماه ۵۷ گفت: با رفتن او دودمان پهلوی نابود شد و ایران از دست دشمنان اسلام نجات پیدا کرد لذا امیدواریم این مسیر تا ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ادامه پیدا کند.

امام جمعه اصفهان در خصوص جلسه رهبر انقلاب با علما عنوان کرد: رهبر انقلاب در ارتباط با فقر و نداری مردم صحبت های زیادی داشتند که دولتمردان باید در این زمینه کوشا باشند، من نیز معتقدم دولتمردان قیمت‌ها را رها کردند و اینکه افراد زیادی با عنوان بازرس حقوق داشته باشند کار درستی نیست. 

طباطبایی نژاد با تاکید بر اینکه کلیه قیمت ها باید توسط دولت کنترل شود تصریح کرده، دولت باید قیمت های اجناس دولتی را به درستی به مردم اعلام کند تا مردم کنترل کننده قیمت‌ها باشند اما متاسفانه شاهد این هستیم که دهان ها بسته شده و اجناسی که با پول دولتی وارد می شوند نامشخص می‌مانند.  اگر کنترل قیمت‌ها به دست شما است به میدان بیایید و اگر هم کنترل از دست شما خارج شده است بگویید تا ما دعا کنیم.

امام‌جمعه قزوین: برجام وقت مردم و کشور را تلف کرد

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام‌جمعه قزوین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین گفته،  امروز ما باید به‌خوبی فهمیده باشیم که از برجام برای بیکاری، حل مشکلات اقتصادی و معیشتی و برای برطرف کردن مشکلات تولیدی آبی گرم نمی‌شود بنابراین باید جدی‌تر از گذشته روی دانش آموزان و جوانان سرمایه‌گذاری و امکانات ملی را در مسیر توسعه کشور بسیج کنیم. 


آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: قدرت آمریکایی امروز روبه‌زوال است و حضور منافقین با سران آمریکایی در عراق به معنای قدرت داشتن این کشور نیست بلکه امریکا به دنبال خلاصی از شر منافقین است.امروز حضور منافقین در عراق برای ما یک فرصت است و نباید به چشم تهدید به آن نگاه کرد، زیرا جریان انقلاب و برادران رزمنده عراقی ما با استفاده از این فرصت می‌توانند ریشه این نسل را بسوزانند.

امام‌جمعه قزوین بیان کرد: اگر مسئولان ما طی سالیان گذشته دل‌خوش به برجام نمی‌شدند و وقت مردم و کشور را تلف نمی‌کردند، اوضاع بهتری داشتیم اما در مرحله بعدی مسئولان کشور به سراغ اروپایی‌ها رفتند و امید به کشورهایی بستند که مثل امریکا قابل‌اعتماد نیستند.
 

امام جمعه مشهد: چشم ما به لبخند چهار کافر اروپایی و آمریکایی  است


آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد گفته، چهار سال است که حجت امام زمان(عج) حرف خود را می‌زند، راهکار نشان می‌دهد و مداوم موضوع اقتصاد مقاومتی را بیان می‌کند اما باز هم چشم ما به لبخند چهار کافر اروپایی و آمریکایی است که کی لبخند می‌زنند تا خوشحال شویم. این درست است؟ این کشور امام زمان است؟

وی تصریح کرده، دشمن در 40 سال عمر انقلاب به انواع توطئه‌‎ها متوسل شد و شکست خورد. آخرین توطئه‌ او در جنگ نرم نیز جنگ اقتصادی است. در جنگ اقتصادی دشمن خود ابتکار عمل را به دست گرفته تا جریان تحریم‌ها را به صورتی بکشاند که ما در برابر این تحریم‌ها منفعل دشمن شویم و همان خط و راهی را که او می‌خواهد تا نقطه براندازی دین، اسلام و انقلاب برویم؛ این خواست دشمن است.

امام جمعه مشهد اضافه کرده، باید درس و نقشه زینب(س) را در ابتکار عمل به دست گرفتن و دشمن را به انفعال کشاندن یاد گرفته و پیاده کنیم. مقام معظم رهبری از چهار سال گذشته این مرحله را پیش‌بینی می‌کردند و این نقشه را به دست مردم دادند؛ اقتصاد مقاومتی. این کارگر صدقه‌بگیر نیست که به او سبد کالا دهید، کار تولید کنید.

علم‌الهدی افزوده، امروز این ننگ نظام و جامعه است که در عرصه ناداری جامعه ما نتوانیم مرد جوان با چهار سر عائله را به کار بگیریم تا او با قدرت خود معیشتش را اداره کند و به زندگی خود سروسامان دهد. باید برنامه‌ریزی کرده و کار ایجاد کنیم، این اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی یعنی به کار انداختن سرمایه‌ها و امکانات اقتصاد داخلی و به کار گرفتن نیروی مستعد انسانی، فناور و کارآمد که زیاد هم داریم. چهار سال است که مقام معظم رهبری مولفه‌ها، شاخصه‌ها و راهکارها را بیان کرده و طرح‌ها را اعلام کردند اما ما همچنان درجا می‌زنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داده، نفت فروختن و پول آن را گرفتن اقتصاد مقاومتی است؟ سطح درآمدی که در بودجه 98 مشخص شده، کجا منتسب به اقتصاد مقاومتی و اتکا به نیروی درونی و داخلی ملت است؟ کجا به کار گرفتن نیروی انسانی در کشور و به کار انداختن منابع طبیعی و سرمایه‌ای داخل ممکلت است؟ تنها بررسی اینکه را این سطح درآمد شدنی یا نشدنی بوده و یا اینکه این هزینه‌ها درست یا نادرست است، کفایت نمی‌کند.
 
امام جمعه شیراز: ساز و آواز نمی‌تواند ایجاد کننده امید در جامعه باشد

 آیت‌الله لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز  در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با یادآوری اینکه دشمنان نظام همواره از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز برای ترویج ناامیدی در جامعه ایران تلاش کرده‌اند و اکنون با استفاده از فضای مجازی این هدف را دنبال می‌کنند، تصریح کرده، هر کس که در دل امید به رحمت الهی نداشته باشد، در هر پست و مقامی که باشد، مرتکب گناه کبیره شده است.

آیت‌الله دژکام، راهکار ایجاد امید و نشاط در جامعه را توجه به خداشناسی و تقویت آن در جامعه دانسته و گفته، ساز و آواز ممکن است انسان را برای مدت کوتاهی از اصل مسئله غافل و از مشکل دور کند، اما فراموش نکنیم که با ساز و آواز نمی‌توان امید را در جامعه ایجاد کرد و توسعه داد؛ حل مسائل اساسی با ایجاد و تقویت امید به خدا ممکن خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین به تجمع دانشجویان در حمایت از شهروندان بی‌سرپناه، اشاره کرد و ادامه داده، هم از دانشجویان و هم از مسئولانی که به مطالبه آنان توجه درست داشتند، قدردانی می‌کنم. آنچه برایمان باید مهم باشد اینست که اجازه ایجاد یا توسعه آسیب‌های اجتماعی را در جامعه ندهیم تا خدای ناکرده انگشتی به سمت جامعه ما دراز نشود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تصریح اینکه تغییر مکرر و کوتاه مدت مدیریت ارشد در فارس، لطمه‌ی زیادی به این استان زده است، تصریح کرده، تعدد مدیران موجب شده که کارها قبل از تکمیل متوقف شود؛ باید فرصت خدمت را برای مدیران بیش از گذشته فراهم کنیم تا مدیر در مسیر خدمت بهتر حرکت کند.

خارج کردن نیروهای ارزشی از تلگرام باعث شد فضای مجازی دست دشمن داده شود

حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم، امام جمعه تبریز نیز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با تاکید بر اینکه حضور نیروهای انقلابی در فضای مجازی و جریان‌سازی و پاسخگویی به شبهات و ابهامات بسیار مهم است، گفته، خارج کردن نیروهای ارزشی از تلگرام باعث شد فضای مجازی دست دشمن داده شود.

وی همچنین خاطرنشان کرده، حضور فعال و آگاهانه جوانان در فضای مجازی منجر به خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن می‌شود.

وی با اشاره تحریم وزارت اطلاعات و دو نفر از مسئولان توسط اتحادیه اروپا، گفته، پس از خروج آمریکا از برجام، انتظار می‌رفت اروپا گام‌های موثری برای رفع تحریم‌ها علیه ایران بردارد، اما طی هشت ماه گذشته اقدامی از سوی اروپا انجام نشده و در مقابل تحت تاثیر فشار رژیم صهیونیستی و آمریکا، آنان نیز ایران را تحریم کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرده، پیش از این، رهبری نیز به غیرقابل اعتماد بودن اروپا اشاره کرده بودند و این اقدام اخیر اتحادیه اروپا نشان داد که آنان به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند. اتحادیه اروپا باید در خصوص پناه دادن و حمایت از تروریست‌ها، به مردم ایران پاسخ دهد. چرا از تروریست‌ها حمایت می‌کنید؟ مسئولان به وعده‌های اروپا دلخوش نباشند و مسئولان دستگاه سیاست خارجه در این شرایط کنونی باید با تلاش، عزت و اعتماد به داخل کشور، منافع ملی را پیش ببرند.

وی تاکید کرده، دشمنی آمریکا با ایران، ارتباطی با اظهار نظرهای مسئولان نداشته و آنان طی چهار دهه با اصل نظام جمهوری اسلامی مخالف بوده و به دنبال فروپاشی آن هستند. مهمترین وظیفه مسئولان در مقابل توطئه دشمنان، رفع مشکلات معیشتی مردم است و مردم نیز باید تحمل‌شان را افزایش داده و تمامی آحاد جامعه با هر سلیقه‌ای، متحد و یکپارچه باشند.

امام جمعه شهرکرد: برخی مسئولان لباس خدمت را به دروغ به تن کرده‌اند 

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام، امام جمعه شهرکرد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرکرد اظهار کرده، متاسفانه برخی مسئولان لباس خدمت را به دروغ به تن کرده و  به نام خدمتگذار ملت و انقلاب به مردم خیانت می‌کنند و فساد و خیانت اقتصادی و ... را انجام می‌دهند که این موارد باید در جای خود افشا شود.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) و تبریک روز پرستار، افزوده، حضرت زینب (س) در سخت‌ترین شرایط  زندگی در واقعه کربلا بعد از مصیبت‌های بسیار نماز شب را ترک نکردند. باید پرستاران ایشان را در تمام عرصه‌ها مانند صداقت در عمل، انس پرودگار و خدمت صادقانه الگو قرار دهند که بسیاری از پرستاران این گونه هستند. 

حجت‌الاسلام نکونام گفته، رسانه‌های مکتوب، صوتی، مجازی و ... باید در این عرصه کاری خویش، فعال بوده  و آب به آسیاب دشمن نریزند تا مردم ناامید نشوند که گاهی برخی رسانه‌ها آگاهانه و ناآگاهانه کاری انجام می‌دهند که دشمن می‌خواهد.  باید رسانه‌ها مراقب باشند و این به معنای انتقاد نکردن و عدم مطالبه‌گری نیست بلکه مطالبه و انتقاد باید در جای خود باشد اما باید نگاه تقویت نظام اسلامی و عدم تضعیف نیروهای انقلابی داشته باشند.

امام جمعه بندرعباس: مسئولان مراقب حقوق کارگران المهدی باشند

 آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با بیان اینکه مسئولان مراقب حقوق کارگران المهدی باشند، اضافه کرده، تمام انسان‌ها توان کمک رسانی به دیگران را دارد چنانچه اگر فردی بگوید نمی تواند، فاتحه خود را بخواند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه ملت ایران سال ۵۷ شاه ملعون را از کشور بیرون راند تصریح کرده، پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کردند که شش ماه دیگر حکومت از بین می رود اما اکنون در آستانه چهل سالگی انقلاب تمام مدعیان و منافقان که آرزو نابودی نظام را داشتند، خود نابود شدند.امام جمعه یزد: دشمنان قصد دارند با شایعه پراکنی مردم را نسبت به مسئولان بی‌اعتماد کنند

آیت الله محمدرضا ناصری‌یزدی، امام جمعه یزد در خطبه‌های این هفته 21 دیماه نمازجمعه یزد،  شایعه پراکنی را از جمله آفت‌های جدی توسعه عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان قصد دارند با شایعه پراکنی مردم را نسبت به مسئولان و اهداف انقلاب اسلامی بی‌توجه و بی‌اعتماد کنند.

وی خطاب به مسئولان و دست‌اندرکاران نظام ایران اسلامی تأکید کرد: مسئولان باید توجه به معیشت مردم را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

امام جمعه یزد طرح بی‌ثبات سازی ایران را توطئه جدید استکبار جهانی علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: توطئه بی‌ثبات سازی ایران در حقیقت تفرقه بین ملت، دولت و مجلس برای ضعیف کردن اقتدار ایران اسلامی است.امام جمعه اراک: از بروز نوسانات کمرشکن جلوگیری شود

 آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی، امام جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه اراک، با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور نسبت به جنگ‌های گذشته فرق کرده است، گفته، از مسئولان انتظار می‌رود که با یک برنامه‌ریزی دقیق برای تامین ارزاق مردم در دو یا سه ماه آینده از بروز نوسانات جلوگیری کنند.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه 14 میلیارد دلار برای کالای اساسی سال آینده در نظر گرفته شده، ادامه داده، این میزان بودجه در نظر گرفته شده نیاز به مدیریت و نظارت دارد، برای ماه‌های آینده باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که دغدغه‌های مردم به حداقل برسد و از بروز نوسانات کمرشکن جلوگیری کرد چرا که این نوسانات ظلم به مردم است.

دری‌نجف‌آبادی اضافه کرد: نمایندگان استان، مدیران ارشد، شورای تامین و... باید با درایت و حکمت، حمایت از تولید، اشتغال، آبادانی روستاها، کارآفرینان، فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار قرار دهند، نباید اجازه داد برخی اختلافات سیاسی مانع کار شود.


  امام جمعه خرم آباد: رفتار برخی مسئولان مردم را آزار می دهد

آیت‌الله سید احمد میرعمادی، امام جمعه خرم آباد نیز گفته اظهار کرده، مسئولان باید قدری در رفتار خود تجدیدنظر کنند، چون امروز رفتار برخی از آنان مردم را آزار می‌دهد.


وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها اعتقاد داشتند که با خروج از برجام و اعمال تحریم‌های شدید اقتصادی، ایران از هم پاشیده می‌شود، تصریح کرده، آنان می‌گفتند جشن 40 سالگی انقلاب برقرار نخواهد شد که این وعده نیز به بی‌سرانجام بود.امام جمعه رشت: شاه با طلاها و جواهرات از ایران رفت

 آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، 26 دی ماه را سالروز فرار محمدرضاشاه پهلوی از ایران دانست و افزود: شاه خائن بعد از سال ها غارت منابع این کشور، با طلاها و جواهرات از ایران رفت و برای همیشه به زبان دان تاریخ فرستاده شد تا عبرتی برای حکومت های فاسد و طاغوتی باشد.

این کارشناس دینی، خواستار ارائه بودجه 98 به شکل کاملا شفاف و دقیق شد و خاطرنشان کرد: برخی با سیاسی کاری به دنبال عدم شفافیت بودجه 98 هستند.

وی با بیان اینکه دولت باید برنامه ای برای رفع مشکلات اقتصادی داشته باشد، گفت: مردم از نابسامانی اقتصادی آسیب می بینند لذا از دولت و مجلس می خواهیم در بودجه به دنبال مقاوم سازی اقتصاد باشند و تکیه به درآمدهای نفت و واردات کالا را کاهش دهند.

امام جمعه موقت یاسوج: عوامل سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شود

 حجت السلام سیروس حکمتی نیک،  امام جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه های نماز جمعه یاسوج با اشاره به تظاهرات مردم فرانسه ادامه داد: روزهای یک شنبه مردم فرانسه به نظام سرمایه داری اعتراض کردند که در این اعتراض 5600 نفر زندانی و ۱۰ نفر نیز کشته شدند و سران فرانسه برای سرکوب بیشتر، قانون خود را تغییر داده اند اما رسانه های بین الملل و سازمان های جهانی در این خصوص سکوت کرده اند.

امام جمعه موقت شهر یاسوج با اشاره به سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این اتفاق بسیار تلخ بود و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی باید این افراد را شناسایی کرده و احکام مقرر را اجرایی کنند.

امام جمعه موقت سنندج: پرستاران از زنانی مانند حضرت زینب(س) الگو بگیرند

ماموستا فایق رستمی، امام جمعه موقت سنندج امروز، 21 دی ماه در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته مسجد جامع سنندج با تبریک  فرا رسیدن ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار عنوان کرده، پرستاری از درجه بالایی در دین اسلام برخوردار است و حضرت زینب(س) اول پرستار عالم نمونه یک پرستار عالیقدر بود.

ماموستا رستمی بر اهمیت توجه به قشر پرستار تاکید کرد و یادآور شده، پرستاران باید از زنانی مانند حضرت زینب(س) الگو گرفته و در راستای خدمت به مردم تمام تلاش خود را بکار گیرند.امام جمعه زاهدان: همه دشمنان به همراه کشورهای مرتجع منطقه قصد براندازی نظام را دارند

 آیت الله عباسعلی سلیمانی، امام جمعه زاهدان در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان افزود: تمام تلاش و توطئه دشمنان جلوگیری از برپایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن امسال است که این توطئه همانند دهه های گذشته با آگاهی، وحدت مردم و تبعیت آنان از رهبری معظم شکست خواهد خورد.

وی اظهار کرده، در سخنان اخیر مقامات آمریکا مکررا عنوان شده است که باید انقلاب اسلامی سرنگون شود و این نظام تغییر کند به طوریکه نباید این انقلاب به جشن چهلمین سالگرد خود دست یابد. جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سالی که همه دشمنان به همراه کشورهای مرتجع منطقه قصد براندازی آن را دارند باید باشکوه تر و بهتر از سالهای قبل برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفته، بر اساس اعلام مقامات عراقی، همزمان با خارج شدن نظامیان آمریکایی از این کشور، آمریکا اخیرا برخی عناصر منافقین را به عراق منتقل کرده و در آنجا آنان را آموزش داده و مسلح می‌کند. همچنین ایجاد اغتشاس در 22 بهمن همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر اهداف آمریکایی‌ها از بازگرداندن منافقان به کشور عراق آن هم در نزدیکی مرز ایران است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان تصریح کرده، همچنین اخراج دیپلمات های ایرانی از برخی کشورها نشان دهنده این است که منافقان نقش سوژه‌ای را برای آمریکا بازی می کنند و ابزار دست آنان هستند.امام جمعه موقت قم: معظم له فرموده انگیزه‌هایی برای تغییر فضای معنوی و انقلابی قم وجود دارد

 آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، امام جمعه موقت قم در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس در مورد دیدار مردم قم در 19 دی بیان کرد: نباید منویات رهبری به فراموشی سپرده شود؛ معظم له در این دیدار بیانات بسیار مهمی فرمودند که چراغ راه است.  ایشان قیام 19 دی را نقطه عطف برای انقلاب اسلامی دانستند و قم را مادر انقلاب نامیدند و تاکید داشتند انگیزه‌هایی برای تغییر فضای معنوی و انقلابی قم وجود دارد تا روحیه انقلابی را بزداید.

آیت الله حسینی بوشهری گفت:  مسئولان باید طبق گفته‌های مقام معظم رهبری اولویت خود را مشکلات معیشتی مردم قرار دهند و مردم را در صحنه های انقلابی حفظ کرد. مسئولان نیز باید قدردان مسئولیت خود در خدمت رسانی به مردم باشند و از نهیب دشمن نهراسند و بر سر دشمن فریاد بکشند؛  22 بهمن پیش روی ماست دشمنان خواب‌ دیده بودند که نتوانیم جشن چهل‌سالگی انقلاب را ببینیم در حالی که برگزاری این جشن تودهنی به دشمن است. امام جمعه زنجان: برای عبور از تحریم‌های ناجوانمردانه به نیروی جوانان تکیه کنیم

آیت‌الله علی خاتمی،  امام جمعه زنجان نیز با بیان اینکه امروز برای عبور از تحریم‌های ناجوانمردانه باید به نیروی جوانان تکیه کنیم، افزوده، علاوه‌بر استفاده از ظرفیت‌های بالقوه جوانان، باید کار و تلاش و همت جهادی را سرلوحه همه برنامه‌ها قرار دهیم، چرا که تلاش بی‌وقف و همت مضاعف در شرایط کنونی اقتصادی می‌تواند کشور را از تحریم‌ها عبور داده و به سوی شکوفایی و آبادانی سوق دهد.

خطیب نمازجمعه زنجان با اشاره به اینکه آن‌هایی که به خیال خام خود می‌توانند با اعمال این تحریم‌ها، ملت ایران را به زانو درآورند، باید بدانند که به روزگاری که صدام به آن دچار شد، گرفتار خواهند آمد، ادامه داده، دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول چهار دهه گذشته انواع توطئه‌ها و دسیسه‌ها را پایه‌ریزی کردند تا انقلاب نوپای ایران را از بین ببرند، اما به فضل الهی و با حضور بصیرت‌مندانه ملت ایران در همه صحنه‌ها، نقشه شوم دشمنان در همه زمینه‌ها نقش بر آب شد.

امام جمعه اهواز: عده‌ای از متدینین و بازاریان تهران هواپیمایی را کرایه کردند و امام از پاریس به تهران بازگشت

 آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری، امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۲۱ دی‌ماه اهواز گفته، چهارشنبه، ۲۶ دی روز فرار شاه بود که اولین بارقه خورشید پیروزی انقلاب اسلامی زده شد.

وی ادامه داده، دیکتاتوری شاه باعث شده بود که همه ارکان نظام شاهنشاهی به او وابسته باشد و وقتی که او از کشور فرار کرد، شیرازه همه چیز از هم پاشیده شد و انقلاب اسلامی با فرار شاه پیروز شد. پس از آن بود که امام اعلام کرد می‌خواهم به کشور برگردم و در میان ملتم باشم. آمریکا تدابیر بسیاری به کار بست که از ورود امام جلوگیری کند اما موفق نشد؛ عده‌ای از متدینین و بازاریان تهران هواپیمایی را کرایه کردند و امام از پاریس به تهران بازگشت. 

امام جمعه ایلام: دشمن بعد از عملیات کربلای 4 مغرور شده بود

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین الله‌نور کریمی‌تبار، امام جمعه ایلام در خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به قیام 19 دی قم اظهار کرده، خون شهدای 19 دی منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد و امسال هم مقام معظم رهبری به همین مناسبت در دیدار با مردم قم، رهنمودهایی را فرمودند که نویدبخش آینده‌ای روشن برای ایران اسلامی است.

وی با اشاره به عملیات کربلای 5، اظهار کرده، عملیات کربلای 5 و در شرایطی که توازنی بین نیروهای دشمن و ما برقرار شده بود و دشمن بعد از عملیات کربلای 4 مغرور شده بود و با کمک نظامیان آمریکایی و صهیونیستی نقشه‌هایی را کشیده بود اما رزمندگان ما نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرد.

امام جمعه اردستان: چه اتفاقی افتاده که بسیاری از مسئولان برای خود کلاس می‌گذارند

حجت الاسلام و المسلمین حسن دهشیری، امام جمعه اردستان گفته، قرار بود مسئولان ساده زیست و با رنج مردم همراه باشند. چه اتفاقی افتاده که بسیاری از مسئولان برای خود کلاس می گذارند. مردم که مسئولان شیشه ای نمی خواهند و  البته بسیاری از آقایان اینگونه نیستند.

دهشیری اضافه کرده، مسئولی محبوب مردم است که بین مردم باشد نه در ویترین خصوصی و حفاظت شده مردم که مسئولان شیشه‌ای نمی‌خواهند.  مگر مردم چه اشکالی دارند که بین آنان حضور پیدا نمی کنید. مگر حقوق از مردم نمی گیرید؟ اگر قرار باشد از آنان جدا باشیم که همان شیوه‌ای بود که شاهان گذشته ما داشتند.امام جمعه ارومیه: اجازه ندهیم افکار مسموم به ارکان نظام نفوذ کند
 

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی، امام جمعه ارومیه در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه گفته، باید وحدت وهم افزایی ملت و دولت برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم افزایش یافته و در حل مشکلات اقتصادی کشور به همدیگر کمک کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه عده ای غرب زده در داخل کشور سعی دارند سخنگوی دشمن بوده و ارزش‌های انقلاب را پایمال کنند، افزوده، مسئله اصلی انقلاب با آمریکا و اروپا، مسئله حق و باطل است و نباید اجازه دهیم افکار مسموم به ارکان نظام نفوذ کند.

امام جمعه کرج: مگر قحط‌الرجال است که برخی برای ماندن بازنشستگان تلاش می‌کنند

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج تصریح کرده، در استان شنیده می‌شود که برخی تلاش می‌کنند بازنشستگان بر سرکار خود باقی بمانند؛ قانون باید اجرا شود، بررسی می‌کنیم و می‌بینیم برخی زمان استخدام مدرک لازم را نداشته‌اند حال عده‌ای اصرار دارد این افراد سرکار باشند اصل به‌کارگیری خلاف بوده است حالا که باید طبق قانون بروند باز عده‌ای اصرار دارند خلاف‌ها تکرار و این افراد بر سرکار خود بمانند؛ مگر قحط ‌الرجال است.

وی با بیان اینکه برخی مطالب از تریبون نماز جمعه به کنایه گفته می‌شود و افراد موردنظر خود می‌دانند که چه می‌گوییم، گفته، برخی از مسئولان عالی استان فعلاً کارت زرد گرفته‌اند تا بعد که شفاف‌تر مسائل را بیان می‌کنم مواظب باشند که کارت بعدی را نگیرند.

این مسئول در ادامه به مبحث بودجه اشاره کرد و گفته، برخی از مباحث بودجه‌ای از شفافیت لازم برخوردار نیست و دولت باید در خصوص چگونگی هزینه شدن سه‌چهارم از بودجه که در اختیار شرکت‌های دولتی قرار می‌گیرد شفاف‌سازی کند.

خطیب جمعه کرج با تأکید بر اینکه سه‌چهارم بودجه به شرکت‌های بزرگ دولتی مربوط می‌شود، عنوان کرده، این مسئله و این میزان از بودجه مهم است زیرا مربوط به شرکت‌های خود دولت است. برای تأمین حقوق مردم لازم است با دقت بودجه مربوط به شرکت‌های دولتی بررسی شود.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان به دنبال فرصت سوزی هستند، گفت: اروپا از پایبندی ایران به برجام مطمئن است به همین دلیل خودش را در مقابل آمریکا قرار نمی‌دهد، ایران باید هر چه زودتر فعالیت‌های تعطیل‌شده هسته‌ای را از سر بگیرد.

خطیب جمعه کرج گفته، دیده می‌شود در اواخر سال برخی از شرکت‌های صنعتی و کارخانه‌ها برای اینکه پاداش پایان سال را پرداخت نکنند به تعدیل نیرو روی می‌آورند، این کار خلاف است.


ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
0
0
دعا کردن که خرجی ندارد خب دعا کنید خدا خیرتان بدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
0
0
حاج‌اقا با دعا حله یعنی
ناشناس
|
-
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
0
0
نه حاج آقا لازم به دعا نیست همه چیز تحت کنترله و آرومه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
0
0
عاقلان جهان ارتباط با ماورای طبیعت را چند دهه است .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین