کد خبر: ۵۶۹۱۵۲
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
فلاحت‌پیشه گفت: ما در امر سیاست باید بدون تعارف صحبت کنیم حتما نظام جمهوری اسلامی ایران به آن درجه از پختگی رسیده است که در قبال برخی لوایحی مانند لایحه cFT و پالرمو دو پهلوگویی نداشته باشیم
آفتاب‌‌نیوز :
کمتر از یک ماه به پایان مهلت ۴ماهه گروه اقدام ویژه مالی بیشتر زمان باقی نمانده است و هر روز که می‌گذرد، گمانه‌زنی‌ها مبنی تاخیر عمدی برای نرسیدن این لوایح به اجلاسیه سوم تقویت می‌شود. فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی در این رابطه به خبرآنلاین گفت: به اعتقاد من تا یک ماه آینده تکلیف پالرمو و CFT روشن خواهد شد.

او ادامه داد: ما در امر سیاست باید بدون تعارف صحبت کنیم حتما نظام جمهوری اسلامی ایران به آن درجه از پختگی رسیده است که در قبال برخی لوایح مانند CFT و پالرمو دو پهلوگویی نداشته باشیم مضاف برآنکه ما هیچ منع حاکمیتی نداریم و موضع دوپهلو وجود ندارد. آنچه هست بررسی در قالب منافع ملی است که باید صورت بگیرد و تا امروز هم صورت گرفته است.

فلاحت پیشه گفت: در حال حاضر بر اساس بررسی‌هایی که در زمینه منافع ملی صورت گرفتهt عملا کار در مجلس تمام شده و پالرمو قرار است در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار بگیرد و پس از آن هم نوبت بهCFT  می‌رسد.

او ادامه داد: با اینکه این احتمال وجود دارد،CFT  مدت بیشتری را در مجمع تشخیص مصلحت‌ نظام به خود اختصاص دهد چراکه عملا در موضوع CFT مجلس با شورای نگهبان در ۱۹ مورد اختلاف دارند. اما با این وجود به نظر می‌رسد تا یک ماه دیگر تکلیف این لایحه نیز مشخص خواهد شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه منظور از رسیدن به تصمیم لزوما تائید و تصویب آن نیست گفت: قطعا در رد یا اثبات این لوایح قطعا تا یک‌ ماه آینده تصمیم‌گیری خواهد شد.

فلاحت‌پیشه درباره شائبه تعلل در زمینه رسیدگی به این لوایح  نیز گفت: من حداقل  در حوزه مجلس با وجود مخالف‌های جدی که در جریان تصویبش شکل گرفت، تعللی ندیدم. شورای نگهبان هم در زمان خود نظرش را ارائه داد؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به نظرم تعللی نداشته است.

خبرآنلاین 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین