کد خبر: ۵۷۸۰۴۵
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
ترامپ در اظهاراتی با تمجید از اقدامات خود، در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران گفت: مسیر خیانت و اشتباه رؤسای جمهوری پیشین را تغییر دادم!
آفتاب‌‌نیوز :
رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد که سال ها مسیر خیانت و اشتباه پیشینیان به کشور را تغییر داده و آمریکا را در اولویت قرار داده است.

دونالد ترامپ روز شنبه در جمع اعضای اتحادیه محافظه کاران آمریکا با بیان اینکه نخستین سخنرانی سیاسی خود را در این اتحادیه شروع کردم، گفت: پس از چهارمین سخنرانی بود که برای انتخابات ریاست جمهوری اقدام کردم.

ترامپ افزود: جنبش و آینده ما در کشور ما ظرفیت بی نهایتی دارد. کاری که با یکدیگر کردیم هرگز در تاریخ نه فقط آمریکا شاید در تاریخ جهان انجام نشده است. از همه جا آمدند و کاری که در 2016 انجام دادیم، هرگز چنین انتخاباتی پیش از آن انجام نشده بود و بار دیگر با تعداد بالاتری در انتخابات 2020 تکرار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همه ما باید تحمل می کردیم، 17 جمهوریخواه به اضافه من حضور داشتیم. بیشتر من محافظه کار بودم تا یک جمهوریخواه. مردم متوجه این مساله نبودند. فکر می کنم با کاری که درباره دیوان عالی قضایی کردیم، متوجه شده اند.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان این که دمکرات ها با شنیدن این حرف ها دیوانه می شوند، اضافه کرد: می شنیدیم که امکان ندارد به 270 رای الکترال برسیم، بهتر است که پایان یافته تلقی کنیم اما ما 270 رای الکترال نگرفتیم بلکه آن 306 رای بود.

ترامپ با بیان اینکه بسیاری از شرکت های اتومبیل سازی به میشیگان بازگشته اند و به این کار ادامه می دهند، اظهار کرد: فکر می کنم در 2020 بهتر از این اقدام خواهیم کرد. به آماری دست می یابیم که تا کنون مردم ما ندیده اند. آنهایی که اینجا هستند در خط مقدم دفاع از منافع و ارزش های آمریکا و بازپس گرفتن میراث غنی کشورمان هستند.

وی گفت: به کمک شما مسیر سال ها خیانت و اشتباه را تغییر می دهیم. طبقه حاکم، خیانت های جدی به کشور روا داشته اند به گونه ای که تنها کشورهای خارجی را به بهای گزافی ثروتمند کردند. آمریکا اصلا در اولویت قرار نداشت. آن روزها مدت ها است به سر آمده است.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: آمریکا بار دیگر مورد احترام قرار گرفته است و جهان این را می داند. وقتی با رئیس جمهوری های جهان ملاقات می کنم می دانند که آنچه که اتفاق می افتد، نمی توانند باور کنند که نه تنها در دوره اوباما بلکه پیش از او، کاری انجام می دادند که مورد اعتراض قرار نمی گرفت.

ترامپ روابط خود با رئیس جمهوری چین را خوب توصیف کرد و ادامه داد: در دیدار با شی گفتم چطور توانستید این همه کار خلاف و ضد آمریکایی انجام دهید، او گفت کسی نخواسته بود شیوه کارمان را عوض کنیم. وقتی که 40 درصد تعرفه به اتومبیل های صادراتی ما وضع می کنند ما هیچ تعرفه ای بر کالاهای آنها اعمال نمی کردیم.

وی اضافه کرد: وقتی تعرفه های آنها را از 10 به 25 درصد و بعد هم به 40 درصد افزایش می دادند، هیچ کسی با آن ها تماس نگرفت و اجازه دادند وضع همان طور بماند. ما باید همین رفتار را نسبت به آنها انجام می دادیم اما این کار را نکردیم.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه چینی ها حتی نمی خواستند با دولت های پیشین مذاکره کنند، اظهار کرد: قوانین مربوط به گذشته وقتی که کشور ما به راستی ثروتمند بود را پیدا کردم، قوانین تعرفه ها را بیرون کشیدم اما باید خاک روی آن را پاک می کردیم تا ببینیم قوانین چیست.

ترامپ یادآور شد: خوشبختانه اعتبار این قوانین پایان نیافته بود. دیدم که بر اساس مقررات سال 1938 می توانیم چنین کاری انجام دهیم. پس از آن بحث و مذاکره شروع شد. دوره مشکلی بود؛ برای اینکه این همه پول داشتیم اما نمی دانستیم که باید با آنها چه کار کنیم.

وی تصریح کرد: نمی توانیم اجازه دهیم کشورها بر عکس منافع ما ثروتمند شوند. من الان از روی متن نمی خوانم، همین طوری هم انتخاب شدم آنچه که نوشته بودند را نمی خواندم. اگر از چارچوب آنچه که تاکنون بوده است خارج نشویم، کشور ما پس رفت خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به لایحه سبز دمکرات ها تاکید کرد: دمکرات ها باید آن را پیش ببرند و کشور ما به آن نیاز دارند. نه هواپیما، نه انرژی و نه برقی در کار نیست اگر باد نوزد. 

ترامپ با تمسخر این لایحه گفت: عزیزم نگاه کن باد می وزد، می خواهم تلویزیون نگاه کنم. چون در غیر این صورت برقی نخواهیم داشت.

وی بار دیگر به اعمال تعرفه ها اشاره کرد و افزود: ما نیروها را بازسازی کردیم و کار تعرفه ها را تمام کردند. می خواهم واژه ای استفاده کنم اما بانوی اول آمریکا می گوید که از این کلمات استفاده نکنم. اگر این کار را انجام دهم آن گاه رسانه ها شماتت می کنند چون اخبار جعلی می سازند.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: اگر جوک بگوییم، اگر با جمعیت حاضر شوخی کنیم یا با 25 هزار نفر در ورزشگاه یک جمله درباره روسیه بگوییم به سرعت درباره ایمیل های هیلاری کلینتون صحبت می شود، آنها هم می گویند لطفا ایمیل را منتشر کنید.

ترامپ اضافه کرد: ناگهان سی ان ان و رسانه های جعلی می گویند که ترامپ از روسیه خواسته است به دنبال ایمیل های کلینتون برود. این آدم ها بیمارند. آنها بازی ها را کاملا می شناسند و به صورت کثیف تر از هر زمانی انجام می دهند.

وی با بیان اینکه پیش از این 500 میلیارد دلار در تجارت با چین از دست داده ایم، گفت: اکنون بیش از 250 میلیارد دلار در اختیار داریم که تعرفه 25 درصد اعمال کنیم. البته من عجله ای ندارم چون اکنون هم وضع ما مناسب است.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: تبانی با روسیه هرگز وجود نداشته است از این رو دمکرات ها به دنبال بررسی سوابق اقتصادی من هستند. این آدم ها بیمارند. چند روز پیش شیف نماینده کالیفرنیا در مجلس را دیدم که درباره بررسی سوابق اقتصادی من صحبت کرد در حالی که پیش از این درباره تبانی با روسیه حرف می زدند.

ترامپ با بیان اینکه بهترین انتخابات را داشته ایم، ادامه داد: بله کسانی بودند که باختند و بعد هم کسانی در سرکار می مانند که نباید باشند و سعی می کنند با حرف های اشتباه شما را کنار بگذارند. وزیر دادگستری از تحقیقات مولر خود را کنار کشید. رابرت مولر 13 دمکرات خشمگین را در کمیته تحقیقات قرار داد.

وی با بیان اینکه یکی از آن ها درگیر بنیاد هیلاری کلینتون است، اظهار کرد: یکی دیگر بدترین شهرت را دارد. مولر پیش از این می خواست رئیس اف بی آی شود و همه این را می دانند البته این شغل را به او ندادم. جیمز کومی دوست صمیمی مولر است البته به جز برخی از تضاد منافعی که دارند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: وزیر دادگستری خودش را از تحقیقات مربوط به تبانی با روسیه کنار می کشد و من در آن زمان او را اخراج نکردم. وزیر دادگستری ضعیف بود و کاری نکرد، کسی که رای نگرفت نامه فاجعه باری را درباره جیمز کومی رئیس سابق اف بی آی می نویسد. تمام دمکرات ها و جمهوریخواهان همان زمان گفته بودند که کومی باید اخراج شود.

ترامپ با بیان اینکه کومی مرد بسیار بدی است، ادامه داد: دو حزب واقعا از کومی متنفر بودند. به بانوی اول آمریکا گفتم که می دانید خبر خوب چیست؟ این کاملا دو حزبی خواهد بود و بنابراین کومی را اخراج کردیم.

وی اضافه کرد: همان روز رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری خواستار استعفای کومی شده بود. یادم نمی آید که دمکرات ها از این کار ناراضی بوده باشند. ما الان در باتلاق واشنگتن هستیم. ما در حال پیروز شدن هستیم و دمکرات ها می بازند. 

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه سارا هاکابی سخنگوی کاخ سفید می گوید که مطرح نکن اما می گویم که اگر توضیح ندهم چگونه مردم می فهمند، گفت: روزنامه نگار واشنگتن پست در انتخابات 2016 ساعت ها پیش از سخنرانی من عکسی از سالن خالی استفاده کرد در حالی که جمعیت واقعی در زمان سخنرانی مرا نشان ندادند.

ترامپ افزود: اگر یک محافظه کار این کار را می کرد، همان روز اخراجش می کردند به خاطر اینکه خبر جعلی بود. همین کار را در مراسم تحلیف من انجام دادند. تصاویری را نشان می دادند که ساعت ها پیش از این مراسم گرفته بودند.

وی به میزان اشتغال در آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: وضعیت اشتغال در حال حاضر بهتر از هر زمان دیگر است. چرا رسانه ها این قدر از این مساله ناراحت هستند. ما حدود 30 هزار مقررات دست و پا گیر فدرال را کنار گذاشتیم که یک رکورد در آمریکا است.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه اصلاح و کاهش مالیات را انجام دادیم، اضافه کرد: خودمان را از شر مقررات مربوط به مراقبت های بهداشتی اوباما خلاص کردیم. باید به مراقبت های بهداشتی عالی دست یابیم. 

ترامپ اظهار کرد: بزرگترین میدان نفت را به تصویب رساندم. با کارگران ما خیلی بدرفتاری شده است، اعلام می شد که شرکت های اتومبیلی را به مکزیک تولید کنید و آن ماشین ها را بدون مالیات به آمریکا بیاورید. آن دوران به سر آمده است و در توافق جدید با مکزیک و کانادا این کار بسیار مشکل شده است.

وی ادامه داد: چگونه می توانند چهار هزار کارگر را اخراج کنند و به مکزیک ببرند. پیش از این به آنها انگیزه می دادیم که آمریکا را ترک کنند و آمریکا در اولویت نبود. ما شرکت های خوبی داریم که به کشورمان باز می گردند.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به ساخت دیوار مرزی با مکزیک گفت: این دیوار را به پایان می رسانیم. البته کسانی هستند که ساخت این دیوار را دوست ندارند. میزان بیکاری به 3 درصد کاهش یافته است چرا که کارخانه ها به کشور بازگشته اند و آنها به کارگر نیاز دارند.

ترامپ افزود: کارگرها باید به صورت قانونی و متکی به شایستگی های خود به کشور وارد شوند. آنها باید کسانی باشند که کشور ما را دوست دارند. همین الان در کنگره کسانی را داریم که از کشور ما متنفر هستند و می توانم اسم همه را بگویم.

وی با بیان این که صحبت های آنها باعث تاسف است، ادامه داد: از آنها بپرسید که خودتان برای کشور چه کار کردید، برخی در کشورهای خودشان وضع خوبی نداشتند. به هرحال ما به کارگر نیاز داریم و باید به آمریکا بیایند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: من هوادار تجارت آزاد و منصفانه هستم. سال ها پیش حدود 800 میلیارد دلار در زمینه تجاری از دست دادیم. فکر می کنم این سناتورها آدم های خوبی هستند اما بعضی هایشان را نمی فهمم. می گفتند که هند تعرفه های زیادی بر کالاهای ما وضع می کند.

ترامپ با بیان اینکه هند بر صادرات موتور سیکلت ما تعرفه 100 درصدی وضع می کرد، اظهار کرد: ما بر واردات از هند تعرفه ای قرار نمی دادیم، از این رو می خواهم که تعرفه ها کاملا متقابل باشد. باید با این سناتورها صحبت کنیم تا به تصویب توافق کمک کنند.

وی ادامه داد: من به هند گفتم 25 درصد تعرفه اعمال می کنم. هندی ها تعرفه 100 درصدی وضع می کنند من به سناتورها می گویم که حداقل 25 درصد تعرفه وضع کنیم، آنها می گویند که این تجارت آزاد نیست. اینها از کجا آمده اند؟ 

**کره شمالی 

رئیس جمهوری آمریکا درباره دیدار با رهبر کره شمالی در ویتنام هم گفت: ما رابطه خوبی با وی داریم، جالب است که مقامات دولت پیشین می گویند که ترامپ نباید این کار را انجام دهد. آنها میلیاردها دلار به کره شمالی داد و در عوض هیچی نگرفت اما تا کنون چیزی به آنها نداده ایم.

ترامپ افزود: اگر همه چیز درست انجام شود، ممکن است در آینده تصمیماتی بگیریم اما این نباید منحصر به ما شود و کشورهای دیگر هم باید شرکت کنند. 

وی با تاکید بر اینکه باید از میز مذاکره خارج می شدم، ادامه داد: این توافق مطلوب نبود. من دوست ندارم توافقی که سیاستمداران فقط برای اینکه توافقی داشته باشند انجام می دهند را تکرار کنم. من توافقی را می خواهم که کار ساز باشد.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: اما دیگر آزمایش موشکی و هسته ای از سوی کره شمالی در کار نیست و افراد بسیار خوبمان به کشور بازگشتند. من درباره اوتو( دانشجوی آمریکایی کشته شده در کره شمالی) تحت فشار هستم. از یک سو باید مذاکره کنم و از سوی دیگر خانواده اوتو که آنچه بر سر او آمد واقعا تاسف بار است.

ترامپ یادآور شد: در روزهای آخر دولت اوباما راکت ها و آزمایش های هسته ای به راه بود و انفجارها هسته ای باعث می شد که حتی کوه ها به زلزله در می آمد. ما پیشرفت زیادی کردیم و به دستاوردهای زیادی در آینده به دست می آوریم. باید از میز مذاکره خارج می شدیم.

وی ادامه داد: کره ای ها بیانیه ای دادند که حاضرند در زمینه تحریم ها، چیزهای کمتری را بپذیرند. در مذاکرات این اتفاق نیفتاد اما می توانیم ببینیم که از همین جا مذاکرات در حال انجام است. کره شمالی می تواند آینده اقتصادی درخشانی داشته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال تصریح کرد: بدون توافق و داشتن تسلیحات هسته ای آینده خوبی نخواهد داشت. باید ببینیم چه پیش خواهد آمد. در روزهای اخیر چیزهای فراوانی یاد گرفتیم و آینده ای بسیار قوی خواهیم داشت.

ترامپ با بیان اینکه در سال های پیش رهبران آمریکا عذرخواهی می کردند، گفت: من اهل عذرخواهی نیستم. رئیس جمهوری هستم که از آمریکا حمایت می کند. پس از سال ها ساخت کشورهای خارجی، کشور خودمان را می سازیم و این کار را با دستان، کارگران و مواد آمریکایی انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین