کد خبر: ۵۸۳۷۲۵
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
مسئول اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به‌دلیل تغییرات هورمونی در فرد باردار زمینه مستعدتری برای افسردگی وجود دارد.اگر فرد باردار حمایت از خانواده ، همسر داشته باشد، استرس‌های او کنترل خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :
فریده فرخی در خصوص افسردگی بعد از زایمان، اظهارکرد: افسردگی بعد از زایمان یک عارضه شایع است و ریشه در دوران بارداری افراد دارد. این افسردگی می‌تواند ریشه در بارداری خواسته یا ناخواسته، شرایط فرد باردار، استرس در دوران بارداری، ترس از مسئولیت‌پذیری و تغییر زیبایی ظاهری فرد و... داشته باشد.

وی افزود: به دلیل تغییرات هورمونی در فرد باردار زمینه مستعدتری برای افسردگی وجود دارد.اگر فرد باردار حمایت از خانواده و همسر داشته باشد، استرس‌های او کنترل خواهد شد. اگر فرد در دوران بارداری و با شروع علایم افسردگی تحت درمان قرار ‌گیرد هیچ‌گاه مبتلا به افسردگی نخواهد شد. 

مسئول اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: اطرافیان، محیط‌کار و فکر فرد از بارداری در افسردگی بعد از زایمان تاثیرگذار است. قطعا فرد اگر قبل و بعد از باردارای  شرایط روحی و جسمانی خوب داشته باشد، دچار افسردگی بعد از زایمان نخواهد شد.

فرخی با اشاره به اینکه اگر سرعت‌بخشی‌های لازم در زایمان صورت گیرد از افتادگی رحم و مثانه بعد از زایمان جلوگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر زایمان به‌خوبی انجام شود، روش‌های سرعت‌بخشی صورت گیرد و ورزش‌های بعد زایمان به درستی انجام شود از افتادگی رحم و مثانه جلوگیری می‌شود. افتادگی رحم و مثانه یکی از عارضه‌های زایمان طبیعی است. 

وی در خصوص ورزش‌های بعد از زایمان، تاکید کرد: این ورزش‌ها برای تقویت ناحیه پرینه و اندام‌ تناسلی خانم‌ها (واژن) است. اگر به‌ درستی انجام شود از بروز شلی، افتادن لگن و مثانه پیشگیری خواهد شد. 

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین