کد خبر: ۵۷۹۴۳۰
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹
رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بانک سپه با ادغام پنج بانک و موسسه اعتباری، بانکی قوی و ارایه دهنده خدمات بهتر در عرصه نظام بانکی خواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز :
عبدالناصر همتی در همایش تبیین سیاست‌ها و فرآیندهای اجرایی طرح ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح با تبیین شرایط کشور و اشاره به اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه، موضوع ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح را امری حساس و ویژه خواند و گفت: علی‌رغم فشار دشمنان در همه زمینه‌ها به‌ویژه در جنگ اقتصادی تصمیم خوب و تاریخی برای ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح گرفته شده است.

وی افزود: انجام این طرح با حجم عملیات و نیروی انسانی این شش بانک و با در اختیار داشتن ۱۸ درصد از منابع نظام بانکی قطعا کاری بزرگ و ماندگار در تاریخ نظام بانکی خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی از نهایی‌شدن طرح ادغام بعد از چهار ماه خبر داد و گفت: پس از چهار ماه مقدماتی، ادغام نهایی و شاهد تشکیل بانک سپه جدید با قدرت و توانایی بیشتری خواهیم بود.

همتی با اشاره به ظرفیت‌های بانک سپه و سایر بانک‌های ادغامی از همه دست‌اندرکاران این طرح خواست با استفاده از ظرفیت بانک‌های ادغامی برای پیشبرد هر چه بهتر این طرح اقدام کنند.

رئیس کل بانک مرکزی دلیل انتخاب بانک سپه به‌عنوان راهبر طرح ادغام را قدمت و توانایی مالی و فنی این بانک برشمرد و تصریح کرد: بانک‌سپه از نظر مالی بنیه قوی و قابل توجهی دارد که اطمینان خاطر خوبی برای بانک مرکزی در زمینه ادغام ایجاد کرده است.

همتی با اشاره به تحریم‌ها و فشارهای ناشی از تامین مالی اقتصاد توسط نظام بانکی اظهار کرد: شبکه بانکی علی‌رغم مواجهه با مشکلات متعدد، در عرصه تامین مالی و انجام پروژه‌های کلان اقتصادی اقدامات چشمگیر و موثری انجام داده که کارنامه نظام بانکی را قابل دفاع کرده است. 

همتی ضمن اینکه از هیات مدیره و مدیران عامل بانک‌های ادغامی خواست به سرعت مجامع خود را برگزار کنند، افزود: حفظ حقوق مشتریان و شهروندان بانک‌های ادغامی باید در اولویت بانک‌سپه و بانکهای ادغام شونده قرار داشته باشد. 

وی اضافه کرد: هیات‌مدیره و مدیران عامل باید به موضوع ادغام با دید پروژه نگاه کنند و در احصای دارایی‌ها و بدهی‌های این بانک‌ها نهایت دقت را صرف کنند. 

همتی به کارکنان بانک‌های ادغامی اطمینان داد که در بانک سپه نوین فضای خدمت برای همه وجود دارد و کارکنان نباید از این بابت دغدغه‌ای داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بانک مرکزی همچون گذشته حامی بانک‌ها و موسسات اعتباری است و در این طرح نیز با تمام توان وارد شده است.

ایلنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین