کد خبر: ۵۸۸۲۴۴
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
مرکز مدیریت راههای کشور اعلام کرد: کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته نسبت به روز قبل 6.5 درصد کاهش نشان می‌دهد و محدودیت ترافیکی نیز در جاده های تهران- بومهن و کرج - چالوس به ثبت رسید.
آفتاب‌‌نیوز :
بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، ‌در حال حاضر به غیر از محورهای مسدود و ممنوع، سایر جاده های کشور باز و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.‌‌ 

کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته، بر اساس‌ آخرین اطلاعات دریافتی حاصل از رصد دو هزار و 231 دستگاه تردد شمار فعال در مسیرهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 6.5 درصد کاهش نشان می‌دهد. 
در همین مدت، سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 16.2 درصد، اوج تردد بین ساعت های 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صورت پذیرفت.
پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه قزوین- کرج،‌‌‌ آزادراه‌ ‌‌کرج‌- تهران، آزادراه کرج - قزوین، آزادراه تهران- کرج،‌‌ آزادراه ساوه - تهران، آزادراه‌ قم- تهران، آزادراه ساوه - تهران، آزادراه تهران- کرج، محور پاکدشت- تهران، آزادراه تهران- ساوه و جاده تهران- شهریار، جاده شهریار- تهران و جاده تهران- پاکدشت‌ ‌در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند‌‌.

 ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌

بر اساس این گزارش همچنین، مسیر فرعی شمشک -دیزین، در استان‌های البرز و تهران ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. 

جاده رامیان- اولنگ- شاهرود ‌در استان‌های گلستان و سمنان‌، مسیر بندر ترکمن- سه راهی یساقی و جاده گمیشان- خواجه نفس در استان گلستان‌ نیز تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. 

جاده کیاسر- ساری و مسیر وازک- بلده، در استان مازندران نیز به علت نبود ایمنی تا اطلاع بعدی مسدود است. 

همچنین جاده شوشتر- چغازنبیل‌‌، جاده اهواز- آبادان، کمربندی بستان‌، مسیر بستان - چذابه و جاده شادگان- سه راهی دارخوین‌، جاده قدیم بستان- چذابه‌ در استان خوزستان‌ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. 

جاده سی‌سخت- پادنا در استان کهگیلویه و بویر‌احمد، جاده گنجنامه- تویسرکان‌، در استان همدان‌، ‌محور سروآباد - پاوه‌، در استان کردستان‌، جاده قدیم خرم آباد- پل دختر در استان لرستان، ‌محور پلدختر- کوهدشت‌، محور اهرم - فراشبند در استان بوشهر‌ و محو‌ر طرود- معلمان‌، در استان سمنان‌ نیز تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی بسته است. 

‌همچنین جاده های دره شهر - پلدختر در استان ایلام، چاهان - زرآباد‌، در جنوب استان سیستان و بلوچستان‌، شهداد - اندوهجرد و جاده شهداد - نهبندان، در استان کرمان تا اطلاع بعدی‌ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

 وضعیت جوی راه‌ها

امروز (دوشنبه) در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمان، یزد، اصفهان، ارتفاعات شرقی سمنان، رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید‌ پیش‌بینی می‌شود.

فردا نیز در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های البرز، قزوین، تهران، ارتفاعات استان‌های همدان و مرکزی، برخی نقاط استان‌های سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان و ارتفاعات هرمزگان، شاهد رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید‌ خواهیم بود.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

د‌ر آزاد‌راه قم – تهران (لاین جنوبی) تا 20 شهریور، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 8 تا 18 و همچنین روزهای سه شنبه و پنجشنبه از ساعت 8 تا 14 هر هفته، به غیر از ایام تعطیل رسمی و روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات تهیه حمل و نصب حفاظ مفصلی، حدفاصل کیلومتر 60 تا 500+48، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در جاده کرج- چالوس (تونل شماره یک)، در استان البرز تا اول خرداد، روزهای شنبه از ساعت 12تا 16 روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه از ساعت 9 تا 16 و روزهای چهارشنبه از ساعت 9 تا 12 هر هفته ‌به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی و نیز روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌ دلیل اجرای عملیات احداث سیستم روشنایی تونل، کیلومتر 600+19، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

در آزادراه تهران- کرج- قزوین (باند جنوبی)، در استان البرز، تا 13 شهریور، از ساعت 23 تا 4 صبح روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته غیر از ایام تعطیلات رسمی و نیز روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌ دلیل اجرای عملیات بهسازی و لکه‌گیری، حد فاصل امام زاده طاهر (کیلومتر 31‌) تا گرمدره ‌(کیلومتر 13)، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌آزادراه تهران- کرج- قزوین (باند جنوبی)، در استان البرز، تا 13 شهریور، روزهای شنبه از ساعت 14 تا 18 روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه از ساعت 8 تا 18 و روزهای چهارشنبه از ساعت 8 تا 14 هر هفته ‌غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و نیز روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌ دلیل اجرای عملیات بهسازی و لکه گیری، حد فاصل تیر شماره 1180 (ابتدای حوزه محدوده آبیک) تا تیر شماره 200 (محدوده گرمدره) تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

در جاده تهران - بومهن در استان تهران، تا 26 اردیبهشت، به‌صورت 24 ساعته، به‌دلیل اجرای عملیات نصب سامانه توزین در حال حرکت (WIM)، حدفاصل کیلومتر 2 تا 4، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در جاده کرج- چالوس، محدوده تونل امیرکبیر (تونل شماره 5)، در استان البرز نیز تا20 اسفند 98، از ساعت 9 تا 16 روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت 9 تا 12 و روزهای چهارشنبه هرهفته ‌غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌ دلیل اجرای عملیات عمرانی مرمت فیبر نوری، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

منبع: وزارت راه و شهرسازی
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین