کد خبر: ۵۸۶۸۸۷
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
امروز شماری از مرغداران از سراسر کشور به تهران آمدند و با تجمع مقابل ساختمان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت خواستار افزایش قیمت‌ مصوب هر کیلوگرم مرغ از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به حداقل ۱۳ هزار ۵۰۰ تومان شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
مرغداران معترض که طی روزهای گذشته در چند شهر دیگر نیز دست به تجمع اعتراضی زنده‌اند، امروز با تجمع در مقابل ساختمان وزارت جهاد کشاورزی خواستار کناره‌گیری محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از مقام خود شدند و در ادامه به مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت رفته و درباره آنچه حقوق حقه خود می دانستند، شعار دادند.

برومند چهارآیین ، عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران،‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا یکی از مهمترین خواسته‌های مرغداران معترض را افزایش نرخ مصوب مرغ عنوان کرد.

وی گفت: هزینه تمام شده تولید مرغداران در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و افزایش قیمت مصوب خواسته به حق مرغداران است.

چهارآیین قیمت ۹ هزار و ۲۰۰ تومان برای خرید هر کیلوگرم مرغ درب مرغداری و حداقل ۱۳ هزا رو ۵۰۰ تومان قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده را قیمت‌های منطقی دانست.

به گفته این عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران،‌ در حال حاضر قیمت مصوب خرید هرکیلوگرم مرغ زنده از مرغدار ۷ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

چهارآیین همچنین بخشی از اعتراضات امروز مرغداران را مربوط به بازداشت برخی از فعالان این صنعت عنوان کرد.

منبع: ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین