کد خبر: ۵۷۸۲۱۹
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۴
سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت گفت: سه تن از اعضا یک باند حرفه ‌ای که در شمال و شمال شرق تهران سرقت ‌های میلیاردی می کردند، دستگیر شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
سرهنگ عباس مرادی در این خصوص اظهار داشت: چندی قبل مردی با مراجعه به کلانتری 164 قائم از وقوع سرقت خانه ‌اش خبر داد و تیمی از ماموران تجسس کلانتری برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که پنج مرد در حالی که صورت‌هایشان را با پارچه پوشانده بودند وارد ساختمان شده و پس از تخریب در ورودی یکی از واحدها دست به سرقت لوازم با ارزش داخل خانه زدند و در آخر یک گاو صندوق را روی پتو قرار داده و آن را به بیرون کشانده‌ اند.

مرادی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی تیم کلانتری قائم پی ‌بردند که دزدان با یک دستگاه خودرو دنا از صحنه سرقت فرار کرده اند که در بررسی ‌های بعدی مشخص شد خودرو متهمان سرقتی است.

وی اظهار داشت: ماموران تجسس در بررسی‌ ها متوجه شدند که سارقان قبل از ورود به داخل ساختمان از دو زن برای زنگ زدن خانه کمک گرفته و در صورت جواب ندادن اهالی داخل خانه با اطمینان از خالی بودن خانه وارد ساختمان شده‌اند.

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت عنوان کرد: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه پرونده ای دیگر مبنی بر وقوع سرقت از منزلی در کلانتری قائم تشکیل شد و در این پرونده سارقان وقتی در مقابل سرایدار ساختمان قرار می‌گیرند با تهدید سلاح سرد وی را مجبور به ساکت شدن می‌‌کنند و سپس نقشه سرقت را به اجرا می‌گذارند.

وی گفت: با توجه به افزایش وقوع سرقت‌، ماموران به صورت نامحسوس شروع به گشت زنی در محل‌های مورد نظر کردند تا اینکه شامگاه چهارشنبه هشتم اسفند ماه سال جاری ماموران در شهرک لاله با خودرو دنا با دو سرنشین مرد و یک زن روبه رو می‌شوند.

وی افزود: ماموران با تحت نظر قرار دادن متهمان زمانی که زن جوان برای زنگ زدن خانه‌ها از خودرو پیاده می شود وارد عمل شده و دو مرد و زن جوان را دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل می کنند.

سرکلانتر یکم بیان داشت: متهمان در بازجویی اولیه ضمن اعتراف به جرم ارتکابی اقرار کردند که تعدادی اموال مسروقه در مخفیگاهشان پنهان کرده اند که تیم عملیات کلانتری ضمن هماهنگی با مقام قضائی به مخفیگاه متهمان اعزام که در بررسی خانه آنها تعدادی وسایل سرقتی به دست آوردند.

مرادی گفت: متهمان در بازجویی های انجام شده به 50 سرقت در شمال شرق تهران اعتراف کردند که در همان تحقیقات ابتدایی از دو مال باخته مشخص شد نزدیک به یک میلیارد و 500 میلیون تومان از خانه‌ های آنها سرقت شده است.

وی افزود: متهمان برای تحقیقات بیشتر دراختیار ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌ اند و تجسس‌ها برای دستگیری دیگر اعضای باند ادامه دارد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین