کد خبر: ۵۷۸۲۰۷
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
«مارک فراتینی» معاون «برنارد تاپیه» رئیس اسبق باشگاه المپیک مارسی در فاصله سال های 1986 تا 1994، در مصاحبه ای به ارتکاب به جرایمی از جمله تبانی و مسموم کردن بازیکنان حریف اقرار کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
 روزنامه آ. اس اسپانیا روز یکشنبه نوشت:«مارک فراتینی» تاجر پر آوازه فرانسوی، سیاستمدار و معاون اسبق باشگاه المپیک مارسی فرانسه در مصاحبه ای افشاگرانه با لوموند پرده از رسوایی های رخ داده در زمان حضور وی در این تیم فرانسوی پرده برداشت.

فراتینی در زمان حضور «برنارد تاپیه» در راس باشگاه المپیک مارسی سمت معاون باشگاه را بر عهده داشت؛ دورانی که این باشگاه به اولین و آخرین قهرمان فرانسوی لیگ قهرمانان اروپا در سال 1993 بدل شد.

و حالا پس از گذشت 25 سال از آن دوران، فراتینی به رشوه دادن به داوران و مسموم کردن بازیکنان تیم های حریف که با دستور مستقیم تاپیه انجام می شده است، اعتراف کرد.

در این مصاحبه، فراتینی مدعی شد که پیش از بازی مقابل پاری سن ژرمن به داوارن رشوه داده و با تزریق داروهای شیمیایی مختل کننده فعالیت مغز، بطری های آب پلاستیکی تیم حریف را مسموم کرده است.

وی در این خصوص اظهار داشت: در یک مورد مستقیما در فرآیند خرید داور بازی دخالت داشتم؛ در بازی مقابل پی اس جی در پاریس.

فراتینی ادامه داد: علاوه بر این، بازیکنان حریف در آن دیدار توسط داروی روان گردان «هالدول» مسموم شده و تعادل خودشان را از دست می دادند؛ ما این دارو را با استفاده از سرنگ هایی بسیار ریز به بطری های پلاستیکی تزریق کردیم؛ در حقیقت هر ماده خوراکی که می توانست توسط بازیکنان تیم حریف مصرف شود، مسموم شد.

فراتینی در ادامه اتهامات مطرح شده در خصوص مسموم کردن بازیکنان تیم رن پیش از پیروزی 5 بر یک مارسی مقابل آنها را نیز تایید کرد.

مدیران باشگاه رن در آن دوران مدعی شدند که «ماریو بالتازار» مهاجم و «پاسکال روسو» گلر این تیم در هتل نوشیدنی پرتقال مشکوکی را مصرف کرده اند که منجر به خواب آلودگی آنان در حین پرواز به مارسی و در زمان برگزاری بازی شده است.

با این حال، تاپیه در مصاحبه با روزنامه لو پاریزین اتهامات وارده را قویا تکذیب و فراتینی را به دلیل «باز کردن موضوعی که 30 سال سربسته بوده» مورد انتقاد قرار داد.

تاپیه که مالکیت روزنامه لا پراوینس فرانسه را در اختیار دارد، تاکید کرده بود: افراد نادانی وجود دارند که می خواهند این حرف را باور کنند چرا که این موضوع آنها را خوشحال می کند و در سوی دیگر افراد با وجدان هستند؛ افرادی که درک می کنند این اتهامات صرفا برای ایجاد بلوا مطرح شده است.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین