کد خبر: ۵۷۷۷۴۲
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
روزنامه فرانسوی «لو موند» نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه از پوشیدن گردنبند نماد جلیقه زرد‌ها در یک نشست ویژه زنان در شهر «ژیروند» امتناع کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
روزنامه فرانسوی «لو موند» نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه از پوشیدن گردنبند نماد جلیقه زرد‌ها در یک نشست ویژه زنان در شهر «ژیروند» امتناع کرد.
 در این نشست، یکی از حاضران به نام «ناتالی» از مکرون خواست که این گردنبند را به عنوان 'همبستگی دولت با جلیقه زردها' بپوشد امانوئل مکرون این هدیه را قبول می‌کند، در حالی که حاضر به پوشیدن آن نیست.
مکرون خطاب به این فعال حوزه زنان گفت: 'من این حق را دارم لباس جلیقه زرد‌ها را نپوشم. '

رئیس دولت فرانسه در این نشست به مدت سه ساعت به بسیاری از سوالات حاضران پاسخ داد؛ این سوالات، عمومی و در زمینه‌های سازمان‌های دولتی و خدمات عمومی، هزینه‌های عمومی، محیط زیست و مسائل اجتماعی و زنان بود.
لوموند نوشت: تا آخرین لحظه مشخص نبود که امانوئل مکرون در یک 'مناظره بزرگ زنانه' که روز پنجشنبه، ۲۸ فوریه، که توسط برانژر کوییرد (Bérangère Couillard) نماینده جمهوری خواه مجلس ملی فرانسه در منطقه ۷ منطقه ژیروند سازماندهی شده بود شرکت کند، اما او شرکت کرد و به سوالات شرکت کننده‌ها هم پاسخ داد.
در این نشست که مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان در دولت جدید فرانسه نیز در آن حضور داشت، موریه بیشو مربی تخصصی مرکز اطلاعات و مشاوره جنسیتی (CACIS) هم درباره آموزش مسائل جنسی در مدارس پرسید.

 اعتراض‌های جلیقه زرد‌ها که از ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۸ و در اعتراض به افزایش مالیات بر سوخت آغاز شد و به تدریج شکل اعتراضی به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه به خود گرفت شنبه گذشته پانزدهمین هفته خود را پشت سر گذاشت.

منبع: خبرگزاری ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین