کد خبر: ۵۶۹۹۷۶
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
معاون شرکت آب منطقه‌ای اصفهان:
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه در جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود قطعیت بازگشایی رودخانه تائید شد، گفت: با توجه به پشتوانه بارش‌های مؤثر در سال آبی جاری، قرار است آب زاینده‌رود برای کشت پاییزه کشاورزان اصفهان حدود 20 روز باز شود.
آفتاب‌‌نیوز : حسن ساسانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازگشایی حتمی زاینده‌رود برای کشت کشاورزان شرق اصفهان، اظهار کرد: در حال حاضر ذخیره سد زاینده‌رود 172 میلیون مترمکعب است درحالی‌که ذخیره مخزن سد در متوسط درازمدت 650 میلیون مترمکعب بود.

وی افزود: در حال حاضر ورودی سد زاینده‌رود 8.5 مترمکعب و خروجی 50 مترمکعب بر ثانیه برای اصفهان و یزد است.

زاینده‌رود باز شود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به اینکه حدود 12 درصد سد زاینده‌رود آب دارد، گفت: در حال حاضر از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، میزان بارش‌ها 972 میلی‌متر است درحالی‌که بارش‌ها در سال گذشته 325 میلی‌متر و در متوسط درازمدت 580 میلی‌متر بود.

وی با تأکید بر اینکه در جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود قطعیت بازگشایی رودخانه تائید شد، تصریح کرد: زمان دقیق بازگشایی زاینده‌رود در کارگروه سازگاری با کم‌آبی مشخص می‌شود و احتمالاً در هفته نخست بهمن ماه سد زاینده‌رود باز شود.

ساسانی در خصوص تأثیر بارش‌های اخیر بر ذخیره سد زاینده‌رود و تأمین آب شرب اصفهان، گفت: با توجه به بارش‌های صورت گرفته و همچنین بارش‌های پیش رو مشکلی برای تأمین آب شرب در تابستان نخواهیم داشت.

وی تأکید کرد: نگرانی ما برای سال آینده است و با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته امیدواریم برای تأمین آب شرب در سال آینده دچار مشکل نشویم.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به بارش برف در کوهرنگ، گفت: بارش برف پشتوانه ورودی سد زاینده‌رود در فصل بهار و تابستان خواهد بود، البته بعد از گرمای هوا میزان دقیق ورودی به سد زاینده‌رود مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه هنوز ذخیره سد زاینده‌رود مطلوب نیست، تصریح کرد: با توجه به پشتوانه بارش‌های مؤثر در سال آبی جاری، قرار است آب برای کشت پاییزه کشاورزان اصفهان حدود 20 روز باز شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
0
0
کدام پائیز ، زمستان هم از نیمه گذشت،واقعا تاسف بار است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x