کد خبر: ۵۷۲۴۱۳
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
محمدحسن اصغرنیا در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:بعد از ظهر دیروز در مجلس ختمی شرکت کردم و دوستان قدیمی‌ام را پس از سالها دوری دیدم .
آفتاب‌‌نیوز :
از حوزویان آیت‌الله امامی کاشانی، موحدی کرمانی، ابوترابی، اختری و معزی که قبل از انقلاب در مساجد خیابان نیروی هوایی و مسلم بن عقیل با آنان در رابطه بودم و از دانشگاهیان، دکتر طباطبایی، دکتر غفوری، مهندس میرسلیم و دکتر واعظی را و از مردان انقلاب جواد منصوری و محمدجواد حجتی کرمانی که در کنارم نشسته بودند.

واعظی بر بالای منبر رفت و مقایسه‌ای بین دیروز و امروز انقلاب کرد که وضعیت مردم اسفبار و مشروب فروشان فعال و فواحش بسیار بودند. و به نقل از سیدحسین نصررئیس دفتر فرح پهلوی که در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران بود نقل کرد که نوه شیخ فضل‌الله نوری دکتر نصر فرموده است زمان شاه در دانشگاه تهران فقط دو نفر نماز می‌خواندند!

چند نفرمان به عنوان اعتراض از مجلس خارج شدیم و در بیرون مسجد از آقایان ابوترابی امام جمعه موقت تهران و دکتر غفوری و دکتر طباطبایی پرسیدم ایشان چون پرمشغله‌اند شاید اینهمه بی‌حساب و کتاب صحبت می‌کنند. شهیدان مطهری و مفتح و بهشتی و آقایان مهندس مهدی بازرگان و دکتر یدالله سحابی و دکتر تجلیل و حاکمی و شیخ الاسلامی و دانشجویانی که گارد شاهنشاهی به جهت نماز خوانیشان به مسجد دانشگاه حمله می‌کرده است تارک الصلوه بوده‌اند. این واعظ که امام جمعه موقت هم هست نه دروس دانشگاهی خوانده است و در مدرسه حوزوی سابقه انقلابی هم طبق شواهد نداشته است چگونه جواب نمازگزاران دانشگاه تهران دوران پهلوی را خواهد داد؟

شاید ایشان به جهت شغل‌های متعددی که دارد گهگاهی قاطی می‌کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین