کد خبر: ۵۷۴۹۶۱
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
"آرمان دوم انقلاب در رسالت اجرایی 40 ساله دوم آماده شدن برای دیدن جمال امام زمان است"
امام‌جمعه مشهدمقدس گفت: انقلاب کبیر اسلامی ما ۴۰ ساله شد و با کمال قدرت می‌توانیم انقلاب را به انقلاب کبیر اسلامی تعبیر کنیم زیرا در روی کره زمین، انقلاب ۴۰ ساله نبوده است و انقلاب کبیر، انقلاب ماست./رهبری حجت امام زمان است و میگوید ۴۰ ساله دوم آماده دیدن صاحب الزمان(عج) شوید، این یک تعبیر از یک طلبه معمولی روضه‌خوان مانند من نیست که ازسر احساسات باشد، مطلب را جدی بگیرید باید مهیا شویم.
آفتاب‌‌نیوز :
امام جمعه مشهد گفت: انقلاب کبیر اسلامی ما 40 ساله شد و ما امروز با کمال قدرت می‌توانیم انقلاب اسلامی را انقلاب کبیر اسلامی تعبیر کنیم زیرا در کره زمین در تمام انقلاب‌هایی که رخ داده، هیچ انقلاب 40 ساله‌ای وجود نداشته است.
 
به گزارش آفتاب‎نیوز، آیت الله سید احمد علم الهدی امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز شهادت صدیقه اطهر(س) و راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: راهپیمایی 22 بهمن، راهپیمایی فشرده دشمن‌شکن و دشمن‌کورکن بود. 40 سال از این انقلاب گذشت و از روز اول پیروزی انقلاب تا امروز در این 40 سال آنکه تغییر پیدا نکرد، مردانگی و پایمردی شما مردم و ملت پای ستون و ارزش‌های این انقلاب بود.
 
وی افزود: همان‌گونه که 40 سال پیش شما باعث شدید انقلاب به پیروزی رسید، همان‌طور در این 40 سال پایمردی و مقاومت شما پای انقلاب و حضورتان در عرصه انقلاب بیشتر شد که کمتر نشد. مخصوصا زمانی که شما حمله دشمن را جدی دانستید و تهاجم دشمن را به این نظام و انقلاب و کشور قطعی گرفتید، قوی‌تر از مواقع دیگر در عرصه دفاع از نظام و انقلاب حضور پیدا کردید.

علم الهدی ادامه داد: آن روزهایی که کفار بعثی تهدید می‌کردند که اگر در راهپیمایی شرکت کنید، صفوف راهپیمایی را با بمب و موشک خواهیم زد، مرد و زن حتی با بچه‌های کوچک حضور قوی‌تری در عرصه نظام و انقلاب داشتند. 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه امسال هم به عنوان چهلمین سال پیروزی انقلاب و تداوم آن تا 40 سال، دو عامل باعث حضور فشرده مردم در 22 بهمن شد، عنوان کرد: عامل اول شکرگزاری از خدا در مقابل این نعمتی است که 40 ساله شد. عامل دوم تهدیدی است که دشمن کرده بود. جان بولتون آمریکایی گفته بود تولد چهلم انقلاب را نخواهید دید، توطئه نیز ریخته بودند. دو کار در نظر داشتند که یک کار در داخل و یک کار بیرون ایران بود.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: کار خارج ایران، همایش لهستان و شهر ورشو بود که آمریکایی‌ها در مقام محکوم کردن ایران و آبروریزی کشور به راه انداختند، یک مشت روسپی سیاسی نامرد خائن تروریست، منافقین ناپاک را به عنوان ایرانی آوردند تا با حضور آن‎ها ایران را سرکوب کنند. کار دوم حرکت جنایتکارانه مزدوران آمریکایی بود که کنار اتوبوس رزمندگان مرزبان ما ماشین انتحاری منفجر شد که 20 نفر شهید و 20 نفر مجروح شدند.
 
وی خاطرنشان کرد: آن‌ها تصور کردند که با این دو کار می‌توانند مساله 40 ساله انقلاب را به هم بزنند اما عظمت راهپیمایی و حضور شما در صحنه به گونه‌ای دنیا را شگفت‌زده کرد که حرکت آمریکا تحت الشعاع قرار گرفت نه تنها از نظر سیاسی بر پیکر اقتدار این انقلاب، نظام و کشور ضربه‌ای وارد نشد، بلکه در برابر این شگفتی که حضور شما برای دنیا ایجاد کرد، به هیچ وجه فضایی را پر نکرد، جایی را نگرفت و جریانی در کشور در عزصه سیاسی جهانی برای کشور و نظام ما ایجاد نکرد.
 
علم الهدی با اشاره به اینکه تداوم این رادمردی، ورود در 40 ساله دوم این انقلاب است، تصریح کرد: اگر شما بتوانید این رسالت را در اربعین دوم و گام دوم این انقلاب که از روز 23 بهمن آغاز شد و اکنون در تولد چله دوم انقلاب، سه روز می‌گذرد و ما نوزاد چهار روزه هستیم، بر حسب رهنمودهای وحیانی ارزشمند مقام معظم رهبری در بیانیه‌ای که صادر کردند، حفظ کنیم، وعده دادند دست ما به دامن صاحبمان بقیه الله(عج) خواهد رسید.
 
امام جمعه مشهد گفت: انقلاب کبیر اسلامی ما 40 ساله شد. ما امروز با کمال قدرت می‌توانیم انقلاب اسلامی را انقلاب کبیر اسلامی تعبیر کنیم زیرا در کره زمین در تمام انقلاب‌هایی که رخ داده، هیچ انقلاب 40 ساله‌ای وجود نداشته، در تمام انقلاب‌ها، انقلاب کبیر، انقلاب ما است. دیگر انقلاب کبیر، انقلاب فرانسه نیست زیرا انقلاب فرانسه نه 40 سال، 10 سال هم تجاورز نکرد. انقلاب کبیر، انقلاب اکتبر اتحاد جماهیر شوروی نیست زیرا نه تنها انقلاب بلکه خود اتحاد جماهیر شوروی به زباله تاریخ پیوست. انقلاب کبیر، انقلاب مقدس اسلامی ما است.

40 سالگی انقلاب ما، یمنی‌ها را امیدوار و سوریه و عراق را تکان می‌دهد 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه 40 سالگی انقلاب نقطه عطفی در انقلاب بوده زیرا با دو دید در دنیا روبه‌رو هستیم، عنوان کرد: یکی دید دشمنان
 ما که هر روز تحریم، توطئه و فتنه می‌کنند و در هر قدمی هم که بر می‌دارند با شکست فاحش‌تری روبه‌رو می‌شوند. دید دوم که در جهان نسبت به انقلاب ما بوده، دید دوستان ما است، دید افرادی که به چشم امید به این انقلاب نگاه می‌کند. 40 ساله شدن انقلاب یمنی‌ها و بحرینی‌ها را امیدوار کرده، سوریه و عراق را تکان می‌دهد و دنیای اسلام را در بیداری که پیدا کرده، مستقر می‌کند. آن‌ها دیدشان این است که اقتدار و پیشرفت بیشتر از ما می‌بینند و روز به روز به ما امیدوارتر می‌شوند.

وی ادامه داد: امروز 40 سالگی انقلاب ما چنین روزی است. در چنین وضعی انقلاب اسلامی ما نقطه عطفی دارد و رهبر انقلاب با صدور بیانیه خود دستاوردهای شگرف 40 ساله انقلاب را تبیین کردند و با توصیه‌های اساسی که در این بیانیه داشتند، حتما باید برای این بیانیه همایش‌های متعددی در گوشه و کنار و زوایای کشور تشکیل شود و در جریانی که در توصیه‌های اساسی داشتند، رسالت اصلی ما را در این انقلاب معین کردند.
 
علم الهدی با اشاره به اینکه نکات برجسته و توصیه‌های رهبر در حدی است که در خطبه نماز جمعه نمی‌گنجد، تصریح کرد: اما این اقتضا می‌کند جوانان ما که مخاطب اصلی بیانیه هستند، در تشکل‌های گوناگون در مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها و تمام کشور همایش‌هایی تشکیل داده و نکات این بیاینه را تفسیر و تحلیل کرده، راه را در زندگی خود در این 40 ساله دوم پیدا کنند و از راهی رهبر حکیم ما نشان می‌دهد، این 40 ساله دوم را طی کنند.

آقا دارند می‌آیند، باید آماده شویم
 
امام جمعه مشهد بیان کرد: مقام معظم رهبری در این بیانیه دو آرمان برای 40 ساله دوم انقلاب تعیین کردند. این آرمان‌ها باید نصب العین ما باشد. آرمان اول، تمدن‌سازی اسلامی است. تمدن‌سازی اسلامی رسالتی بوده که تنها مسئولیت آن متوجه کارگزاران کشور و سیاست‌گذاران نظام نیست، تمدن‌سازی اسلامی رسالتی بوده که متوجه یکایک ما است. ما باید تمام شئون زندگی خود را اسلامی کنیم. اگر ما تمام شئون زندگی خود اسلامی کرده و به اسلامیت تمام آن‌ها کوشش کنیم، تمدن اسلامی محقق می‌شود.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: آرمان دوم آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما است. این تعبیری که مقام معظم رهبری از وجود اقدس امام زمان(عج) و ولایت ایشان به عنوان ولایت عظما فرمودند، مساله زیادی دارد. اول اینکه فرمودند باید برای طلوع خورشید ولایت عظما وجود امام زمان(عج) آمادگی پیدا کنیم، بشارتی است که بر حسب محاسبه‌ها و تحلیل‌های وضع دنیا بیان می‌کنند که تشریف‌فرمایی آقا نزدیک شده که 40 سال دوم به ظهور حضرت و فرج متصل خواهد شد که آرمان دوم این انقلاب در رسالت اجرایی 40 ساله دوم آماده شدن برای دیدن جمال امام زمان(عج) است.
 
وی خاطرنشان کرد: نکته دوم تعبیر مقام معظم رهبری از ولایت معصوم به ولایت عظما که خورشید آن وجود اقدس امام زمان(عج) بوده که تبیین‌کننده این واقعیت است که مساله حاکمیت ولایت فقیه که در 40 ساله اول انجام گرفت و 40 ساله دوم باید به کمال خود برسد، مقدمه حاکمیت جهانی امام زمان(عج) است. اگر ولایت معصوم(ع) ولایت عظما بوده، ولایت فقیه در مقابل او ولایت صغری و مقدمه برای ولایت عظما است.
 
علم الهدی گفت: مقام معظم رهبری حجت امام زمان(عج) است که حجت امام زمان(عج) بیان می‌کند 40 ساله دوم آماده شوید که آقا را می‌بینید. این حرف و تعبیر از یک فرد معمولی نیست، از من طلبه روضه خوان نیست که برای ارضای احساسات بگویم، این حرف از دو  لب حجت امام زمان(عج) به عنوان آرمان دوم انقلاب در 40 ساله دوم صادر شد. آقا دارند می‌آیند، باید مهیا شویم، همه ما باید این آمادگی را پیدا کنیم.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین