کد خبر: ۵۸۹۱۰۰
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
‌با تعطیل شدن رستوران پیام مخابرات فارس در خیابان زند شیراز، برخی درختان این مجموعه که سن آنها به بیش از ۱۵۰ سال می‌رسد، خشک شده یا در حال خشک شدن است.
آفتاب‌‌نیوز :
رستوران پیام مخابرات فارس، باغی قدیمی در خیابان کریمخان زند بود که به واسطه اجرای طرح عمرانی از دو سال قبل تعطیل و رسیدگی به درختان و محوطه آن نیز متوقف شد.

اهالی ساکن در کوچه پروانه شیراز صبح شنبه از خبرنگاران دعوت کردند که به این باغ رفته و از نزدیک، روند تخریب درختان را مشاهده و آن را مخابره کنند، شاید دلسوزی برای ممانعت از یک اقدام مخرب محیط زیست یافت شود.

خشک شدن درختان ۱۵۰ ساله در شیراز+عکس

ساکنان کوچه پروانه، مشرف به باغ رستوران پیام مخابرات، خشکیدن این باغ را به معنای نابود شدن سهم آنان از اکسیژن و هوای پاک در مرکز شهر شیراز می‌دانند و خواهان رسیدگی به این موضوع هستند.

 این شهروندان شیرازی معتقد هستند که برخی قصد دارند که با خشکاندن این درختان قدیمی، آنها را به این بهانه از بین ببرند و جریمه ای را هم به محیط زیست و شهرداری نپردازند.

خشک شدن درختان ۱۵۰ ساله در شیراز+عکس

خبرنگارانی که صبح شنبه ۲۱ اردیبهشت به بازدید این باغ و دیدن وضعیت آن رفته بودند، موفق نشدند با پیمانکار یا نماینده او در این خصوص گفت و گویی داشته باشند.

خشک شدن درختان ۱۵۰ ساله در شیراز+عکس

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین