کد خبر: ۵۶۹۳۵۰
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
شورای عالی استان‌ها در حمایت از رئیس شورای شهر یزد و نماینده استان یزد در شورای عالی استان‌ها بیانیه‌ای صادر کرد و در آن صدور حکم شلاق برای غلامعلی سفید را محکوم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
در جریان سیزدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که در ساختمان مجلس برگزار شد، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها به نمایندگی از اعضای شورای عالی استان‌ها بیانیه‌ای را در محکومیت حکم غلامعلی سفید رئیس شورای شهر یزد و نماینده استان یزد در شورای عالی استان‌ها قرائت کرد.

متن بیانیه شورای عالی استان ها به شرح ذیل است:

«اعضای شوراهای شهر به عنوان نمایندگان محلی مردم و بیانگر خاص و نظرات آنان متکفل نمایندگی ایشان در شورا هستند. جایگاه ایشان برخاسته از قانون اساسی است. برخوردهای سلبی با ایشان به گونه‌ای که موجب محدودیت آنها در انجام وظایف شورا شود نیز مطلوب نخواهد بود.

آقای غلامعلی سفید، رئیس شورای اسلامی شهر یزد و عضو شورای عالی استان ها اخیراً مورد محدودیت‌ها و فشارهایی قرار گرفته است که به نظر می‌رسد با پایمردی ایشان در دفاع از حقوق دیگر عضو شورای شهر یزد جناب آقای سپنتا نیکنام بی‌ارتباط نباشد.

از دستگاه محترم قضایی انتظار داریم ضمن اتخاذ تمهیدات لازم و جلوگیری از برخوردهای دوگانه در مراجع مختلف قضایی زمینه حفظ آزادگی اعضای شوراها و تقویت وارستگی اعضا را فراهم آورد.

 آقای سفید، فردی است که حق را اگر هم به ضرر خود باشد بیان نموده و می نماید. از این رو شورای عالی استان‌ها ضمن تشکر از مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران به خاطر حل مسئله سپنتا نیکنام از سایر دستگاه ها به ویژه دستگاه قضایی نیز انتظار دارد در پرونده‌های متشکله علیه رئیس شورای شهر یزد که ناشی از دفاع از حقانیت سپنتا نیکنام بوده است قانونمندی و احقاق حق و پرهیز از برخوردهای غیرقانونی را مورد تاکید قرار دهد».

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x