کد خبر: ۵۸۳۱۵۲
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از مردم سیل‌زده شهرشتان پلدختر دو شب است که در بیابان‌ها زندگی می‌کنند و هیچ چیز ندارند.
آفتاب‌‌نیوز :
نماینده پلدختر: مردم سیل‌زده در بیابان زندگی می‌کنند

حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر با اشاره به آخرین وضعیت سیل‌زدگان این شهرستان گفت: مناطق آسیب‌دیده از سیل گسترده است و الان هم به وسیله بالگردها به مردم سیل‌زده آذوقه می‌رسد.

وی افزود: حدود ۶۰ روستا و همچنین خود شهرستان پلدختر با ارتباطشان با استان قطع است و با توجه به این‌که حجم مناطق آسیب‌دیده زیاد است نمی‌توان تنها از طریق بالگرد به مردم امکانات رساند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ مردم پلدختر نیاز فوری به آب و غذا، چادر و امکانات گرمایشی دارند و با شرایط فعلی نمی‌توان این امکانات را به آن‌ها رساند و باید برای رساندن مایحتاج مردم به آن‌ها راه‌های ارتباطی زمینی وصل شود؛ چراکه بالگردها محدود هستند. نهایتا دو یا سه بالگرد برای کمک‌رسانی در حال پرواز هستند و حجم بسته‌هایی هم که می‌آورند محدود است.

کاظمی خاطرنشان کرد: ۶۰ روستا گرفتار سیل هستند و هیچ راه ارتباطی با هیچ جای ایران ندارند، مردم شهر هم خوراک و پوشاک و امکانات ندارند. نیمی از شهرهای پلدختر و معمولان و حدود ۲۰ روستا به زیر آب رفته است و برای امدادرسانی به مردم نیاز به کمک بیشتر داریم.

وی افزود: اداره راه‌سازی برقراری راه از طریق زمین را شروع کرده اما امکانات استان در این باره محدود است و باید استان‌های معین و وزارتخانه‌ها فعال شوند و به کمک مردم بیایند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت:‌ از مردم و نهادها و دستگاه‌ها درخواست دارم تا کمک‌های غذایی، گرمایشی و پوشاکشان را به منطقه اعزام کنند. تعدادی از مردم هستند که دو شب است در بیابان زندگی می‌کنند و به کوه‌ها پناه برده‌اند و هیچ چیزی ندارند و بالگردها هم به آنجا می‌روند و تنها چند بسته غذایی به آن‌ها می‌رسانند.

فارس 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین