کد خبر: ۵۷۸۲۳۵
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶
رئیس هیأت مدیره شنوایی بخشی شفا (بخشش)، با اشاره به اینکه ایران یکی از بزرگ ترین مراکز کاشت حلزون در دنیا است، گفت: ۱۰ هزار کاشت حلزون از سال ۷۲ به همت خیرین در کشور انجام شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
محمد تقی خورسندی آشتیانی، عصر یکشنبه در همایش روز جهانی شنوایی در مرکز همایش‌های رازی، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۱ مرکز کاشت حلزون در سراسر کشور وجود دارد و خدمات لازم را در این زمینه به بیماران ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حذف هزینه کاشت حلزون بسیار بالاست و و پروتز آن رقمی معادل ۸۰ میلیون تومان هزینه دارد، گفت: خوشبختانه بخش اعظم این هزینه را دولت برای بیماران پرداخت می‌کند و تنها ۶ میلیون تومان آن توسط خانواده بیمار پرداخت می‌شود که حتی گاهی خیرین نیز به این بخش ورود یافته و این شش میلیون تومان نیز توسط آنها پرداخت می‌شود.

رئیس هیئت مدیره بخشش با بیان اینکه تاکنون ۱۰ هزار نفر از سال ۷۲ تا کنون در سراسر کشور کاشت حلزون به همت مؤسسه بخشش برای آنها انجام گرفته است، ادامه داد: ایران یکی از بزرگترین کشورهای کاشت حلزون دنیا به شمار می‌رود و جزو ۱۰ کشور برتر جهان در این زمینه است.

خورسندی آشتیانی گفت: به همت مؤسسه بخشش تاکنون اقدامات زیادی برای کمک به افراد ناشنوا و کم شنوا صورت‌گرفته و در زمینه پیشگیری از ناشنوایی نیز برنامه‌های وسیعی از جمله غربالگری و تست‌های ژنتیک برای خانواده‌ها انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: در حال حاضر خیرین و پزشکان زیادی با مؤسسه بخشش همکاری داشته تا در جهت درمان و کمک به بیماران مشکل ناشنوایی و کم شنوایی اقداماتی انجام شود و مسیری که در این مؤسسه پیش‌رفته است به راه علمی بوده که خوشبختانه با موفقیت‌های زیادی همراه شده است.

منبع: مهر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین