کد خبر: ۵۸۱۰۸۸
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
یک روزنامه آمریکایی گزارش کرد، بانک سرمایه‌گذاری آلمانی "دویچه بانک" درعرض چند دهه بیش از دو میلیارد دلار به دونالد ترامپ برای ساخت املاک وام پرداخت کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در گزارشی بر پایه مصاحبه با بیش از ۲۰ مقام بانکی نوشت، این بانک سرمایه گذاری چند ملیتی در حالی چند بار به ترامپ وام پرداخت کرده که قبلا چندین مورد اخطار تجاری علیه ترامپ مطرح شده بود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این گزارش درباره تاریخچه روابط میان ترامپ و این بانک در حالی مطرح  شده که کمیته‌هایی در کنگره آمریکا و دادستان کل ایالت نیویورک مشغول تحقیق درباره ارتباطات مالی ترامپ با دویچه بانک هستند.

بر اساس این گزارش نیویورک تایمز، ترامپ بارها در تلاش برای دریافت وام ازاین بانک در گزارش ثروت خود اغراق کرده است. به عنوان مثال یک بار زمانی که ترامپ تلاش داشته از دویچه بانک وامی برای ساخت یک آسمان‌خراش در شیکاگو دریافت کند ثروت خالص خود را سه میلیارد دلار گزارش کرده اما این بانک نهایتا به این نتیجه رسیده که ارزش ثروت خالص ترامپ ۷۸۸ میلیون دلار است.

نیویورک تایمز نوشت، دویچه بانک با این وجود در سال ۲۰۰۵ قبول کرد به ترامپ بیش از ۵۰۰ میلیون دلار برای پروژه‌اش وام بدهد و این تصمیم بعد از آن از سوی دویچه بانک اتخاذ  شد که ترامپ در جریان چند پرواز با جت شخصی‌اش تلاش کرده بود تا نظر مساعد بانکداران را جلب کند. 

در این گزارش تصریح شد، ترامپ سالها بعد و در سال ۲۰۱۰ مجددا برای گرفتن وام به سراغ دویچه بانک رفته تا بتواند بعدا با آن ملک تفریحی "دورال" را با زمین گلف و چشمه های معدنی آن به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار بخرد. در این زمان نیز دویچه بانک دوباره به این نتیجه رسید که ترامپ در اعلام ارزش ثروتش اغراق کرده و حتی ارزش برخی از املاکش را ۷۰ درصد بیشتر از ارزش واقعی آن اعلام کرده است.

با این وجود این بانک هم با پرداخت این وام و هم با پرداخت یک وام دیگر به ارزش ۴۸ میلیون دلار برای همان آسمان‌خراش در نیویورک که سال ۲۰۰۵ هم به آن وام داده بود، به ترامپ موافقت کرده است.

دویچه بانک همچنین طبق این گزارش در سال ۲۰۱۴ هم دوباره به این نتیجه رسید که ترامپ در تلاش برای دریافت وام به منظور خرید باشگاه راگبی "بوفالو بیلز" آمریکا دوباره در اعلام ثروتش اغراق کرده است.

منبع:ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین