کد خبر: ۵۷۱۶۶۶
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
ویدیویی که باعث شد نام صالح نیا دوباره بر سر زبان ها بیفتد، گزارش بازی ایران و چین توسط صالح نیا در شبکه ITC است.
آفتاب‌‌نیوز : ویدیویی که باعث شد نام صالح نیا دوباره بر سر زبان ها بیفتد، گزارش بازی ایران و چین توسط صالح نیا در شبکه ITC است.

او بازی های ایران در جام ملت های آسیا را برای مخاطبان شبکه ITC گزارش می کند و صحنه های جالبی را رقم زده است. مردی که حدود یک سال قبل با مهاجرت به کانادا فعالیت های خود را در این کشور انجام می دهد، به تازگی گفت وگویی نیز با یکی از مجریان شبکه های معاند انجام داده که شاید بتوان از آن نتیجه گرفت دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد.

کیومرث صالح نیا را یادتان می آید؟ گزارشگر قدیمی صداوسیما که همدوره با نفراتی مثل مرحوم بهرام شفیع، غلامرضا بهروان، اسکندر کوتی و... بود. او در دهه های ۶۰ و ۷۰ یکی از بهترین گزارشگرانی بود که گزارش های خاطره انگیزش در جام های جهانی ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ و جام ملت های آسیا ۱۹۹۲ در ذهن همه باقی مانده است. او حالا در شبکه ITC کانادا فعالیت هایش را ادامه می دهد و خبرساز شده است.

ماجرای دزدیدن ایده نود از صالح نیا
مردی که ادعا می کند عبارت «توی دروازه» را به جای واژه «گل» وارد ادبیات گزارشگری فوتبال ایران کرد. البته او هم مثل بهرام شفیع متهم به پرسپولیسی بودن بود. وقتی در دی ماه ۶۹ بازی پرسپولیس و استقلال با گزارش مشترک شفیع و صالح نیا روی آنتن رفت و استقلال دو بر یک پیروز شد، کیهان ورزشی در کاریکاتوری، این دو را درحال شعاردادن به نفع پرسپولیس، به طنز کشید. صالح نیا در برخی گزارش هایش با به کاربردن درست اسامی بازیکنان تیم ها، حتی تیم های تهرانی مشکل داشت. از او تنها گزارش هایش با صدای تودماغی و شنیدنی را به یاد می آوریم. نکته قابل توجه درباره صالح نیا ادعایی است که در سال ۱۳۹۲ او درباره مالکیت برنامه نود کرد. در آن سال صالح نیا دل نوشته ای منتشر کرد که نشان می داد ایده ساخت برنامه نود از آن خودش بوده و فردوسی پور آن را دزدیده و روی آنتن برده است. بخشی از این متن را بخوانید: «عادل خان! همیشه در روی یک پاشنه نمی چرخد. نبش قبر نمی کنم عادل... آن روز ها تو بی هیچ آزمونی وارد مجموعه شدی و شیرین زبانی هایت کاری کرد تا مجموعه یک دل که نه، صد دل عاشقت شود و ۹۰ را راه انداختی! ماربچه هایی خوردی و امروز در حد یک تیم ملی اژد ها شدی بچه جان! اما این مردم زیاد شبیه تو دیده اند. بترس از روزی که بند های طنابی که می رقصاندت، بیفتند.» جالب آن که در مقطع مذکور عادل پاسخی به صالح نیا نداد، اما در محافل خصوصی عنوان شد که صالح نیا ایده چنین برنامه ای را در سال ۷۴ داده و فردوسی پور سال ۷۸ آن را ساخته است.

برنامه نود روی آنتن شبکه کانادایی
از آن روز ها تاکنون دیگر کسی از گزارشگر قدیمی تلویزیون خبری نداشت تا این که حالا در کوران جام ملت های آسیا صالح نیا را در شبکه ITC کانادا می بینید. یک شبکه فارسی زبان که برنامه ای ورزشی تحت عنوان «نود درنود» با تهیه کنندگی و اجرای صالح نیا دارد. جالب این که در این برنامه طی ماه های گذشته پیشکسوتانی مثل محمد پنجعلی، نادر فریادشیران و... هم روی آنتن رفتند و صحبت های فوتبالی مطرح کردند. به نظر می رسد حالا صالح نیا ایده نود را با امکانات محدودتر به شبکه خارجی برده است تا کینه قدیمی اش از فردوسی پور و صداوسیما را نیز به کار بگیرد و اجازه ندهد بدون اجرای برنامه نود فعالیت هایش را تمام کند.

گزارش بازی های ایران در کانادا
ویدیویی که باعث شد نام صالح نیا دوباره بر سر زبان ها بیفتد، گزارش بازی ایران و چین توسط صالح نیا در شبکه ITC است. او بازی های ایران در جام ملت های آسیا را برای مخاطبان شبکه ITC گزارش می کند و صحنه های جالبی را رقم زده است. مردی که حدود یک سال قبل با مهاجرت به کانادا فعالیت های خود را در این کشور انجام می دهد، به تازگی گفت وگویی نیز با یکی از مجریان شبکه های معاند انجام داده که شاید بتوان از آن نتیجه گرفت دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد.

برنامه نود فردوسی پور در کانادا اجرا می شود ! + عکس

روزنامه شهروند

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x