کد خبر: ۵۷۹۶۰۶
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴
جامعه اسلامی دانشجویان طی نامه‌ای از آیت الله آملی لاریجانی دعوت کرد تا با حضور در یکی از دانشگاه‌های کشور به نقدها، شبهات، سوالات و مطالبات پیرامون دوره چندین ساله خویش پاسخ دهد.
آفتاب‌‌نیوز :
متن بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به آیت الله آملی لاریجانی به این شرح است:

کُونَا لِلظَّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْنا

حضرت آیت الله آملی لاریجانی؛

ریاست محترم سابق قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

پس از سالها تلاش و خدمت جنابعالی در مقام ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، هم اکنون آسوده خاطر از رنج بر دوش گرفتن مسئولیت سنگین ریاست بر مجموعه قضا، با تمامی پستی‌ها و بلندی‌ها، مشکلات ونارسایی‌ها و سختی‌ها و بعضاً ناکارآمدی‌ها تشکر جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور را پذیرا بوده و ما را خیرخواه خویش بدانید که حسن نیت ما را در تعاملات فیمابین آن قوه و جامعه اسلامی دانشجویان با همت جنابعالی و مجموعه قوه قضائیه به عینه بر شما اثبات گشته است.

جناب آقای آملی لاریجانی از ما بپذیرید که خستگی شما را تسکینی نیست جز رسیدگی به امور پسینی خدمت در قوه مذکور به ترتیبی که لازم است بتوانید پاسخگوی تحولات و عملکرد دوران مسئولیت باشید، چرا که لازم است نه به پیروی از ازمنه گذشته در نبود سیستم و تفکر صحیح اطلاع رسانی و شفاف سازی درست، اصولی و علمی؛ بلکه با عنایت به رشد روزافزون سطح سواد سیاسی افکار عمومی و نیز با عنایت به مسئولیت مسئولین حکومت اسلامی در گزارش دهی به مردم و گره گشایی از شبهات ایجاد شده در اثر عقده‌ها و حقدهای داخلی و خارجی امری است بسیار لازم و در خور توجه. البته جنابعالی نیز بحرانهای ایجاد شده در اثر اطلاع رسانی‌ها و جنگ‌های روانی ایجاد شده برای مسموم نمودن فضای آرام جامعه با نشراکاذیب و مغالطات و البته با ترکیب واقعیات غیر قابل قبول ولی موجود در عرصه قضایی کشور را موید این ادعای ما میدانید.

مطمئناً با حضور ده‌ها سال در سیاست و با بینایی تمام بر زیر و بم‌های پس و پیش مسئولیت ها در دادگاه عدل الهی و مردم، می‌دانید هم اکنون که مسئولیت را واگذار نمودند میزان انتقادات نسبت به دوره مسئولیت جنابعالی افزونتر خواهد گردید، و از طرفی افزایش دشمنی‌های نااهلان به انقلاب در اثر برخی اقدامات شجاعانه قوه مزید بر علت نیز خواهد شد.

حضرت آیت الله لاریجانی، حتما به فراخور حضورتان در عرصه‌های کلان مدیریتی مملکت، مطمئناً عکس العمل جنابعالی در برخورد مناسب با منتقدین‌تان در دوران فراغت از ریاست بر قوه، می‌تواند الگویی برای مدیران و مسئولین کنونی و نسل‌های آینده باشد. شفاف‌سازی نقدهای وارده بر پیکره سیستم قضایی کشور و پاسخگویی به آنها ضامن استمرار انقلاب و تحکیم ساخت درونی نظام، معرفی مدیران طراز انقلاب در ثبات رای انقلابی و خوش‌خلقی و از سویی رواج فرهنگ پاسخ گویی در این بلبشوی قانونگریزی و ضعف نظارتی کشور خواهد گردید.

مسئولیت و جایگاه شما بسیار سنگین است و این نیازمند چیزی جز صبر و بزرگمنشی نیست. حتما تایید می‌نمایید که مسائل بسیاری همچون مبارزه با فساد، تبیین چرایی مقابله با برخی افراد و گروهایی که مظلوم‌نمایی را وسیله‌ای برای تشویش اذهان عمومی می‌کنند، نیازمند توضیح بر امت قهرمان می‌باشند.

حضرت آیت الله آملی لاریجانی بر این اساس جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور رسماً از شما دعوت می‌نماید تا به اختیار و در موعدی نزدیک در یکی از دانشگاه‌های کشور و نه برای یکبار، حضور به هم رسانده و به نقدها، شبهات، سوالات و مطالبات پیرامون دوره چندین ساله خویش پاسخ فرمایید. جامعه اسلامی دانشجویان آماده ایجاد بستری مناسب و در فضایی علمی و غیر سیاست زده برای برگزاری چنین گفت‌وگویی است.

با استدعاء پیروزی و سعادت از خداوند منان برای ملتی بزرگوار.

و من الله التوفیق
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین