کد خبر: ۵۸۳۰۶۰
تاریخ انتشار : ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
تاکنون همکاری و همراهی مردم عزیز باعث شده تا میزان آسیب های انسانی با توجه به حجم کم نظیر بحران فراگیر در کشور به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد.
آفتاب‌‌نیوز :
وزیر کشور گفت: با فروکش کردن بارندگی ها باید توجه ها معطوف به پیشگیری در استان خوزستان باشد. هنگام بحران و اضطرار هر لحظه فرصت طلایی برای نجات است و مردم مناطق درگیر بحران مطمئن باشند توصیه و درخواست مسئولان برای تخلیه فوری منازل اهمیت بسیاری در حفظ جانشان دارد.

عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: در کنار امداد به مناطق سیل زده باید تمرکز در پیشگیری را متوجه برخی مناطق خوزستان کرد که متاثر از طغیان رودخانه ها هستند.

وی ادامه داد: با فروکش کردن بارندگی حجم زیادی از آب در قالب سیلاب از ارتفاعات و سرریز سدها وارد رودخانه های پایین دست می شود که این امر موجب طغیان رودخانه ها و آسیب زدن به منازل و زمین های زراعی و محل نگهداری دام هموطنانی می شود که در نزدیکی رودخانه ها هستند لذا باید با اطلاع رسانی به موقع به هموطنان و ایجاد تمهیدات لازم فنی و تخصصی مانع وارد شدن آسیب به مردم شویم.

تخلیه سوسنگرد ضروری است

رحمانی فضلی تخلیه برخی مناطق حاشیه رودخانه های در حال طغیان در خوزستان به ویژه در مقطع زمانی فعلی منطقه سوسنگرد را ضروری دانست و گفت:تاکنون همکاری و همراهی مردم عزیز باعث شده تا میزان آسیب های انسانی با توجه به حجم کم نظیر بحران فراگیر در کشور به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

قائم مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران افزود: از طرف دیگر هماهنگی مردم با نیروهای امدادرسان به ویژه ورود تخصصی و هماهنگ آنها به مناطق در حال امدادرسانی موجب تسریع در فعالیت امداد رسانی شده که قابل تقدیر است و امیدواریم با تدوم این همکاری آگاهانه و دلسوزانه از این مقطع پایانی بحران نیز عبور خواهیم کرد.
ایرنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین