کد خبر: ۵۸۳۰۳۰
تاریخ انتشار : ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
استاندار لرستان تاکید کرد: در حال حاضر سیل به طور کامل فروکش کرده و سیلاب در منازل وجود ندارد، اما حجم خرابی‌ها بسیار بالاست و هنوز اطلاعات دقیقی از روستاهای بین مسیر نداریم چراکه به هیچ وجه امکان دسترسی زمینی وجود ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :
سید موسی خادمی درباره آخرین وضعیت منازل و ساکنان منطقه پل‌دختر گفت: بخش غربی پل‌دختر که در سیل اخیر زیر آب رفت به هیچ وجه قابل سکونت نیست، لذا یکی از اولویت‌های ما ایجاد کمپ است. البته بخش شرقی منازل پل‌دختر مشکلی ندارد، اما بخش غربی نیازمند اسکان است و شاید تا زمان بازسازی و آبادسازی خانه‌ها باید این موضوع ادامه‌دار باشد.

او ادامه داد: از دیروز عصر که بارندگی‌ها کاهش پیدا کرد، احتمال کاهش حجم آب را می‌دادیم. برای دسترسی به پلدختر به روش‌های مختلف اقدام کردیم، که از حدود ساعت دو شب توانستیم از راه زمینی به آنجا از مسیر جدیدی دسترسی پیدا کنیم، در نهایت تعدادی نیروهای امدادی به آنجا وارد شدند.

استاندار لرستان با بیان اینکه امروز از اوایل صبح به محض روشن شدن هوا با بالگردی از منطقه بازدید کردیم، اظهار داشت: در حال حاضر سیل به طور کامل فروکش کرده و سیلاب در منازل وجود ندارد، اما حجم خرابی‌ها بسیار بالاست و هنوز اطلاعات دقیقی از روستاهای بین مسیر نداریم چراکه به هیچ وجه امکان دسترسی زمینی وجود ندارد و جاده اصلی پلدختر - خرم‌آباد به طور کامل از بین رفته و امکانی برای برقراری ارتباط نیست. 

خادمی ادامه داد: به طور میانگین همه روستاهایی که در این مسیر قرار دارند و در نزدیکی رودخانه قرار دارند به طور کامل زیر آب رفته بودند.

او با اشاره به اینکه اکثر خانه‌ها تخلیه شده‌اند، تصریح کرد: از همان لحظه اول، بالگردها شروع به خدمات‌رسانی و توزیع اقلامی مانند چادر و غذا کردند که از طریق هلال احمر تامین می‌شود و تعدادی بالگرد هلال احمر و ارتش و... در خرم‌آباد در حال انجام عملیات هستند.

استاندار لرستان افزود: قرار است تعداد دیگری بالگرد وارد شود که امیدواریم هرچه سریع‌تر وارد استان شوند زیرا تعداد نقاطی که باید به آنها خدمات رسانی شود بسیار زیاد است، لذا امیدواریم وضعیت هوا به گونه‌ای باشد که بتوانیم به مردم خدمات اولیه را برسانیم. به نظر تا مدتی خدمات رسانی‌ها ادامه خواهد داشت. 

خادمی با بیان اینکه ارتباطات تلفنی و مخابراتی هنوز کامل نیست، خاطرنشان کرد: همکاران در حال تلاش‌اند و اکیپ‌های مخابراتی در آنجا مستقر هستند و امیدواریم هرچه سریع‌تر بتوانیم ارتباط کامل را با آنجا برقرار کنیم. همچنین هنوز هم ارتباط کاملی با پلدختر نداریم.

او  با بیان اینکه در تلاشیم که از طریق آزادراه پل زال، ارتباط به پل‌دختر را برقرار کنیم، ابراز داشت: در حال حاضر وزیر راه و شهرسازی پیگیر این موضوع هستند و مجموعه وزارت راه و شهرسازی و راهداری هم دنبال آن هست که در جاهایی که از طریق جاده روستای پااعلم مشکلاتی وجود دارد، مشکلات را برطرف کنیم.

استاندار لرستان درباره نحوه توزیع اقلام بیان کرد: در حال حاضر برای توزیع اقلام بین روستاها مشکلی وجود ندارد، اما درباره توزیع بین روستاها به دلیل عدم ارتباط، باید این مسئله را مدیریت کنیم تا به همه روستا به ویژه روستاهایی که در حاشیه رودخانه نیستند اما ارتباط قطع شده، خدمات رسانی را داشته باشیم. 
ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین