کد خبر: ۵۸۳۸۷۳
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
تا امروز ۳۰ هزار خانواده خسارات خود را در این سامانه ثبت کردند.
آفتاب‌‌نیوز :
رئیس سازمان بهزیستی کشور از شناسایی و واریز کمک هزینه معیشت به حساب ۱۵ هزار و ۵۰۰ خانواده جدید در مناطق سیل زده خبر داد.

وحید قبادی دانا در دومین کنگره بین‌المللی مددکاری اجتماعی و تاب آوری اجتماعی در جمع خبرنگاران ضمن تشریح آخرین وضعیت خدمات رسانی به مناطق سیل زده گفت: پیش از این اعلام کرده بودیم که کمک هزینه معیشت برای مستمری بگیران سیل زده بهزیستی با رقمی بین ۵۰۰ هزار تا 1.5 میلیون تومان واریز خواهیم شد که این مبلغ در حال حاضر به حساب مددجویان بهزیستی واریز شده است.

وی با بیان اینکه پس از آن نیز قول دادیم در مراحل بعدی با سرشماری از سایر مددجویان سیل زده مبالغی تحت عنوان کمک هزینه معیشت به حساب این افراد واریز شود تصریح کرد: امروز این مبلغ نیز به حساب ۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار شناسایی شده جدید واریز شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه مددجویان مذکور می‌توانند همین امروز این مبلغ را برداشت کنند ادامه داد: در مرحله نخست نیز ۱۳ هزار و ۵۰۰ خانواده از مددجویان بهزیستی مناطق سیل زده شناسایی شده بودند. همچنین افرادی که مددجوی سازمان بهزیستی هستند اما این رقم را دریافت نکردند می‌توانند به ادارات بهزیستی شهرستان‌ها و شهرهای سیل زده یا به مددکاران مربوطه مراجعه کنند.

قبادی دانا در ادامه از ثبت اطلاعات مددجویان سیل زده در سامانه ثبت خسارات بهزیستی خبر داد و گفت: ۱۱ آیتم در این سامانه در نظر گرفته شده که این افراد می‌توانند با مراجعه به آن اطلاعات خود را ثبت کنند.

به گفته وی تا امروز ۳۰ هزار خانواده خسارات خود را در این سامانه ثبت کردند.

قبادی دانا با بیان اینکه هیچ مورد فوتی از بین مددجویان تحت پوشش بهزیستی گزارش نشده است اظهار کرد: همان ابتدای وقوع سیل اقدامات مربوط به جابجایی مددجویان، معلولان و سالمندان به مناطق امن انجام شد. در روزهای اخیر سازمان بهزیستی اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای مددجویان سیل زده کرده است.

وی با اشاره به نیازهای مددجویان بهزیستی در مناطق سیل زده نیز توضیح داد: پوشینه، شیرخشک و لوازم توانبخشی از مهمترین نیازهای مددجویان منطقه است و بر اساس آخرین اطلاعات از طریق کمپین‌های راه اندازی شده حدود هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک از سوی سازمان بهزیستی برای مددجویان جمع‌آوری شده است.

به گفته قبادی دانا، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این مبلغ نقدی بوده است. همچنین ۳۵ مهدکودک در مناطق سیل زده راه‌اندازی شده است که در این محیط‌ها مادران و فرزندان نیز حضور پیدا می‌کنند و تمهیداتی برای توزیع یک وعده غذای گرم به کودکان در این مناطق در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه به ارتقای زندگی مددکاران و همچنین جبران زحمات آنها همزمان با روز مددکار اشاره کرد و گفت: جبران زحمات آنها کمترین کاری است که می‌توان انجام داد و باید دستمزدی که این افراد می‌گیرند بتواند زحمات آنها را جبران کرده و زندگی‌شان را اداره کند. در حال حاضر سازمان بهزیستی یکی از سازمان‌هایی است که کمترین دستمزد را بین دستگاه‌های مختلف دریافت می‌کند و امیدواریم این مسئله با مساعدت رئیس جمهور برطرف شود.


منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین