کد خبر: ۵۹۲۸۲۳
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال 2019 - چین
تیم ملی والیبال ایران توانست در بازی دوم خود از لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹، با نتیجه قاطعانه سه بر صفر چین (میزبان مسابقات) را شکست دهد.
آفتاب‌‌نیوز :
 از ساعت ۱۶:۳۰ عصر امروز (شنبه) ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ والیبال، برابر تیم میزبان (چین) به میدان رفت که تاکنون ست اول و دوم این بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته است.

ترکیب تیم ایران را در شروع این دیدار سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، سید محمد موسوی، پوریا فیاضی، امیر غفور و علی‌اصغر مجرد تشکیل می‌دادند. چین نیز با لباس زرد رنگ و ترکیب کینگ یائو دای، چوان جیانگ، مائو ژانگ، لیو، رائو و تونگ (لیبرو) بازی را شروع کرد.

ست اول: ۲۵ - ۲۲ ایران
ابتدای این بازی ملی‌پوشان ایران مانند بازی با ایتالیا شروع خوبی نداشتند و چینی‌ها توانستند با کسب ۴ امتیاز متوالی اختلاف چهار امتیازی را ایجاد کنند. در ادامه ملی پوشان ایران توانستند اختلاف را کاهش دهند اما چینی‌ها با کسب امتیاز ۸ وقت استراحت فنی اول را برای خود کردند. با شروع مجدد بازی، ایران توانست بازی را در امتیاز ۸ به تساوی بکشاند. با عملکرد خوب ایران در دریافت اول شاگردان کولاکوویچ فاصله خود را با چین به سه امتیاز رسانده و ۱۴ - ۱۱ پیش افتادند. ایران توانست با درخشش عبادی‌پور و فیاضی فاصله خود را به چهار امتیاز رسانده و ۱۶ - ۱۲ وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.

با شروع مجدد بازی در حالی که چینی‌ها فاصله امتیاز را کاهش داده بودند سعید معروف با سرویس‌های خوب خود بار دیگر اختلاف امتیاز را به ۴ افزایش داد. چینی‌ها که روند خوبی را داشتند با خطای فیاضی به یک امتیازی ایران رسیدند اما، با پاس تک دست زیبای سعید معروف امیر غفور امتیاز ۲۱ را برای ایران کسب کرد تا فاصله به دو امتیاز برسد.

ایران در ادامه نیز توانست با درخشش امیر غفور فاصله خود را به سه امتیاز رسانده و در مجموع ۲۵ - ۲۲ پیروز این ست شود.

ست دوم: ۲۵ - ۱۸ ایران
ایران از همان ابتدای ست دوم بازی را خوب شروع کرده و دو امتیاز متوالی کسب کرد اما چینی‌ها توانستند این فاصله را جبران کنند. با درخشش پوریا فیاضی در خط سرویس، ایران توانست با کسب ۴ امتیاز متوالی ۶ بر ۲ از چین پیش بیفتد تا لوزانو را مجبور به درخواست وقت استراحت برای چینی‌ها کند. با بازگشت تیم‌ها به زمین، چین با کسب دو امتیاز متوالی فاصله را کم کرد اما ایران با کسب امتیاز هشتم استراحت فنی اول را از آن خود کرد. با درخشش علی‌اصغر مجرد سرعتی زن جوان تیم ملی ایران در خط حمله و خط سرویس اختلاف امتیاز دو تیم به ۶ رسید تا بار دیگر چینی‌ها تقاضای وقت استراحت کنند.

پس از ورود دو تیم به زمین چینی‌ها فاصله را به ۴ امتیاز کاهش دادند اما ایران با رسیدن به امتیاز ۱۶ وقت استراحت فنی دوم را هم کسب کرد. ایران بار دیگر با درخشش فیاضی در دریافت‌های اول و آبشارها فاصله را به ۶ امتیاز افزایش داده و ۲۰ - ۱۴ پیش افتاد. ملی‌پوشان ایران ضمن حفظ این اختلاف امتیاز، با آبشار پر قدرت پوریا فیاضی که ستاره بی چون و چرای ایران در این بازی است با نتیجه ۲۵ - ۱۸ پیروز ست دوم شوند.

ست سوم: ۲۵ - ۲۱ ایران
هر دو تیم از ابتدای این ست پایاپای با هم پیش رفتند تا اینکه چینی‌ها با کسب دو امتیاز متوالی ۸ - ۶ وقت استراحت فنی اول را کسب کردند. سرانجام ایران توانست با اولین دفاع روی تور موسوی در این بازی و درخشش عبادی‌پور در خط سرویس، بازی را در امتیاز ۱۲ به تساوی بکشاند. در حالی که چین ۱۵ - ۱۳ از ایران پیش افتاده بود، بار دیگر میلاد عبادی‌پور در خط سرویس خوش درخشید تا ایران با کسب ۳ امتیاز متوالی وقت استراحت فنی دوم را ۱۶ - ۱۵ از آن خود کند.

در حالی که بازی ۱۷ - ۱۶ به سود ایران بود، با اشتباه دفاع روی تور چین، ایران به امتیاز ۱۸ رسید تا چینی‌ها بار دیگر درخواست وقت استراحت کنند. با ادامه عملکرد فوق‌العاده امیر غفور در ترکیب تیم ملی که اکثر توپ‌ها را در زمین چینی‌ها به امتیاز تبدیل کرد، ایران توانست فاصله را به ۵ امتیاز افزایش داده و ۲۲ - ۱۷ پیش بیفتد. درخشش ملی‌پوشان ایران خصوصاً امیر غفور ادامه داشت تا اینکه این ست نیز با حساب ۲۵ - ۲۱ به سود ایران پایان یافت تا ملی‌پوشان ایران دومین پیروی خود مقابل حریفان را جشن بگیرد.

ایران که تا به امروز توانسته است ایتالیا و چین را شکست دهد، در بازی سوم خود باید فردا (یکشنبه) ۱۲ خرداد ماه به مصاف تیم آلمان برود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین